МАКЕДОНИЈА - Хрватска 08.09 2015 Вторник, 21:00

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Епа толку е со 10 играчи.. активни 6 тоа е. Едно полувреме се игра и толку е се нема сили. Самарџиски денес не беше така лош како предходни утакмици. Хендрикс какво дрво човече , само смета на тимот:tapp:

Војдан одличен (y). Порази од Хрватска и Грција секако се очекуваа , така да утре МОРА победа против Пачулиа и останати .. а не гледам зошто не и против Словенија, денес малце ги погледав едвај додржаа со умренине и сакати холанѓани
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Епа толку е со 10 играчи.. активни 6 тоа е. Едно полувреме се игра и толку е се нема сили. Самарџиски денес не беше така лош како предходни утакмици. Хендрикс какво дрво човече , само смета на тимот:tapp:

Војдан одличен (y). Порази од Хрватска и Грција секако се очекуваа , така да утре МОРА победа против Пачулиа и останати .. а не гледам зошто не и против Словенија, денес малце ги погледав едвај додржаа со умренине и сакати холанѓани
А колку играчи да ротираме? 14? Нема врска тоа, никој не добива огромна минутажа па да се замори. Едноставно концентрацијата, квалитетот да се одигра на врвно ниво против врвна репрезентација ни е едно полувреме, 3 четвртини најмногу...кога би играле секогаш како во прво полувреме би се бореле за медал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.010
Поени од реакции
106.668
Хендрикс со очајна игра, 2-3 шута за два поени утна кога беше тесен резултатот и после почнаа да се одлепуваат Хрватите а овој идиотот Србиновски што сакаше да направи ни самиот незнае.. го лупна 10 минути на клупа Дамјан баш кога му тргна со тројките :facepalm:
Гледам дека доста членови се погубиле со неиграњето на Дамјан па да ви кажам зошто. Прво, најголем хејтер сум на Србиновски, НАЈГОЛЕМ. Поима нема од кошарка, благе везе, срамота е он да ни е тренер. Второ, океј му тргнаа тројките на Дамјан, ама дали приметивте дека е човек мање у одбрана? Секој напад ни правеа вишок ради него, апсолутно инфериорен беше во дуелите со Симон и Богдановиќ. Не дека имаме некој подобар од него, али ипак, по мене имаше валидна причина поради која беше седнат на клупа.

Денес на цел свет им го кажав Костовски минус да го играат, го знам што лигле е, една утакмица ќе изигра добро и после 100000000000000 утакмици го нема нигде.

Немам што да им замерам, стварно толку ни е силата, се чудам за таквите што се надеваат и се нервираат...
Уствари ќе заборавев, Трајковски човече, па играње на ЕП треба да ти е врв на кариерата, ти моментално го достигнуваш самото дно, БРУКА, ЈАД, РЕЗИЛ, БЕДА. Па не ти се ова Кромитче и компанија па да не те чуваат и да си шутираш како на тренинг. Срамота еј, срамота!!!!!!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.010
Поени од реакции
106.668
Алал ти вера, од секој спорт имаш разбирање до најмалиот детал.
Убаво кажа Игорче од 2 милиона жители, толку и тренери, селектори итн...
Не знам дали имаш приметено али за кошарка најмалце коментирам а всушност тоа е мојата права струка. Цел живот со кошарка се занимавам, ама едноставно не сакам да се нервирам и објаснувам со неуки и неписмени. Одјеби сега.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Алал ти вера, од секој спорт имаш разбирање до најмалиот детал.
Убаво кажа Игорче од 2 милиона жители, толку и тренери, селектори итн...
Ова е форум и секој овде може да си даде свое мислење, критика, пофалба за играч, тренер и слично. Батали го ти Игорче, Игорче е само ставен таму да јади гомна, а нема врска од коментирање а најмалку пак од кошарка.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
А колку играчи да ротираме? 14? Нема врска тоа, никој не добива огромна минутажа па да се замори. Едноставно концентрацијата, квалитетот да се одигра на врвно ниво против врвна репрезентација ни е едно полувреме, 3 четвртини најмногу...кога би играле секогаш како во прво полувреме би се бореле за медал.
па да во право си, кај нас прва петорка нема квалитет не па.. и 24 играчи да иаме коа замена за Владо/Војдан е Соколов..
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не знам дали имаш приметено али за кошарка најмалце коментирам а всушност тоа е мојата права струка. Цел живот со кошарка се занимавам, ама едноставно не сакам да се нервирам и објаснувам со неуки и неписмени. Одјеби сега.
Најтрагичното е што мислиш дека си стручен.
Ова е форум и секој овде може да си даде свое мислење, критика, пофалба за играч, тренер и слично. Батали го ти Игорче, Игорче е само ставен таму да јади гомна, а нема врска од коментирање а најмалку пак од кошарка.
Да де, освен членовите на форумов кои имаат разбирање од секој спорт, друг никој нема.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.010
Поени од реакции
106.668
Најтрагичното е што мислиш дека си стручен.

Да де, освен членовите на форумов кои имаат разбирање од секој спорт, друг никој нема.
Ако имаш некој проблем со моите мислења имаш опција игнор, слободно искористи ја, не мора да ме замараш и мене а и останатите членови. Не ме занима што мислиш за мене, небитен си како ланскиот снег. А ако имаш некоја конструктивна критика повели и истакни ја, да видиме каде грешиме ние неуките.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.040
Поени од реакции
10.977
Искрено мене Syn ми е најстручен за се од цел форум. :icon_lol:

За утакмицава нема што да се каже, тоа е максимумот со онакви стапови што ништо незнаат неможе повеќе.Уствари може малце повеќе дасе стегневме ако имавме појак тренер, ама сигурно немаше да победиме.Едноставно кој сака нека е тренер неможе да го оправи она што го прават трајкоски и самарот
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не си ласкај, игнор ќе ти стискам. Сакав само да ти кажам дека чест ми е што го делам виртуелниот свет со спортски феномен како тебе.
Ако ти се чита/пишува за кошарка посетувај го подфорумов, а ако ти е смачено од спортски феномени немаш потреба да ми бистриш политики тука. Пишувај ако ти се пишува нешто за кошарка.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Ако ти се чита/пишува за кошарка посетувај го подфорумов, а ако ти е смачено од спортски феномени немаш потреба да ми бистриш политики тука. Пишувај ако ти се пишува нешто за кошарка.
Аман бе му дадов само комплимент на дечкото што мисли дека поставувањето чуњеви е струка, не се потпалувај.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Ако ти се чита/пишува за кошарка посетувај го подфорумов, а ако ти е смачено од спортски феномени немаш потреба да ми бистриш политики тука. Пишувај ако ти се пишува нешто за кошарка.
Мисли Фк Работнички игра па ги смешал брзините.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom