Луди жени..лудиииии

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Разбирам и сопствен стил и "мое тело мој избор" и се' ама ова веќе е болест дефинитивно... Јас не знам некој нормален маж (или жена) на кого ова би му било привлечно...

Ама па ваквите ликови за среќа се ретки. Едно време по циркусите имало фрик шоу за вакви фаци, сега тука ни е интернетот да видиме што се' има.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Сеуште е жива.



Сметам дека може да послужи за едно бостанско плашило.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.627
Поени од реакции
34.814
...поарно да ги „средеше“ ушите што и' се клемпави и изразени нанадвор!

...глупава не е,:neetaka:
затоа што сето ова го прави женскава конкретно со цел, маркетинг покани за учество во разни ТВ емисии, покана во САД, инста, од анонимус станала јавна личност, реклами, новини ...бла бла...луда затоа што го ставила своето здравје во позадина во интерес на сето тоа, а свесна дека ризикува можни споредни ефекти, но целта и е поважна, така да тоа е лудост, а не глупост!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.854
...поарно да ги „средеше“ ушите што и' се клемпави и изразени нанадвор!

...глупава не е,:neetaka:
затоа што сето ова го прави женскава конкретно со цел, маркетинг покани за учество во разни ТВ емисии, покана во САД, инста, од анонимус станала јавна личност, реклами, новини ...бла бла...луда затоа што го ставила своето здравје во позадина во интерес на сето тоа, а свесна дека ризикува можни споредни ефекти, но целта и е поважна, така да тоа е лудост, а не глупост!
како може да не биде глупавост тоа што ги направила усните како виршли?
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
како може да не биде глупавост тоа што ги направила усните како виршли?
Сака да ти каже дека сето тоа што го прави ќе го искешира материјално(low target,whatever...)и дека оваа креатура е верник (не мислам на старите религии) него на оваа новата глобалистичка и не е свесна(?) дека нејзиниот живот пет пари не вреди на момците кои ги влечат конците во позадина или во овој таканаречен циркуз Колорадо кој ни се дешава моментално...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Прегледај го приврзокот 344699

Прегледај го приврзокот 344700Прегледај го приврзокот 344703


Женскиов свет се повеќе се мрднува од умот:facepalm:

Добро бре мајку му, ќе објасни ли некој зошто толку забегуваат девојките, па прават циркуси од себе??
Има сомовови со помали бузи.Ова е уште еден доказ дека доволно е да кажиш дека нешто е модерно и многу љуге се подготвени на се само да бидат модерни.Дефинитивно најзлоупотребуван збор во 21 век е Модерно.Многу наркомани ја започнале својата џанки кариера сакајки да се модерни.Ама битно пластичните хирурзи и дилерите прават добри пари.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Општеството ништо не ни наметна....навистина понекогаш се срамам што сум женско....гледам млади девојчиња опседнати за силиконски гради, усни, цртани веѓи, подигнат задник идр.
Дали за да го привлечат машкиот свет или...или навистина се забегуваат...:toe:..но ова веќе е претеризам.
Никого не привлекуваат таквите девојки. Што ќе лапаш со таква уста као да си ја бацила ринглата... Гнасно е. Боље вежбај и колку толку повеќе ќе бидеш задоволна од себе него вака само се брукаат. Бруки гадни
Автоматски споено мислење:

Aбе рој стршлени да ги искасаа на усните не ќе имаа толкави усни...

Не само девојките туку и теткиците забегаа. Јас доста теткици/матурки/милфици ги имам пријателки на фејсбук на возраст од 50-60 години абе какви провокативни слики објавуваат на плажа во танга, во бикини, клекнати на колена, со кратки сукњи едната нога поткрената и фатени со раката за колкот...

И се се тоа со статус слободни/разведени/вдојци и воопшто никогаш немажени...
А се декларираат како жени со достоинство. Затоа ќе си умрат сами. Пошо не знаат шо праат
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Прегледај го приврзокот 344699

Прегледај го приврзокот 344700Прегледај го приврзокот 344703


Женскиов свет се повеќе се мрднува од умот:facepalm:

Добро бре мајку му, ќе објасни ли некој зошто толку забегуваат девојките, па прават циркуси од себе??
Ова да не е жена му на Константин Плевнеш професорот?
 
J

joli1

Гостин
секој со своето, мене чудно ми е како повеќе вас ви смета, него на нив.

искрено, сум имал прилика да седам со типки кои што ги имаат правено т.е ставано филери во бузите и добро им изгледа, нормално, не претерана количина него онолку колку што им е доволно за да се чувствуваат добро и полни со самодоверба.

претерано е одбивно за мене лично, ама можеби некому и не му смета.

против ботокси, филери или било што немам ништо против, секој си има право да си става што сака се додека се чувствува добро и не загрозува никого во сопствена близина.

добар дел од тие што коментираат тука да имаат пари први би си ставиле ботокс се со цел да изгледаат помладо или пак да направат корекција на нешто што им ствара комплекс, ама ај, нема везе.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Jas ne mozam da gi razberam mladite devojki koi menuvaat licen opis I site isto licat no uste poveke ne mozam da gi razberam zenite 50+ koi polnat usni kako poteceni, jabolcnici napumpavaat,stavaat implanti, a racete vratot , odot I'm gi kazuva godinite I ne mozat da gi skrijat. E ne moze klimakterichni da se merat so mladosta.Sekoja vozrast e ubava ako dostojno si ja nosis, bez patkini usni I tetovazi.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
секој со своето, мене чудно ми е како повеќе вас ви смета, него на нив.

искрено, сум имал прилика да седам со типки кои што ги имаат правено т.е ставано филери во бузите и добро им изгледа, нормално, не претерана количина него онолку колку што им е доволно за да се чувствуваат добро и полни со самодоверба.

претерано е одбивно за мене лично, ама можеби некому и не му смета.

против ботокси, филери или било што немам ништо против, секој си има право да си става што сака се додека се чувствува добро и не загрозува никого во сопствена близина.

добар дел од тие што коментираат тука да имаат пари први би си ставиле ботокс се со цел да изгледаат помладо или пак да направат корекција на нешто што им ствара комплекс, ама ај, нема везе.
Кој добар дел од тие што коментираат?Мене лично ме заболе к**от да изгледам помладо..не ми е тоа приоритет,нема среќа ни благосостојба во душата ни во овие интервенции кои ги спомнуваш дека некои ги прават..душата calling S.O.S
 
J

joli1

Гостин
Кој добар дел од тие што коментираат?Мене лично ме заболе к**от да изгледам помладо..не ми е тоа приоритет,нема среќа ни благосостојба во душата ни во овие интервенции кои ги спомнуваш дека некои ги прават..душата calling S.O.S
секој човек е различен, ако некоја ја направи посреќна и посамоуверена да има малку поголеми бузи од природните, зашто да не, секој со своето.

сакале да признаете или не, физичкиот изглед е битен и пресуден за многу работи во денешниов свет, затоа и ги разбирам тие кои што (умерено) си ги зголемуваат бузите, облините, прават липосукции, елиминираат гинекомастија по пат на пластична операција и слично.

не треба да се осудува, но треба да си спремен за осуди од страна на општеството при претерување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom