Луди жени..лудиииии

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Искривена перцепција за себе. Опседнати се со некои "совршени карактеристики" кои ги наметнува општеството.
Општеството ништо не ни наметна....навистина понекогаш се срамам што сум женско....гледам млади девојчиња опседнати за силиконски гради, усни, цртани веѓи, подигнат задник идр.
Дали за да го привлечат машкиот свет или...или навистина се забегуваат...:toe:..но ова веќе е претеризам.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
Општеството ништо не ни наметна....
Како бе ништо не наметна општеството, туку така од чиста мира да не им текна на момите да се шприцат со силикони у муцката?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
И јас се срамам што си женско :(
Дааа??
Ајде ќе те молам образложи ми зошто се срамиш од мене...или така го тропна ова само колку да бидеш интересна или интересен...немам појма всушност кој пол си???
Автоматски споено мислење:

Како бе ништо не наметна општеството, туку така од чиста мира да не им текна на момите да се шприцат со силикони у муцката?
Опшеството можеби наметна да се биде што подолго згоден, млад и убав, но не ни наметна да правиме будали од себе.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.432
Поени од реакции
19.621
Овај ке запое две песне у исто време.

Шала на страну, уста ву личиф на две мрсни солета кобасичке од 93 денара што су.Нејќу да га замислу тј блоуџаб.

Диња на Анчу > Солета кобасичке.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
многу зеде замав ова, почнуваат на карикатури да личат. Као фикс им станува муцките се поголеми да ги праат. Па не само усните, та и образите ги пунат со ботокс.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Прегледај го приврзокот 344699

Прегледај го приврзокот 344700Прегледај го приврзокот 344703


Женскиов свет се повеќе се мрднува од умот:facepalm:

Добро бре мајку му, ќе објасни ли некој зошто толку забегуваат девојките, па прават циркуси од себе??
Aбе рој стршлени да ги искасаа на усните не ќе имаа толкави усни...

Не само девојките туку и теткиците забегаа. Јас доста теткици/матурки/милфици ги имам пријателки на фејсбук на возраст од 50-60 години абе какви провокативни слики објавуваат на плажа во танга, во бикини, клекнати на колена, со кратки сукњи едната нога поткрената и фатени со раката за колкот...

И се се тоа со статус слободни/разведени/вдојци и воопшто никогаш немажени...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Го правите ко секое второ женско да е вакво. Јас мислам дека не ни има, или на прсти се бројат вакви кај нас. Океј, бе дека нема ботокс и филери, ама пак се работи за помал процент, и повеќето се направени со осет, искрено не ни памтам да имам видено некоја до овие граници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom