Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
25 октомври 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Позади Факултетот за туризам има две тератани. Едната е на улица Петре Пирузе, мислам дека беше 900 денари за месец, колку сакаш, кога сакаш. Солидно изгледа и мислам и јас да почнам таму, бидејќи неможам да најдам друга во близина. :)

Втората е на улица Виенска, малска тератана, мислам беше 500 денари за месец.[DOUBLEPOST=1407411558][/DOUBLEPOST]Еве на мапа:
Kako se vikaat ovie 2 teretani deka pred nekoj den bev no nemozaev da gi najdam, ima li spravi za kardio?.fali ti
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Некој да бил во поскоро време во Фит (позади универзална), да спомне како е со гужва, инструктори на располагање... ?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Теретана и атмосфера се супер, секогаш те подржуваат и сл.
Има само еден проблем со тој шефот нивен, ако те допаѓа ќе ти помага, ако не те свиѓа колку и да му викаш џабе ти е.
Програмите што ги даваат за почетници не знам од каде се копирани, но се повеќе машини користење него слободни тежини кој даваат најголемо зголемување на хормоните и зачуваат време за постигнување на целта.
Само ќе кажам дека имам другар што иде таму 4 години и од кога почна сеуште е истиот, џабе му се книгите што ги чита и сите совети што му ги поделија таму...
 

Hellscream no.1

Hellscream-pRo~~cs-1.6
Член од
25 мај 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ќе ве замолам да ми кажете каде има еднорачни тегови од 50-60 кг? (зборам за по теретаниве по Скопје)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Каде се наоѓа ПРОФИ, реновирана теретана во К.Вода? Порано беше карши слепите, ама сега служам ја префрлиле.
Немам идеја каде би можела да биде.
Во Гладијатор не ми се иде цела Пелагонија е внатре, Атанасовски ми е солена малце а кај Перо во Профи стварно ми нема логика да се плаќа 1000 денари во 20 кв. простор доле во негов подрум.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
препорачајте некоја теретана во Прилеп (си дојдов пред 2 недели и врска неам кај се сеа теретаниве низ градов).
Порано одев кај Мики што имаше теретана онде кај Војдан Чернодрински театарон, знај некој кај има отворено тој чоек теретана сега?
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Здраво луѓе , планирам од 2ри месец да почнам со теретана,па доколку би сакале да ми кажете кој се теретани ги има во околината на хотел карпош(електро)(maks 15мин пешки да биде) и нивните месечни цени.
фала однапред.
 
Член од
19 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки, некоја теретана во Штип, да ни кажете адреса или да ми објасните каде точно се наоѓа, и услов е да биде и за женски. Фала однапред
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Каде се наоѓа ПРОФИ, реновирана теретана во К.Вода? Порано беше карши слепите, ама сега служам ја префрлиле.
Немам идеја каде би можела да биде.
Во Гладијатор не ми се иде цела Пелагонија е внатре, Атанасовски ми е солена малце а кај Перо во Профи стварно ми нема логика да се плаќа 1000 денари во 20 кв. простор доле во негов подрум.
Види карши Верото на првомајска, одма од другата страна на улицата, знам имаше една теретана таму како во куќа беше, на два спрата, мислам и траки и точаци имаше, а не било многу скапо, како што слушнав.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Види карши Верото на првомајска, одма од другата страна на улицата, знам имаше една теретана таму како во куќа беше, на два спрата, мислам и траки и точаци имаше, а не било многу скапо, како што слушнав.
Знам, таа е Престиж на Перо. Идев порано 5-6 месеци, ама ептен е мала доле кај теговите, а горе има само точаци и претежно горе е за жени. Доле е мало и тесно, едина предност што не смрди како во Пелагонија. Инаку сега малце се искурназил и тој, 1000 ден месечно до 21ч и недела не работел.
Испаѓа работава се изедначува со Атанасовски од топ услови, огромен простор и иста цена од 1000 денари.
Зборот ми беше за таа Профи каде е преместена, знам беше порано карши слепите.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Знам, таа е Престиж на Перо. Идев порано 5-6 месеци, ама ептен е мала доле кај теговите, а горе има само точаци и претежно горе е за жени. Доле е мало и тесно, едина предност што не смрди како во Пелагонија. Инаку сега малце се искурназил и тој, 1000 ден месечно до 21ч и недела не работел.
Испаѓа работава се изедначува со Атанасовски од топ услови, огромен простор и иста цена од 1000 денари.
Зборот ми беше за таа Профи каде е преместена, знам беше порано карши слепите.
Многу сте ми интересни ваквите бре што им смрди во теретаниве, па им имало пот, па незнам подот не им бил убав, па таванот им бил испукан. Не сте вие за билдери мајке ми.Пробај нешто аптека, цвеќара, бутик за венчаници....
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Многу сте ми интересни ваквите бре што им смрди во теретаниве, па им имало пот, па незнам подот не им бил убав, па таванот им бил испукан. Не сте вие за билдери мајке ми.Пробај нешто аптека, цвеќара, бутик за венчаници....
Оди слободно у некоја таква теретана фати зараза некоја од прљавото, од потта, нема проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom