Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
A zosto zborot KÖPEK ( kuce na turski) ne go izgovaraat makedoncite ЌЕПЕК tuku go izgovaraat ЌОПЕК ??????
Site pamenti stanavte,pa i ovoj Peja989 pak:facepalm:
Абе сега збориме за германски не за турски. И во овој случај, бидејќи ние ја немаме буквата Ö во азбуката, реално е да се изговори Е а не О.
 

StringerBell

Rules change. The game remains the same.
Член од
13 септември 2012
Мислења
120
Поени од реакции
132
Челзи победи зашто Ди Матео е најдобар тренер во 2012 , не затоа што дадоа куртонски гол после судиското надополнување. :pos:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Челзи победи зашто Ди Матео е најдобар тренер во 2012 , не затоа што дадоа куртонски гол после судиското надополнување. :pos:
Све е тоа според неговиот план :D
Maтематички израчуна дека ке имаат најдобра шанса тој момент ништо не остава Ди Матео на случајноста he is the best :D
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Челзи победи зашто Ди Матео е најдобар тренер во 2012 , не затоа што дадоа куртонски гол после судиското надополнување. :pos:
:pos:

Без куртон им го ставија на Шахтјор во последна минута. :pos: Им ја набутаа до максимум... топката во мрежата да не се разбереме погрешно. ;) Гледано од аспект на фудбал не заслужи Челзи да победи според играта, но гледано од аспект на кладилници, Челзи победи и донесе добивка на многу што го играа 1, а јас 3+ си го фатив уште прво полувреме. :)

Баерн го прегази Лил како што германски тенк прегазува една разнежнета француска дама, Галатасарај му одржа лекција на Клуж, Селтик ја нокаутираше Барса ака Фарса, Бенфика им го спопика на Спартак, Јувентус иако стара дама сепак го победи младиот Нордсјеланд, Валенсија го разби БАТЕ ебате, и Ман Утд ја здрви Брага, пошто не е Малага па да му зима 4 од 6 бода на Милан.

ЛШ поезија. :pos::LOL:
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
:pos:

Баерн го прегази Лил како што германски тенк прегазува една разнежнета француска дама.
ЛШ поезија. :pos::LOL:
Јас најмногу си се смеам на овој дел, кај ми текна ваква компарација. :pos: Комично е кога ќе ги замислиш споменатите предмети.

Баерн ---->


Лил ---->
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.281
Поени од реакции
85.025
Челзи победи зашто Ди Матео е најдобар тренер во 2012 , не затоа што дадоа куртонски гол после судиското надополнување. :pos:
Голот го даде играч кој што влезе како замена.Значи РДМ открил кој е вистинскиот играч што може да направи промена на теренот :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тоа црното што и даде гол на Барса му е брат на Марига од Интер :ROFLMAO:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
-Group B (Arsenal, Schalke, Olympiacos and Montpellier) is the only group with no goals scored by a Brazilian.
-Roberto Soldado joined Valencia in 2010, in that time; 23 Champions League appearances, 16 goals.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom