Легијата

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Искрено да прајме муабет, РНС не сум го чул по лошо да рецитира од ова, до сега.. Како што кажа член над мене не требало да си експериментира со гласот или барем нека се преслушал од ко ја снимиле песнава ;).. Ама немат гајле песнава е добра.
Пеше луд е „Твојот стил е мој па затоа викај ме тато
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Добро де шо толку Рнс експериментирал со гласот, шо заебавате и вие. Нели приметивте дека само првите 2-3 реда се такви. Као идеше... си станал џанак, so fuck, и така као лигавење доаѓа. Ај слушнете ја понатака па и крајот од неговиот дел. Одлично според мене.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Ја преслушувам песната сега. Гласон на тони е расипан до даска ! Си поиграл со песнава човекот.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Само првата строфа на Тони како изрецитирал не ми се свиѓа. Другото е ок за мене.
Џака не ми се свиќа на рефрен. Можеле бољи рефрен да напишат. Мразам коа си игра некој со акцентот.

,,Чим ти е страв да бидеш сам, влези во рингот - ЕКИПНО!'' Ептен ме ќејфа стихов. :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Само првата строфа на Тони како изрецитирал не ми се свиѓа. Другото е ок за мене.
Џака не ми се свиќа на рефрен. Можеле бољи рефрен да напишат. Мразам коа си игра некој со акцентот.

,,Чим ти е страв да бидеш сам, влези во рингот - ЕКИПНО!'' Ептен ме ќејфа стихов. :)
Доста е првата строфа, немаше потреба да го менви гласот ама ајде немат голем зијан, знаеме дека Тони како што може и умее да изрецитира никој не може па зато му простуваме... Текстот не е лош, напротив добар е, а битот се повеќе и повеќе ме бендисуе и ми влегвит в гла.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Само првата строфа на Тони како изрецитирал не ми се свиѓа. Другото е ок за мене.
Џака не ми се свиќа на рефрен. Можеле бољи рефрен да напишат. Мразам коа си игра некој со акцентот.

,,Чим ти е страв да бидеш сам, влези во рингот - ЕКИПНО!'' Ептен ме ќејфа стихов. :)
Конечно некој освен мене ова да го свати. Како зборат како цел текст да го рецитира у лигавење стил.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.086

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.982
Поени од реакции
24.800

Ај ако може текстот на песнава, ако не го мрзи некој да го напише..
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
Ај некој нека кажи што кажува на крај од траката.. Читам коментари дека требало наназад да се пуштела траката, а никој не кажва што е пораката. Уште првиот пат кога ја слушнав ме заинтересира али никогаш не ми текнало да прашам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom