Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Содома и Гомора друже .............. има решение ....... само потоп ........... па кај и да е ќе се најде некој дедо Ное Џуниор кој ќе не качи на Арката ! :)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:15 ---


И да знаеш дека те/ве има ! (y)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:17 ---


Сигурно мислиш на Electro Shock Therapy .............. (y):icon_mrgr:
''exactly''
Остај не ми се праит муабет све сјебано у главите
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Статијава беше објавена на една друга тема, на друг подфорум во контекст на хомосексуални бракови. Добив совет да се отвори нова тема фино скоцкана, за да може квалитетно да се продискутира.

Нови барања: Легализација на инцестот исто како и за хомосексуалноста

Левичарска партија од Данска побара легализација на инцестот, односно брак меѓу татко, син, брат, сестра, мајка, дедо или баба, ако се полнолетни. Аргументот е ист како и за хомосексуалноста, односно дека државата не треба да се меша во приватноста на полнолетните граѓ.... БЛА, Бла, Бла ... страња тешки
Брат гледам во еден пост на странава велиш дека си го сменил мислењето на тема лгбт - но, овој пост, т.е. тема седи (несменет) и јасно асоцира на споредба помеѓу давањето право да легализирање на истополови заедници и легализирање на инцест!
Незнам по која основа во иста реченица е инцет и хомосексуалност!?
Мислам дека јасно ја знаеш разликата помеѓу терминиве, така?
Зошто си измешал баби и жаби:
Но, нема крај на новите барања. Сега со истата аргументација се бара легализација на инцестот. Јавноста не се согласува, но хомосексуалните активисти имаат своја долгорочна агенда. Со скапи кампањи наметнуваат тоа што делува неприфатливо после 10 години да биде прифатено и афирмирано.
Шо збораш бе, жити се’!? Немој да се вадиш дека ти е превземен текстот или незнаш шо слично. Хомосексуалците имаат за цел да ја претворат планетава во Содома и Гомора, а!? :D :D :D Јако е ова, јас мислам дека и АлКаеда стои позади овие тајно но прецизно и до детаљ смислени, (скапи кампањи). Плус соработувале со НАСА за да бидат чекор пред сите во технологијата во спроведувањето на “проектов“. Некни читав дека отвориле факултет за да вадат свои “војници“, имаше конкурс за стипендии, се мислам дали да одам, сакаш да ти пратам линк, гледам упатен си, сигурно ќе го поминеш тестирањето (сите информации ги знеш гледам ;) , а ако сакаш ќе фрлам и некој муабет, да те пофалам де) :D :D :D :D :D :D :D :D не е смешно, ама пусто не ми се плачи - на смеа ме мава ...

Јас ја отворив темата, ама само ќе кажам настапуваат со истите аргументи како за хомосексуалните бракови , на ред е со мртовци, животни и деца. Како тргнала работава не ме чуди ако до 2025 хероинот стане задолжителен во училиштата, а децата од најмала возраст се учат дека зоофилијата и некрофилијата се сосема нормални работи меѓу луѓето. :(
...
Каква е бе таа дискриминација??? Па немаш појма мојот мачор колку ме сака! Секогаш кога доаѓам од работа ме чека пред врата, секое утро прв ми вели мјау „добро утро„, се гушка со мене, се милува, трчка по мене и ми покажува љубов! Зошто не би можела да се мажам со него?
- Оти не е доволно глуп да те oжени :D :D :D :D
...Ама, дека сте големи љубимци на педераната, МОРА (да не се усрамите) да подржувате секакви болни умови кои шетаат на овој свет... Дали се имаш запрашано колку е тоа неморално и гнасно брат и сестра, мајка и син, татко и ќерка, а може и семејна групна распаљотка да си вршат е уствари многу умоболно? Дај симни се на земја...
Сестро (блак) која педерна, мори, четврт писмена една! Инцест и педер е различно - прашај го мачорот, ќе ти објасни, сигурен сум појасно му е :D :D :D :D :D



Брат NikolaMKD91 шо е работата шо отвораш теми за инцестот!? па уште и во Данска!? - овде има илјадници issues шо би рекле на cnn (или било која usa tv) за кои вреди да се отвори дискусија и да се вклучи мозокот во нешто што ќе даде корисен резултат за нашата околина каде што живееме.

Дајте луѓе да не го труеме етерот со негативна енергија, да шириме љубов ако можеме, повеќе е ако сакаме ... сигурно, ја знаеш онаа: Човечки е да се помогне, ако не можеш барем не нанесувај штета никому - Далај Лама (а и не е битно кој го кажал, битно е да е многу паметно)
Никој нема право никого да го повредува, навредува/понижува и на било каков начин омаловажи и стави во подреденаситуација - сите сме исти, сите сме едно... сите имаме исто право на љубов, мир, спокој, почит,

Верувам дека можеш и сакаш да помогнеш (пошо верувам со некоја намера да подобриш нешто (став, мислење, спрешиш ширење на негативен тренд и сл...) си ја отворил темава (која интегрално не не’ тангира нас во Македонија ама баш, скорз, ептен, ИЧ, небитно) затоа братко информирај се за тоа што не ти е јасно... едукација ( па и чичко Грујо вика Знаењето е МоЌ) после дискутирај на теми со факти, со знаење, со искуство (ова е најбитно, а најчесто сите го имаме во нано грамови)

Хомосексуалноста е исто толку природна колку и хетеросексуалноста... јас ( и сите лгбт луѓе кои ги знаам лично пораснав/ме во хетеро семејства, во прилинчо здрави и нормални услови (генерално), значи не сме заразаени, не сме огорчени, не сме ... незнам веќе која “теорија“ да ја негирам, битно не сме, не сме... Луѓе сме - со истите потреби ко секој земљанин: да сака и да биде сакан :)

Тоа со инцестот или госпожата Наташа Радио Милева Мара со мачорот и сите злоупотребувачи на животни, деца и слични суштества/души кои се пред се’ во подредена состојба: - без право на глас, - послаби, -условени (врзани, замолчени, заплашени...) е страшен морален и етички грев, прекршок и болка (муабетот од погоре со болката ако се сеќаваш) нанесена на друго живо суштество... Што е страшно и неопростливо - мора да се спречи/ санира...
Никој не смее да повреди некого; Ако му се ебе - нека најде некој друг, а не некој кој не е во можност или со способност да одлучи ..

Уствари проблемот е во тоа шо Ебење денес некои суштества го сваќаат само како нагон, потребата да го задоволи тој нагон и да излачи серотин во мозокот за да осети задоволство (незнај дека ако изеј чоколадо {кога веќе изводи, ова барем нема да нанеси штета на друго лице/суштество} истиот хемиски процес ќе се здеси во мозокот (или тоа што му е неотпакованото во главата) и истото чувство на задоволство ќе го осети...
Заборајле дека тоа сексот е последица на емоциите,... љубов бејби, љубов... Али, НЕ и страст ( голема е разликата меѓу љубов и страст)
Ако постои вистинска Љубов, планетичкава Земја ќе е поубаво место за живеење за сите кои се на неа... не само за нас лудите :)

Никако да се научам во 5 реда да кажам шо мислам ... :( :( :( ужасно е долг постов :( :( :(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
''exactly''
Остај не ми се праит муабет све сјебано у главите
Да беше жив Хитлер таквите моментално ќе ’’уживаа’’ во ’’хотелот’’ со 5* Аушвиц ......... да беше Сталин жив таквите сега ќе се ’’сончаа‘‘ под ’’жешкото’‘ сонце на далечниот Сибир, да беше другарот Тито жив сега ќе уживаа на едно островче(Г.О.) во Јадранот ! :icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ризикот да се роди ретардирано, со 3 нозе, 2 пара очи, без прсти, ич не е физичка последица врз плодот. Тоа е сасвим нормално.
Па и да се роди со 3 нозе, нема физички да го повредуваат.
Е сега можеби детето ке си има психички трауми али не е битно тоа.

И одговори му на членот погоре како ке ги воспитуваш твоите деца, "сине опни и го на сестра ти, нормално е, а може на татко ти и блоуџоб да му направите, еве сега и закон не ве фака.".

Или сметаш дека ова е умоболно, али сепак го подржуваш...

Све јебено у мозок човече...

Sent from my Droid
 
2

~2A

Гостин
Merlin's Beard!

Не ги бранам. Сфати еднаш дека не сум на страната на инцесташите. Посочувам зошто аргументите со сакатите деца ви се глупи. Зошто е сосем можно да немаат деца. Крај! Болно? Дијагностицирај и лекувај ако е болест.
Ама после толку повторување очигледно е колку сте вие глупи па така ваков вид аргументација не ме чуди.
Добро,и твоите аргументи се глупи. Впрочем еден е и тоа навистина ГЛУПППП.

"Што ако немаат деца?" :LOL:


Па таа е реалноста бе друже.
Крвно сродство - не треба да се пердаши меѓу себе.
Финален производ - деформирано дете.


Нормално семејство како што треба да доликува,да се маж и жена и да не се во роднинска врска = дете (не дај боже пак може да се добие со некоја болест,но за разлика од инцестоидните деца процентот е помал).
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Добро,и твоите аргументи се глупи. Впрочем еден е и тоа навистина ГЛУПППП.

"Што ако немаат деца?" :LOL:


Па таа е реалноста бе друже.
Крвно сродство - не треба да се пердаши меѓу себе.
Финален производ - деформирано дете.


Нормално семејство како што треба да доликува,да се маж и жена и да не се во роднинска врска = дете (не дај боже пак може да се добие со некоја болест,но за разлика од инцестоидните деца процентот е помал).
Derp. Ја не дадов ниеден аргумент. Аргументирање значи дека бранам поента. Браниш ти, јас само ти ги напаѓам глупостите.
Ајде одговори ми зошто не одобруваш инцест без деца?
 
2

~2A

Гостин
Derp. Ја не дадов ниеден аргумент. Аргументирање значи дека бранам поента. Браниш ти, јас само ти ги напаѓам глупостите.
Ајде одговори ми зошто не одобруваш инцест без деца?
Затоа што е инцест,а не е љубов помеѓу едно машко и девојче.
Затоа што се во роднинска врска без разлика дали се братучеди,браќа,сестри.
Затоа што треба да се знае до кај е границата помеѓу таа љубов.
Затоа што инцестот се смета за нешто ненормално и нема потеба од негово легализирање/прифаќање.
Доволно?
-Секако дека не е,ама ме мрзи,а и плус доцна е. ;)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Затоа што е инцест,а не е љубов помеѓу едно машко и девојче.
Затоа што се во роднинска врска без разлика дали се братучеди,браќа,сестри.
Затоа што треба да се знае до кај е границата помеѓу таа љубов.
Затоа што инцестот се смета за нешто ненормално и нема потеба од негово легализирање/прифаќање.
Доволно?
-Секако дека не е,ама ме мрзи,а и плус доцна е. ;)
1. Љубов е хемија. Хемијата помеѓу инцесташите е љубов. Серотонин, вазопресин и окситоцин. Тоа е.
2. Добро, и што ако се?
3. Границата ќе ја одредуваш? Природата некако ќе ја негираш? Добар.
4. Хаха, ова е јако. Се смета за нешто ненормално. Не, се смета за непожелно. Неразумно е да се допуштаат инцест двојки а притоа истите да се ограничат од дозвола да имаат дете и да им се натегнат безброј други реперкусии. Едноставно не вреди. Тоа би било флагрантно уривање на сите принципи на човекови права. Поентата, да се одбере помалото зло од двете, помалото зло being инцестот да остане илегален. (Дали после ова сфаќаш кон што целам? )
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па и да се роди со 3 нозе, нема физички да го повредуваат.
Е сега можеби детето ке си има психички трауми али не е битно тоа.

И одговори му на членот погоре како ке ги воспитуваш твоите деца, "сине опни и го на сестра ти, нормално е, а може на татко ти и блоуџоб да му направите, еве сега и закон не ве фака.".

Или сметаш дека ова е умоболно, али сепак го подржуваш...

Све јебено у мозок човече...

Sent from my Droid
Реков јас, ти или си глуп или тренираш.
Тебе дома те учеа дека треба да не ја онадиш сестра ти, или сам по себе сфати? Проба да ја онадиш па ти рекоа - немој?
Секое машко дете се очекува да има девојка, ама многу деца сепак на крај стануваат мажи кои сакаат мажи.
А ти ако си ги фатиш син ти и ќерка ти, шо ќе праиш, а?
Пази, тогаш ќе имаат по 20 и кусур години, па не можеш на сила ништо да им направиш.
 
2

~2A

Гостин
Поентата, да се одбере помалото зло од двете, помалото зло being инцестот да остане илегален. (Дали после ова сфаќаш кон што целам? )
Знам што целиш,па на крај краева јас не можам да берам гајле дали комшијата ја опнал ќерка му.Тоа што си е во тајна и никој не го знае исто како да не се случило.Темава нема поента за таквите ко вас.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
И ти си ист лицемер со двојни аршини како пума, и за тебе важи истото.


Да, да, дефинитивно е потврдено:
Единственото нешто што е потврдено тука е дека немаш капацитет да дискутираш.
ОК, можда и дека си неписмен, па немаш ни капацитет да прочиташ и разбереш.

Ај како на мало дете:

1. Јас не одобрувам инцест. Мене не ме привлекува идејата за родоскрнавење.

2. Јас барам од тебе да ми дадеш еден валиден аргумент зошто треба инцестот да биде забранет со закон.

3. Ти, еве веќе 4 (четири) дена, не успеваш во тоа, а патем ме вреѓаш со свои и туѓи постови, без аргументи.

Дефинитивно е потврдено. Дека си ем неписмен, ем дека си неартикулиран.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:37 ---
Ултра хард кор либералка, а член на десничарска партија(претпоставувам(ДПМНЕ)):icon_mrgr: хехе интересно !
Не сум знаел дека ДПМНЕ има и Ултра-Фем крило/фракција ! :icon_lol: браво (n)
ДПМНЕ во моментов е национал-социјалистичка партија, па Пумата и не е многу далеку од резон.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:43 ---
Прашај го коњот на Чичолина дали не му бил доброволен сексот со неа :pos:
Каква е бе таа дискриминација??? Па немаш појма мојот мачор колку ме сака! Секогаш кога доаѓам од работа ме чека пред врата, секое утро прв ми вели мјау „добро утро„, се гушка со мене, се милува, трчка по мене и ми покажува љубов! Зошто не би можела да се мажам со него?
Ама, дека сте големи љубимци на педераната, МОРА (да не се усрамите) да подржувате секакви болни умови кои шетаат на овој свет... Дали се имаш запрашано колку е тоа неморално и гнасно брат и сестра, мајка и син, татко и ќерка, а може и семејна групна распаљотка да си вршат е уствари многу умоболно? Дај симни се на земја...
Неморално е и гнасно е. Нели е така доволно осудено?

Ајде сега објасни зошто треба да биде и казниво според закон? Каква корективна мерка се три години затвор? Дали после тие три години човекот е „испран“ од делото? Дали по лежењето на казната е све ОК?

Како затворската казна ќе ги корегира чувствата на казнетите?

Не сте размислувале многу-многу, а? Ајт у затвор и решен проблем... еееј, демократијо со примеси на феудализам...
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:45 ---
Е де, премногу не е добро, а вие сте запнале на сите права да им давате... Народ мирно со камшик се држи, а не со баклава.
Yup! Feudalism it is.
Толку ви сече. Ватикан, март 1232.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Единственото нешто што е потврдено тука е дека немаш капацитет да дискутираш.
ОК, можда и дека си неписмен, па немаш ни капацитет да прочиташ и разбереш.

Ај како на мало дете:

1. Јас не одобрувам инцест. Мене не ме привлекува идејата за родоскрнавење.

2. Јас барам од тебе да ми дадеш еден валиден аргумент зошто треба инцестот да биде забранет со закон.

3. Ти, еве веќе 4 (четири) дена, не успеваш во тоа, а патем ме вреѓаш со свои и туѓи постови, без аргументи.

Дефинитивно е потврдено. Дека си ем неписмен, ем дека си неартикулиран.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:37 ---

ДПМНЕ во моментов е национал-социјалистичка партија, па Пумата и не е многу далеку од резон.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:43 ---

Неморално е и гнасно е. Нели е така доволно осудено?

Ајде сега објасни зошто треба да биде и казниво според закон? Каква корективна мерка се три години затвор? Дали после тие три години човекот е „испран“ од делото? Дали по лежењето на казната е све ОК?

Како затворската казна ќе ги корегира чувствата на казнетите?

Не сте размислувале многу-многу, а? Ајт у затвор и решен проблем... еееј, демократијо со примеси на феудализам...
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:45 ---

Yup! Feudalism it is.
Толку ви сече. Ватикан, март 1232.
И сега ќе следи коментар, дедото си ја ебе внуката, па нели е тоа болна работа?


:pos:
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
У златно доба комунизма не смееше никој да мрдне. Бе за на голи оток сте сите ви ебам демократијата валкана до кој степен ве донесе.
Ако инцестот го прогласиме за нормален, како ќе им го објасниме на нашите родени деца ? Нормално е сине еби ја сестра ти само немојте да правите деца ??? :eek:
Вие тука што ги поддржувате овие болесници и викате дека инцестот е нормален нема ниту една причина да биде забранет, така ќе ги воспитувате своите деца ? Одговорете ми на ова. Така ќе им го објасните инцестот на вашите деца ко најнормална ствар?
Мамо, тато со бато се ебам, се сакаме со години и сме во врска, кога ќе правиме свадба нели е време ?
Па нели беше нормален инцестот, ќе правите свадба или не ?
Родената мајка свекрва, роденниот татко свекор.
Што стана од светов.
Никој на темава до деенес не рекол дека инцестот е ОК. Никој не рекол дека е нормален.

Исто така, никој на темава не успеа да објасни зошто треба да биде забранет со закон.

„Тоа е одвратно“ не е аргумент. Одвратно е да повраќаш во јавност, па тоа не е збрането.

„Тие се болни“ не е аргумент. Ракот е болест, а не е забранет. Болест е и дауновиот синдром, па не е забранет, ниту е бракот на дауновци забранет.

Многу луѓе тука не разбираат што е демократија. Повеќето мислат дека живеат во феудализам.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 10:54 ---
Ме мрзи да читам.
Ама чим опстојува темава, значи дека екшли има луѓе шо се ЗА инцест?
:facepalm:
Сфашта.
Нема луѓе што се ЗА инцест на темава.

Има луѓе кои прашуваат зошто е забранет и многу други кои налудничаво викаат „ВИЕ НЕ СТЕ НОРМАЛНИ!!!“, а немоќни се да одоговарат зошто е забраната и правна.

Сите се прават на триипол.
 
2

~2A

Гостин
Никој на темава до деенес не рекол дека инцестот е ОК. Никој не рекол дека е нормален.

Исто така, никој на темава не успеа да објасни зошто треба да биде забранет со закон.

„Тоа е одвратно“ не е аргумент. Одвратно е да повраќаш во јавност, па тоа не е збрането.

„Тие се болни“ не е аргумент. Ракот е болест, а не е забранет. Болест е и дауновиот синдром, па не е забранет, ниту е бракот на дауновци забранет.

Многу луѓе тука не разбираат што е демократија. Повеќето мислат дека живеат во феудализам.
Пријателе ако гледаш така и затворот не им помага на оние што крадат,на оние што убиваат.Затворот на некој начин служи за да бидат изолирани за другите луѓе,да не те претставуваат опасност,а воедно и да биде како поправителен дом во кое што јас се сомневам дека човек ќе се промени после неколкуте години поминати во затвор.
Ракот е болест,настинака е болест ама не може да се забрани,бидејќи не ја правиш своеволно како што ќе се ебеш со внукати или бабати ќе му се натрти на чичко ти. :sick:
Толку ли е тешко?
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Затоа што е инцест,а не е љубов помеѓу едно машко и девојче.
Затоа што се во роднинска врска без разлика дали се братучеди,браќа,сестри.
Затоа што треба да се знае до кај е границата помеѓу таа љубов.
Затоа што инцестот се смета за нешто ненормално и нема потеба од негово легализирање/прифаќање.
Доволно?
-Секако дека не е,ама ме мрзи,а и плус доцна е. ;)
Ако ти знаеш што е аргумент, ја гол ќе се бањам у фонтана на плоштад.
Све што си напишал погоре се морални норми. Моралот и законите се два посебни светови. За прекршувањето на нормите следува општествена осуда. За прекршување на закон следи корективна казна.

Што ќе се корегира со праќањето на инцестоидниот пар во затвор?!? Што откога ќе излезат од затвор?

Слабо зо демократијава, гледам јас, ама не сте вие криви - криво е образованието во земјава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom