Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Што и се запнавте на Пумата,јас сум мажиште па си го имаме муабетот...:D
Тешко и на тебе :icon_mrgr: ............. не заборавај дека и ти си само едно обично просечно мушко шовинистичко :гомце: ............. според Ултра-Фемсите нели !
Скоро цела година сум на форумов и не викам дека и јас сум 100% идеален и 100% нормален, ама све и свашта имам сретнато и прочитано тука ........... мал-милион на профили и нивни мислења... од А до Ш и од една екстрема/крајност до друга .................. :)
Werther ........... Weiss Europe ................ :icon_mrgr:
 
W

Werther

Гостин
Тешко и на тебе :icon_mrgr: ............. не заборавај дека и ти си само едно обично просечно мушко шовинистичко :гомце: ............. според Ултра-Фемсите нели !
Скоро цела година сум на форумов и не викам дека и јас сум 100% идеален и 100% нормален, ама све и свашта имам сретнато и прочитано тука ........... мал-милион на профили и нивни мислења... од А до Ш и од една екстрема/крајност до друга .................. :)
Незнам мене Пумата не ми делува лицемерно:),инаку ти најак си ми на темите со "браќата" кога има препуцавање:icon_mrgr:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
29
Поени од реакции
20
Не го поти со религија. ОК.

Кажа си против инцест. А не против педерлак. Дека едното е неприродно, а другото природно. жБидејќи едното е од согласни возрасни, а другото е од согласни возрасни. Дека едното го има во природата, а другото го има во природата. Дека едното не е на листа на СЗО, а дека другото не е на листа на СЗО. Дека едните се луѓе, а дека другите се луѓе.

Мислам? Yo!
А не боли не значи дека не е болест :)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Пумата е фактички ултра хард кор либерал ........ која мислам дека се самонарекува десничар :)
Ултра-феминистка е б.т.в. а знаеме дека просечните машки(да речеме ко мене и тебе) се обично ѓубре и смет за нив(Ултра-Фемсите) ........... така да кулирај друже ........ уживај ! (y) :)
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
29
Поени од реакции
20
Пази со Дивидерче на тема религија осетлив е.
Па тоа го пишав затоа што се слагам со неговото размислување. Не знам оти во секој втор пост се спомнува религија, Бог. Насловот на темата е сосема друго, а со нафрлање на религија само нарочно се дефокусира од она за што треба да се зборува. Што се трудат некои овде да бранат? Дека брат и сестра, мајка и син, татко и керка смеат да и не е ненормално да одат во кревет ако имаат над 18 год? На сите овакви либерални карактери им посакувам нешто слично "нормално" искуство да стекнат, само не знам колку нормални после сето тоа ќе останат.
 
2

~2A

Гостин
Па тоа го пишав затоа што се слагам со неговото размислување. Не знам оти во секој втор пост се спомнува религија, Бог. Насловот на темата е сосема друго, а со нафрлање на религија само нарочно се дефокусира од она за што треба да се зборува. Што се трудат некои овде да бранат? Дека брат и сестра, мајка и син, татко и керка смеат да и не е ненормално да одат во кревет ако имаат над 18 год? На сите овакви либерални карактери им посакувам нешто слично "нормално" искуство да стекнат, само не знам колку нормални после сето тоа ќе останат.
Истите тие овде што ја мешаат религијата,во други теми,религијата е нешто "заостанатo",а овде го користат истото тоа како оружје,арно се сетија неколку души да му спомнат за тоа,па фатија магла. Останаја уште 2ца замафтани кои што покрај тоа што му се наведе причини зошто инцестот не би требало да се легализира и е болна работа,тие бараат за причините кои што ги наведовме причина. :facepalm:
Откај знам можеби овде си бараат повод за тоа што го прават по дома,кој ги знае..
Јас сум "тазе-член" на форумов,но досега што сум прочитал во вакви теми во фацата најчесто сум :eek:,ама ај си се тешам демек само тролаат,не го мислат тоа..
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Незнам каква врска има темава со религии или пак со идеологии ............ нешто што е ненормално(како инцестот) е ненормално, не треба некој чичко поп да ни го каже тоа ....... секој нормален човек(без разлика дали е религиозен или не е религиозен) отприлика знае што е ОК и што е нормално, а што едноставно е ненормално и болно !
Нормално е да плескаш женки(полнолетни)кои не ти се крвно сродство, јас барем така мислам ......... плескањето на сестри, мајки, тетки, баби, братучедки, ќерки... не е нормално ............. и не не сум воопшто религиозен ....... но знам што е нормално, а што е ненормално ......... инцестот е ненормална ствар, исто какви што се и педофилијата, силувањето, некрофилијата, зоофилијата, тепањето, убивањето, канибализмот и.т.н. и.т.н.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Легализирање на инцестот ?! ..................... што е следно ?!
Легализирање на плескањето на кучки, свињи, кокошки, кози, крави, зајаци... општење со мртовци... општење со мали деца од неколку годинки... силување... јадење човечко месо... пумпање со хероин...
Бљак !!!
Ако кучињата и свињите еволуираат доволно да имаат сопствена свест и говор и да кажат - да прифаќам... ич гајле нема да ми биде.
До тогаш, секс со животно е силување.
Се што подразбира доброволен секс - ич немам проблем со тоа.
 
2

~2A

Гостин
Ако кучињата и свињите еволуираат доволно да имаат сопствена свест и говор и да кажат - да прифаќам... ич гајле нема да ми биде.
До тогаш, секс со животно е силување.
Се што подразбира доброволен секс - ич немам проблем со тоа.
А доколку е глувонем човекот и не знае да зборува,тогаш како ќе знаеме дали се плеска по своја желба или е присилен?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
chitash be?

toa shto e zad zatvoreni vrati neka ostane tamu. toa shto stanuva javno da se kazne. eve vaka vo edna rechenica, po prosto ne mozhe.
Токму тоа што се случува зад затворени врати, е најголемиот проблем!
Затоа прекасно ќе се дознава за децата направени од инцест, и нема да има можност да се спречи таа бременост.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 00:18 ---
Не знам колку искуство имаш дебатирајќи со Пумата, но на ваква незначителна (за мене) тема да дебатирам со личност што се декларира како ултра-хард кор политички десничар, притоа застапувајќи екстремни левичарски ставови (читај темава), НЕ фала.

П.С Да не навлегувам понатаму во личноста и делото на Пумата, како на пример дека имала најдобра другарка цели 3 години, којашто подоцна се заљубила во Пумата и после 3 години се открило дека најдобрата другарка е уствари ДРУГАР? Потоа со ставови како тоа дека кога би морала да избере помеѓу нејзиното милениче и хипотетички нејзиното дете дека би го одбрала кучето? И уште мнооооооогу други троловски испади (никогаш уствари не расчистив дали трола или не знам што е работава)? НЕ фала.
Не сум десничар, иако сум член на десничарска партија. Тоа е само ради, националниот интерес.
Второ, 3 години беше другар, на крај сфатив дека е другарк-ка :) Не сум ни прва, ни последна ,,другаров,, што прелажа дека е машко ;)
Трето, меѓу моето дете и моето куче никогаш не сум изјавила дека ќе бирам.
И четврто, ти ништо не си разбрал, јебига.
Now fuck off.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 00:19 ---
Пумата е фактички ултра хард кор либерал ........ која мислам дека се самонарекува десничар :)
Ултра-феминистка е б.т.в. а знаеме дека просечните машки(да речеме ко мене и тебе) се обично ѓубре и смет за нив(Ултра-Фемсите) ........... така да кулирај друже ........ уживај ! (y) :)
За тебе уште не сум одлучила, али овој Прототипов... ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Токму тоа што се случува зад затворени врати, е најголемиот проблем!
Затоа прекасно ќе се дознава за децата направени од инцест, и нема да има можност да се спречи таа бременост.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 00:18 ---


Не сум десничар, иако сум член на десничарска партија. Тоа е само ради, националниот интерес.
Второ, 3 години беше другар, на крај сфатив дека е другарк-ка :) Не сум ни прва, ни последна ,,другаров,, што прелажа дека е машко ;)
Трето, меѓу моето дете и моето куче никогаш не сум изјавила дека ќе бирам.
И четврто, ти ништо не си разбрал, јебига.
Now fuck off.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 00:19 ---


За тебе уште не сум одлучила, али овој Прототипов... ;)
Ултра хард кор либералка, а член на десничарска партија(претпоставувам(ДПМНЕ)):icon_mrgr: хехе интересно !
Не сум знаел дека ДПМНЕ има и Ултра-Фем крило/фракција ! :icon_lol: браво (n)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ултра хард кор либералка, а член на десничарска партија(претпоставувам(ДПМНЕ)):icon_mrgr: хехе интересно !
Не сум знаел дека ДПМНЕ има и Ултра-Фем крило/фракција ! :icon_lol: браво (n)
Нема. Ама јас не се ни трудам да бидам дел од некоја класификација ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom