Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Значи одиме со она слободен е да прави секој што сака, се додека не ја наруши слободата на другиот. Но некогаш давањето слобода излегува преку глава, колку чини, толку не чини. Дејствувај согласно со максимата која сакаш да стане општ закон ( шубо рекол Кант) ама кој да го слуша.
Крај краева склепувањето на деца е неизбежно. Само како че се отклепаат, то е друго прашање и далеку посложено од една обична дозвола за брак
Па затоа јас би ги условила така. Веројатно би прифатиле, оти и онака и овака, ако го родат тоа дете, не би можеле да се заведат двајцата како родители (инцестот е казнив). Па уше ако се роди дефектно, може да се открие зошто е такво. Пак наебале.
Според мојов план, ем они среќни, forever and a day, ем општеството ќе има помалку потенцијални стварачи на дефектни невини суштества.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Јок, би им дала ма Наташке, ама проблемот големи се шансите детето дефектно да биде.... тоа е проблемот. Да раѓаа здрави деца, ич збор немаше да им речам. Се додека некој трет страда, нема да им ќутам.
Нек се ебаат они, не е тоа ич моја работа, ама моја е ако малтретираат свесно друго суштество.
А тебе грев ќе те фати, оти иако инцестот е забранет, луѓе го практикуваат и раѓаат деца, а ти кажуваш оти животот на тоа дефектно ембрионче е свет...... наместо да го лишиш од страдања, ти поддржуваш да се роди и цел живот да се мачи :(
Значи зоофилија е оправдано кај тебе! Ете од нив нема плод и наследство, само двајца заљубени, трет нема...Педофилија исто така, 100 годишен дедо и 16 годишно чупе...чупето коси куби за него јбг љубов!
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Јок, убаво кажав. Они нека праат шо им душа сака, додека не повредуваат некој друг.
Во овој случај, ќе си го повредат евентуалното потомство.
Ич гајле не ми е за нив двајца, ама не можам да дозволам невино суштество да страда, во овој случај детето што би го родиле.
Не можеш да дозволиш, wow, ти беше тој факторот х нели...

И еве пак си контрaдикторна самата со себе. Како ќе го повредат евентуалното потомство? Нели твојата девиза за повредување вклучуваше само физичко повредување...

Sent from my Droid
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Значи зоофилија е оправдано кај тебе! Ете од нив нема плод и наследство, само двајца заљубени, трет нема...Педофилија исто така, 100 годишен дедо и 16 годишно чупе...чупето коси куби за него јбг љубов!
Наташке ма, имаш ти проблем со поимите. Обљуба на 16 годишна мома не е педофилија. Мора да има мање од 14. Овој може да заработи само ,,подведување на малолетник,, и то. А 16 годишна мома можит да бара законот да ја признае за пунолетна. Озбилно ова.
Така шо, не поддржувам педофилија ама ич. Девојче од 15 години може да рика у соба, дете е и нема право на глас. Коа ќе напуни 18, може и за 90 годишен дедо да се мажи, ако и е ќеиф.
Кај зоофилијата, немам став. Не сум испитала доволно шо би натерало едно куче да опне жена. Али сум против некој да силува животно. За првиот случај, реков, немам мислење.

Него ти некако не си ми сигурна со мислењава... од една страна браниш инцест, од друга страна поддржуваш раѓање на инцестоиден ембрион... Натке, мор, Натке.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 01:51 ---
Не можеш да дозволиш, wow, ти беше тој факторот х нели...

И еве пак си контрaдикторна самата со себе. Како ќе го повредат евентуалното потомство? Нели за тебе повредување беше само физичко повредување...

Sent from my Droid
Ти бе глуп си или тренираш?
Ај како ќе го повредат, што мислиш?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ти бе глуп си или тренираш?
Ај како ќе го повредат, што мислиш?
Не сум глуп, а не ни планирам да почнам да тренирам, не сакам да личам на тебе.

Па не знам, затоа те прашувам, како ке го повредат физички?

Sent from my Droid
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не сум глуп, а не ни планирам да почнам да тренирам, не сакам да личам на тебе.

Па не знам, затоа те прашувам, како ке го повредат физички?

Sent from my Droid
Па оти не знаеш, затоа си глуп. За да заличиш на мене, ти требаат уште многу работи да прочиташ ;)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Наташке ма, имаш ти проблем со поимите. Обљуба на 16 годишна мома не е педофилија. Мора да има мање од 14. Овој може да заработи само ,,подведување на малолетник,, и то. А 16 годишна мома можит да бара законот да ја признае за пунолетна. Озбилно ова.
Така шо, не поддржувам педофилија ама ич. Девојче од 15 години може да рика у соба, дете е и нема право на глас. Коа ќе напуни 18, може и за 90 годишен дедо да се мажи, ако и е ќеиф.
Кај зоофилијата, немам став. Не сум испитала доволно шо би натерало едно куче да опне жена. Али сум против некој да силува животно. За првиот случај, реков, немам мислење.

Него ти некако не си ми сигурна со мислењава... од една страна браниш инцест, од друга страна поддржуваш раѓање на инцестоиден ембрион... Натке, мор, Натке.
И со 12 стануваат мајки, и со 12 може да сака дедо од 100 години, љубов е тоа не е панаѓур, и според твојата теорија се што е во обострана љубов е дозволено. Пума, вака можеме до утре, а мене ми се спие...сакам да ти кажам само дека на овој свет сешто шета...и законите се направени за тоа сешто не прави поголеми сешта, и најмногу се нервирам кога такви сешта имаат и обожаватели...немој да мислиш дека ако подржуваш сешта си кул, напротив.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
И со 12 стануваат мајки, и со 12 може да сака дедо од 100 години, љубов е тоа не е панаѓур, и според твојата теорија се што е во обострана љубов е дозволено. Пума, вака можеме до утре, а мене ми се спие...сакам да ти кажам само дека на овој свет сешто шета...и законите се направени за тоа сешто не прави поголеми сешта, и најмногу се нервирам кога такви сешта имаат и обожаватели...немој да мислиш дека ако подржуваш сешта си кул, напротив.
(y)
Се што е у склоп за вршителите на инцест и за оние подржувачи на истото им треба еда многу многу јака терапија со многу многу добар психијатар ...
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Па оти не знаеш, затоа си глуп. За да заличиш на мене, ти требаат уште многу работи да прочиташ ;)
Не ми одговори на прашањето.
Еве детето ке се роди умствено болно, а ти претходно се изјасни дека само физичко повредување за тебе е повредување.
Вакво лицемерие и двојни аршини како тебе ни партиите во македонија немаат.

Sent from my Droid
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
У златно доба комунизма не смееше никој да мрдне. Бе за на голи оток сте сите ви ебам демократијата валкана до кој степен ве донесе.
Ако инцестот го прогласиме за нормален, како ќе им го објасниме на нашите родени деца ? Нормално е сине еби ја сестра ти само немојте да правите деца ??? :eek:
Вие тука што ги поддржувате овие болесници и викате дека инцестот е нормален нема ниту една причина да биде забранет, така ќе ги воспитувате своите деца ? Одговорете ми на ова. Така ќе им го објасните инцестот на вашите деца ко најнормална ствар?
Мамо, тато со бато се ебам, се сакаме со години и сме во врска, кога ќе правиме свадба нели е време ?
Па нели беше нормален инцестот, ќе правите свадба или не ?
Родената мајка свекрва, роденниот татко свекор.
Што стана од светов.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ме мрзи да читам.
Ама чим опстојува темава, значи дека екшли има луѓе шо се ЗА инцест?
:facepalm:
Сфашта.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Опасни мажјаци кои љубат десанка на Пољат..... до кај дојде светот.
Не ме провоцирај млада дамо !
Јас љубам десанки на тебе да правам и на таквите како тебе, а не на машки !
Јас не сум геј ......... напротив ти си таа која ужива интимно да општи со истополни партнери(во твојов случај партнерки) ! ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не ми одговори на прашањето.
Еве детето ке се роди умствено болно, а ти претходно се изјасни дека само физичко повредување за тебе е повредување.
Вакво лицемерие и двојни аршини како тебе ни партиите во македонија немаат.

Sent from my Droid
Ризикот да се роди ретардирано, со 3 нозе, 2 пара очи, без прсти, ич не е физичка последица врз плодот. Тоа е сасвим нормално.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:11 ---
Не ме провоцирај млада дамо !
Јас љубам десанки на тебе да правам и на таквите како тебе, а не на машки !
Јас не сум геј ......... напротив ти си таа која ужива интимно да општи со истополни партнери(во твојов случај партнерки) ! ;)
Само ретард може тоа да го заклучи, али нејсе, продолжи да општиш со десанка на мене и таквите како мене, пошто само кај тебе у мозочето може да не има ;)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:11 ---
Ме мрзи да читам.
Ама чим опстојува темава, значи дека екшли има луѓе шо се ЗА инцест?
:facepalm:
Сфашта.
Јас највише сакам ич да не постои инцестот.
Ама постоел, постои и ќе постои.
Досегашните методи се неуспешни, сеа смислуваме нови ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
У златно доба комунизма не смееше никој да мрдне. Бе за на голи оток сте сите ви ебам демократијата валкана до кој степен ве донесе.
Ако инцестот го прогласиме за нормален, како ќе им го објасниме на нашите родени деца ? Нормално е сине еби ја сестра ти само немојте да правите деца ??? :eek:
Вие тука што ги поддржувате овие болесници и викате дека инцестот е нормален нема ниту една причина да биде забранет, така ќе ги воспитувате своите деца ? Одговорете ми на ова. Така ќе им го објасните инцестот на вашите деца ко најнормална ствар?
Мамо, тато со бато се ебам, се сакаме со години и сме во врска, кога ќе правиме свадба нели е време ?
Па нели беше нормален инцестот, ќе правите свадба или не ?
Родената мајка свекрва, роденниот татко свекор.
Што стана од светов.
Содома и Гомора друже .............. има решение ....... само потоп ........... па кај и да е ќе се најде некој дедо Ное Џуниор кој ќе не качи на Арката ! :)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:15 ---
Само ретард може тоа да го заклучи, али нејсе, продолжи да општиш со десанка на мене и таквите како мене, пошто само кај тебе у мозочето може да не има ;)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:11 ---
И да знаеш дека те/ве има ! (y)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 02:17 ---
(y)
Се што е у склоп за вршителите на инцест и за оние подржувачи на истото им треба еда многу многу јака терапија со многу многу добар психијатар ...
Сигурно мислиш на Electro Shock Therapy .............. (y):icon_mrgr:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
ти треба контра аргументи за инцест? :tapp: кои се твоите аргументи дека е модерно, дека е европски либерално? Па тебе утре ако некој ти рече дека е нормално двајца да се испоколат меѓу себе ти прв ќе застанеш да ги браниш како тоа се нормални возрасни лица што своеволно пристапиле во таков акт + ќе ни ја објасниш еволутивната придобивка од тоа :tapp:

Ако ако ќе ви се врати од глава тоа еден ден.
Merlin's Beard!

Не ги бранам. Сфати еднаш дека не сум на страната на инцесташите. Посочувам зошто аргументите со сакатите деца ви се глупи. Зошто е сосем можно да немаат деца. Крај! Болно? Дијагностицирај и лекувај ако е болест.
Ама после толку повторување очигледно е колку сте вие глупи па така ваков вид аргументација не ме чуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom