Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.814
Поени од реакции
5.844
Кога славеа Шверцери во МНТ, реагираше, не можам да кажам не, беше растревожена, нервозна, се уби од навредување по нив, знам дека и ја пцуеа у коментари.
Но сега доаѓа единствена партија која е против тоа и која ќе се бори тоа да се смени и она ги нарекува фашисти.

Па уште кога ќе почнат со тоа јас не сум сдс, зошто не сум вработена, не си де, платена си од ЕУ за тие гомна да ги јадеш, шо кур ти треба 25.000 ден плата кога се убиваш од пари земање за да лаеш во вакви ситуации.
Тоа ти е фејк македонската "woke" заедница. Независна била, а фрштат слики со Туфегџиќ и со Богоевски, па и честитки до Заев :D. Иди бре девојче барај внимание на други начини. Порнич да направеше ќе ја сфатев. Ама вака ГЛУПА, лицемерна и љубоморна испаѓа.

И авангардата која се претставува нели, како "прогресивна" намерно праи вакви работи за да си го задоволи егото и нели, да изгледаат уште понапредни и уште по изолирани. Демек и вие што сте гласале за левица сте "небањати", колку и да се декларирате као прогресивци, ние пак сме декади пред вас. Тоа ти е типичен trait на егото и на зависта на една персона.

Овие 2 пратеника предизвикаа најголема бука кај токму дигиталната заедница и шарените, кои се очигледно љубоморни што дете на работничка класа по потешкиот пат влезе у собрание, релативно чесно и со своја пот и труд... Шарениве ги боли многу, а они се најприсутни на социјалниве мрежи, и затоа има привид дека овие 2 пратеника направија тектонски поместувања...

Ама ако, си го покажуваат правото лице со нивната љубомора, завист и его.

Толку од мене за оваа патетика од личност.

Уште една работа, не си ги кревајте очекувањата до плафон уште од сеа. Јас само очекувам дека нема да коалицираат со никого. Да се надеваме дека нема да бидат како Аца Лукас (Богоевски) и Зорица Брунцлик (Туфегџиќ).

Верувам дека и они не сакаат да коалицираат со никого... ама забораваме колку е моќна УДБА и сличните партиски пара-полициски структури во државава.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
507
Поени од реакции
238
Stranata na dik za rezultati ne raboti. Kako ke podnesuvaat prigovori. Hmmm
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.134
Поени од реакции
5.417
samo gi objavuvam razlicnite stavovi od site strani, i kakvi gledista imaat ostanative.

da ne letate kako prle pred magare malce videte ja i drugata strana.
Да не почнеме да ги редиме видеата од најпростиот политичар што некогаш го имала Македонија? Кхм?

Барем Левица победи чесно, без политички вработувања, притисоци и поткупи!

Не сум член на Левица, но искрено се осеќам горд поради што го дадов гласот за нив. И на крајот се оствари целта #ЛевицаВоПарламент!

Ти не летај, на државата им треба вакви луѓе како Апасиев, со ваков став и мозок. А не црпнати од нивата.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
350
Поени од реакции
441
Колку повеќе џева и прашина се крева за Левица и Апасиев, толку ми е помило што освоија 2 пратеника. Од прв ден станаа трн во око. Па сега наводно испадна партијата и Апасиев хомофоби. Левица тоа сигурно не се. СДСМ со лубрикантите што се подјебаваше со геј заедницата? Ги лажеа за гласови и ништо не направија во тој сегмент (ќе направат ако од странство им запнат, иначе на нив нема да им текне). Тука оди и коментарот на Заев за Боки - enough said.

А тек е ден 1 по изборите! :icon_lol:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.369
Поени од реакции
3.743
samo gi objavuvam razlicnite stavovi od site strani, i kakvi gledista imaat ostanative.

da ne letate kako prle pred magare malce videte ja i drugata strana.
Кога таа друга страна ќе искоментира нешто за реисот кој се закануваше дека Скопје ќе станел Бангладеш,да биде загрижена вака и за анти-семитските изјави на советничката на СДСМ што бараше одредени Евреи од спротивниот табор да носеле жолта Давидова ѕвезда,за навредите на Ориѓански врз сопствениот народ,па за канибалистичите изјави на Заев од минатото,за неговите хомофобични изјави во однос на Боки 13, за новите разговори дека мајките ќе им ги онадел на шутото и рогатото.

Кога за ова ќе се побуни таа друга страна тогаш ќе има кредибилитет да коментира за "фашистички "ставови на други луѓе. Се до тогаш остануваат да бидат само такозвани независни аналитичари кои напаѓаат се што мисли поинаку од нив,односно поинаку од партијата за која одработуваат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.534
Колку е некако универзумот чудно место, културата на антифа, ја потфати нашата левица...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
575
Поени од реакции
665
Сите ќе лижете г"з да не бидете стрелани. Криви сте и самите си знаете.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
206
Поени од реакции
159
Секоја чест за дечките од Левица. Во ваков изборен систем кој е убиствен за малите партии успеаја да добијат две пратенички места и тоа со мошне скромна кампања. Успешно ги надминаа сите притисоци и проблеми, непосредно пред изборите дури собираа и потписи за пререгистрација на партијата. Никогаш не се откажаа и изгураа до крај. Респект, се надевам дека на наредните избори ќе добијат уште поголем број на гласови и дека во иднина ќе бидат сериозен фактор во државата. Доста беше од ДПМНЕ-СДС-ДУИ.

П.С: Каде можам да најдам маичка од Левица ? :cool:
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.962
Поени од реакции
2.022
Каква патеика на форумов. "Чесно", ама не можат да престанат да кукаат за 29те албански места.
Сакаш некој да заврши ствари? Земи НАЈкорумпиран што може. Нај алчен, најбез морален компас. Полугзите корумпирани се опасност само кон тие што ги гласаат. Чесните секогаш биле мивки што не трааеле. Затоа земи нај кретен. Има бездискриминанто сите да ги изнвервира и штета да направи на сите до еден.
 
На врв Bottom