Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
25 септември 2016
Мислења
693
Поени од реакции
776
Фала што ми ја долови поентата на постот. Место да давате добри критички и издржани мислења за вас навредите се добар напад.
Тоа што го пишав е критика, не напад. Само тебе така ти изгледа, бидејќи вистината те боли. Има разлика другарче, само треба да ја увидиш, за тебе секоја критика, и различно мислење од тебе е напад.... Тоа е, така ви го програмирале чипот...
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615
СДСМ: Обвинителството да ги санкционира срамните изблици на Апасиев

-СДСМ ги осудува ваквите маргинални политики кои се блиски на фашистичките наративи и концепти. Денес, Северна Македонија е слободна земја во која владеат закони и никој не смее им се заканува на граѓаните и да помине неказнет. Правда доаѓа за сите. Надлежните институции, обвинителството, да преземат мерки, да постапат и да ги санкционираат ваквите срамни изблици на насилен политички израз. СДСМ и новата Влада силно ќе се спротивстават на каков било обид да се наштети на освоената слобода, граѓаните да бидат спокојни. Смрт на фашизмот, слобода на народот!, се вели во реакцијата на СДСМ.


ke lapa krivicna uste ne sednat vo sobranie
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.616
Поени од реакции
3.982
СДСМ: Обвинителството да ги санкционира срамните изблици на Апасиев

-СДСМ ги осудува ваквите маргинални политики кои се блиски на фашистичките наративи и концепти. Денес, Северна Македонија е слободна земја во која владеат закони и никој не смее им се заканува на граѓаните и да помине неказнет. Правда доаѓа за сите. Надлежните институции, обвинителството, да преземат мерки, да постапат и да ги санкционираат ваквите срамни изблици на насилен политички израз. СДСМ и новата Влада силно ќе се спротивстават на каков било обид да се наштети на освоената слобода, граѓаните да бидат спокојни. Смрт на фашизмот, слобода на народот!, се вели во реакцијата на СДСМ.


ke lapa krivicna uste ne sednat vo sobranie
Ќе му го бричите со зелено џамче, за пукањето на Дуи во Чаир збор не смеете да изустите а тука одма мрсите муда.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.061
Поени од реакции
4.255
ke lapa krivicna uste ne sednat vo sobranie
Дај бе кажи дали зелките терористички од ДУИ вчера ги почитуваа мерките за заштита од КОВИД? Ти си експерт на таа тема, точно знаеш кога ќе биде поснопица и знаеш детално за вирусот кој „преку гадни Шипци ќе скокне врз тебе“ (ова се твои зборови инаку, само цитирам).
Еве чисто да прочиташ детали малку:

Плус, што кур се замараш со Апасиев, маргинален лик, кур те боли, си купи ти тоалетна за до септември, можеш и сумамед да купиш залихи за до 2022. Кај и да е ќе можеш и да дркаш кога ќе го воведат новиот полициски час, додека паралелното општество во Чаир ќе си тера по старо.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.805
Поени од реакции
1.372
Многу сте ми интересни, порано вака ги буцкав членовите на вмро кој што впрочем беа многу осетливи и одма почнуваа со навреди место аргументи. Изгледа истите тие членови моментално се глсачи на левица.
Изглеа има нешто што ги привлекува кај таквите политички лидери, порано груевски а сега апасиев. “Доминантна личност” со цврсти и многу често неиздржани ставови, кој што се курчи на неистомислиците и никогаш не признава грешка.
Bravo alal da ti e, trebit da snimish film so Morgan Freeman, ti so uloga na psiholog koj preku 2-3 mislejna na kajgana forum go definirash politickiot karakter na eden coek koj preku kur mu e od kurto I murto, daj iscezni od temava ostaj ne da si go ziveme filmot Apasiev na raat, I ako tolku sakas da bockas odi bockajgi dpmne I komunjarive za iskradenite mandati na Levica, bidi korisno botce.
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.781
Поени од реакции
3.219
СДСМ: Обвинителството да ги санкционира срамните изблици на Апасиев

-СДСМ ги осудува ваквите маргинални политики кои се блиски на фашистичките наративи и концепти. Денес, Северна Македонија е слободна земја во која владеат закони и никој не смее им се заканува на граѓаните и да помине неказнет. Правда доаѓа за сите. Надлежните институции, обвинителството, да преземат мерки, да постапат и да ги санкционираат ваквите срамни изблици на насилен политички израз. СДСМ и новата Влада силно ќе се спротивстават на каков било обид да се наштети на освоената слобода, граѓаните да бидат спокојни. Смрт на фашизмот, слобода на народот!, се вели во реакцијата на СДСМ.


ke lapa krivicna uste ne sednat vo sobranie
Со два пратеници шизнавте за 180 степени. Едвај чекам да почне да ве ремети од говорница, има во кома да паѓате еден по еден. Тек на наредни избори да влезе со 5-10 пратеници, па има најголем извозник на сол да станеме бе.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
88
Поени од реакции
362
СДСМ: Обвинителството да ги санкционира срамните изблици на Апасиев

-СДСМ ги осудува ваквите маргинални политики кои се блиски на фашистичките наративи и концепти. Денес, Северна Македонија е слободна земја во која владеат закони и никој не смее им се заканува на граѓаните и да помине неказнет. Правда доаѓа за сите. Надлежните институции, обвинителството, да преземат мерки, да постапат и да ги санкционираат ваквите срамни изблици на насилен политички израз. СДСМ и новата Влада силно ќе се спротивстават на каков било обид да се наштети на освоената слобода, граѓаните да бидат спокојни. Смрт на фашизмот, слобода на народот!, се вели во реакцијата на СДСМ.


ke lapa krivicna uste ne sednat vo sobranie
Од другата тема:

На крај нема да ме чуди ако му стегнат некоја кривична на Апасиев пред да го добие мандатот и некако да си го префрлат според некоја нивна европска логика.
Нема крај и нема правила со овие. Промени преку институции и гласање се невозможни. Не даваат ниту најмал издувен вентил. Искрено после се денес не очекувам дека некој од Левица ќе седне во парламент.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.846
Поени од реакции
6.158
СДСМ: Обвинителството да ги санкционира срамните изблици на Апасиев

-СДСМ ги осудува ваквите маргинални политики кои се блиски на фашистичките наративи и концепти. Денес, Северна Македонија е слободна земја во која владеат закони и никој не смее им се заканува на граѓаните и да помине неказнет. Правда доаѓа за сите. Надлежните институции, обвинителството, да преземат мерки, да постапат и да ги санкционираат ваквите срамни изблици на насилен политички израз. СДСМ и новата Влада силно ќе се спротивстават на каков било обид да се наштети на освоената слобода, граѓаните да бидат спокојни. Смрт на фашизмот, слобода на народот!, се вели во реакцијата на СДСМ.


ke lapa krivicna uste ne sednat vo sobranie

Се со ред, прво ова^, после се друго.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.067
Поени од реакции
1.326
Ебени 200 гласа фалат Бранко да биде пратеник бе!!! Нешто повеќе за Хактан во двојка и Гораст во кец.

Не знам за вас ама јас денес сретнав многу души што се поклонија "пред" Левица а не гласале воопшто или гласале за друга партија. Ако бидат опозициска партија ќе добијат многу на поддршка за на следни да изгазат со 10-15 пратеници ко од шала!
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615

Pазни опасности ја демнат оваа земја. Но, една која навидум е не битна, која шета по маргините е, всушност, квинтесенција на нашата немоќ да направиме исчекор, да разбереме што е важно за едно демократско, праведно, отворено, граѓанско и политички и културно еманципирано општество. „Левица“, олицетворена во личноста на Димитар Апасиев е таа квинтесенција на нашата немоќ, на нашата доминантна култура. Едно пишувам во „манифестот“, во „програмата“, друго правам и друго СУМ.

Насилството кое Димитар Апасиев со години го практикува во својот јавен говор е парадигма за насилството кое е доминантна карактеристика на нашето општество, во разните негови наличја.

Патологијата која избликнува од ликот, зборовите и насилните нарцистички повици на Димитар Апасиев е нешто кое е амблемно за оваа култура. Не, не сме ние поинакви се’ додека не успееме да создадеме дијаметрална спротивност на она што го претставува Апасиев.

Со години професорот Апасиев зборува за сечење глави, за сороспии, шири најперфидно националистичко лудило, повикува на насилство и омраза, вреска со своите хомофобни паранои, а сето тоа подзаскриено зад некакви си студентски просеци, „ораторски награди“, зад некакви псевдо-левичарски флоскули.

И не би се бавела со Апасиев воопшто, доколку тој не е далечното ехо на нашиот општествен амбиент и одек на нашата немоќ да создадеме поинаков наратив кој навистина ќе направи разлика на повеќе рамништа.

А Димитар Апасиев, тамам е што влезе во парламент – веќе нема да биде дефинитивно „кутар левичар“, „маргиналец“ (иако не разбирам како беше и до сега, па професор е на УКИМ, па беше советник во СЈО). Сега пратеникот Димитар Апасиев ќе се соголи до крај, и со својата пратеничка плата и пратенички привилегии ќе биде одговорен за се’ што се случува во оваа земја. И за хомофобијата, и за културните политики, и за здравствените стратегии и за социјалната правда… Исто како и сите останати пратеници кои ги изгласавме ние граѓаните.

p.s. позагрижувачки од Димитар Апасиев се сите оние кои ставиле срце како поддршка за насилството

Фејсбук статус на Искра Гешовска
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.579

Pазни опасности ја демнат оваа земја. Но, една која навидум е не битна, која шета по маргините е, всушност, квинтесенција на нашата немоќ да направиме исчекор, да разбереме што е важно за едно демократско, праведно, отворено, граѓанско и политички и културно еманципирано општество. „Левица“, олицетворена во личноста на Димитар Апасиев е таа квинтесенција на нашата немоќ, на нашата доминантна култура. Едно пишувам во „манифестот“, во „програмата“, друго правам и друго СУМ.

Насилството кое Димитар Апасиев со години го практикува во својот јавен говор е парадигма за насилството кое е доминантна карактеристика на нашето општество, во разните негови наличја.

Патологијата која избликнува од ликот, зборовите и насилните нарцистички повици на Димитар Апасиев е нешто кое е амблемно за оваа култура. Не, не сме ние поинакви се’ додека не успееме да создадеме дијаметрална спротивност на она што го претставува Апасиев.

Со години професорот Апасиев зборува за сечење глави, за сороспии, шири најперфидно националистичко лудило, повикува на насилство и омраза, вреска со своите хомофобни паранои, а сето тоа подзаскриено зад некакви си студентски просеци, „ораторски награди“, зад некакви псевдо-левичарски флоскули.

И не би се бавела со Апасиев воопшто, доколку тој не е далечното ехо на нашиот општествен амбиент и одек на нашата немоќ да создадеме поинаков наратив кој навистина ќе направи разлика на повеќе рамништа.

А Димитар Апасиев, тамам е што влезе во парламент – веќе нема да биде дефинитивно „кутар левичар“, „маргиналец“ (иако не разбирам како беше и до сега, па професор е на УКИМ, па беше советник во СЈО). Сега пратеникот Димитар Апасиев ќе се соголи до крај, и со својата пратеничка плата и пратенички привилегии ќе биде одговорен за се’ што се случува во оваа земја. И за хомофобијата, и за културните политики, и за здравствените стратегии и за социјалната правда… Исто како и сите останати пратеници кои ги изгласавме ние граѓаните.

p.s. позагрижувачки од Димитар Апасиев се сите оние кои ставиле срце како поддршка за насилството

Фејсбук статус на Искра Гешовска
За вирусот и СЗО имаш нешто да додадеш?
Е ако си се лижел, мисли му ја :D не пишувај реферати овде на форум и не барај подршка, скриј си се на време! Од овде само ќе те дозакопаат, батали:cenzura:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.076
Поени од реакции
10.116

Pазни опасности ја демнат оваа земја. Но, една која навидум е не битна, која шета по маргините е, всушност, квинтесенција на нашата немоќ да направиме исчекор, да разбереме што е важно за едно демократско, праведно, отворено, граѓанско и политички и културно еманципирано општество. „Левица“, олицетворена во личноста на Димитар Апасиев е таа квинтесенција на нашата немоќ, на нашата доминантна култура. Едно пишувам во „манифестот“, во „програмата“, друго правам и друго СУМ.

Насилството кое Димитар Апасиев со години го практикува во својот јавен говор е парадигма за насилството кое е доминантна карактеристика на нашето општество, во разните негови наличја.

Патологијата која избликнува од ликот, зборовите и насилните нарцистички повици на Димитар Апасиев е нешто кое е амблемно за оваа култура. Не, не сме ние поинакви се’ додека не успееме да создадеме дијаметрална спротивност на она што го претставува Апасиев.

Со години професорот Апасиев зборува за сечење глави, за сороспии, шири најперфидно националистичко лудило, повикува на насилство и омраза, вреска со своите хомофобни паранои, а сето тоа подзаскриено зад некакви си студентски просеци, „ораторски награди“, зад некакви псевдо-левичарски флоскули.

И не би се бавела со Апасиев воопшто, доколку тој не е далечното ехо на нашиот општествен амбиент и одек на нашата немоќ да создадеме поинаков наратив кој навистина ќе направи разлика на повеќе рамништа.

А Димитар Апасиев, тамам е што влезе во парламент – веќе нема да биде дефинитивно „кутар левичар“, „маргиналец“ (иако не разбирам како беше и до сега, па професор е на УКИМ, па беше советник во СЈО). Сега пратеникот Димитар Апасиев ќе се соголи до крај, и со својата пратеничка плата и пратенички привилегии ќе биде одговорен за се’ што се случува во оваа земја. И за хомофобијата, и за културните политики, и за здравствените стратегии и за социјалната правда… Исто како и сите останати пратеници кои ги изгласавме ние граѓаните.

p.s. позагрижувачки од Димитар Апасиев се сите оние кои ставиле срце како поддршка за насилството

Фејсбук статус на Искра Гешовска
Ау колку сте вие напорни. Тешко на невладините што ќе треба да ги исплатат ваквите прдења. Хомофобичен хахахах. He's literally Hitler!!!
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615
samo gi objavuvam razlicnite stavovi od site strani, i kakvi gledista imaat ostanative.

da ne letate kako prle pred magare malce videte ja i drugata strana.
 
На врв Bottom