Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.579
Апасиев премногу (непотребно) скока. Нека почека до официјалните резултати, па ако има нерегуларности тогаш нека реагира. Вака само создава контра ефект. Мислев дека е барем малку постабилен, ама некако чудно се однесува со секакви изјави.
После е*ење нема каење, затоа нека скока и нека се дере додека не му го спопикале, отпосле касно е!
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.364
Поени од реакции
44.673
Левица ако успее мандатите да ги сочува независни, наместо одма да влезе како привезок, во поделба на позиции во администрација, е тоа би било доволно. Да не дозволи за ситен ќар, партиски или личен, да стане само уште една од партиите кои дејствуваа како приврзоци и давачи на алиби на двеве поголеми, цели триес години.
Ја мислам дека нема тоа да се деси, бидејќи секому се мили тие позиции и придобивки. Така да, брзо ќе ги гледаме нивните гласови у собрание во функција на комбинаториките на ВМРО и СДСМ, како што прави секоја таква мала партија.

Сириза на телевизија само.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
421
Поени од реакции
409
Јас ќе гласав за нив да не ја отпишев партијата одма по името.
Да си имал било каква намера да гласаш, ќе си ја знаел позадината на партијата долго време пред изборите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.147
Поени од реакции
6.340
Хахахаха какви тешки морони се членовиве од другиве партии што доаѓаат тука да коментираат.. Ебани 2 пратеника и дигаат џева мислиш 20 земавме.. Ако, нека ги боде у срце и у гз, на следните 10 ќе имаме !!! ИДЕМЕ БРЕ !!
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
570
Поени од реакции
662
Десничарски ставови.
Име левица.

Ништо ли не му фали?
пошто не си упатен зошто толкава фама креваме околу партијава предлага прво да си прочиташ што воопшто си избегнал да гласаш.
Статутот на партијата е на следниов линк.
Откако ќе разгледаш што и како слободно прашај ако имаш нешто нејасно.
Поздрав.
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615
neka se preimenat vmro komunisticka poveke ke im lici
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.955
Поени од реакции
2.018
Десничарски ставови.
Име левица.

Ништо ли не му фали?
Сакаат трава. Тоа им е у агендата. И данок на богаташи. Претопоставувам тоа треба да ги прави левичари.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.880
Поени од реакции
16.949
neka se preimenat vmro komunisticka poveke ke im lici
Знам дека фора е ова, ама ВМРО, не онаа смрдотија дпне, туку автентичното е пред се' лева партија, која промовирала еднаквост и се залагала за право за самоопределување во средина во која демографски била мнозинство, а барала подеднакви права и за другите.
Тој шо мисли дека имаат "десничарски" ставови нема благе везе со политичка теорија, а богами и пракса.
Ленин, по марксистичката логика на еднаквост во уставот на СССР го вметнал правото на самоопределување по националност, за после 100тина години Путин во форма на класичен неоколонијалист да го укине за да не му текне на некој од асимилираните народи да почне да зборува за автономија. Тоа е формално десничарство, а не некој што си ги бара правата кои со АСНОМ се јасно дефинирани и прифатени низ светот. Е сега што реално може да се врати од тоа....причам ти причу, ама ај...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
5.605
Поени од реакции
11.013
Ако е точно ова што го кажа Апасиев, т.е. дека висат пратеници за 200-600 гласа во трите изборни единици, нека лупаат приговори кај стигнат. Барем уште 1 да влезе ќе биде злато вреден.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
421
Поени од реакции
409
Знам дека фора е ова, ама ВМРО, не онаа смрдотија дпне, туку автентичното е пред се' лева партија, која промовирала еднаквост и се залагала за право за самоопределување во средина во која демографски била мнозинство, а барала подеднакви права и за другите.
Тој шо мисли дека имаат "десничарски" ставови нема благе везе со политичка теорија, а богами и пракса.
Ленин, по марксистичката логика на еднаквост во уставот на СССР го вметнал правото на самоопределување по националност, за после 100тина години Путин во форма на класичен неоколонијалист да го укине за да не му текне на некој од асимилираните народи да почне да зборува за автономија. Тоа е формално десничарство, а не некој што си ги бара правата кои со АСНОМ се јасно дефинирани и прифатени низ светот. Е сега што реално може да се врати од тоа....причам ти причу, ама ај...
Мислиш дека те разбра нешто? Прво филмот беше Апасиев та Апасиев, сега се префрли на поврзување со ДПМНЕ. Се надевам дека ќе им остане само на овие џукелски лаења како на Твитер и на овој овде.
 
На врв Bottom