Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Хактан е Турчин колку што знам ама може да сум грешка.
Турчин е Хактан.

И ние фамилијарно гласавме за Левица :D
Апсолутно лудак е Апасиев, ама секако кренавме раце од сите други партии. Со овој барем ќе се смееме во собрание.
Прв пат кога гласам за помала партија, успева да освои некое пратеничко место :D
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
И јас гласав за левица, и секој што го познавам а не е 25+ години, за Левица гласаше. Се надевам дека ќе стасат до 3 пратеници, на сметка на сдсм.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.964
Поени од реакции
17.766
Ic ne se sramam, gi mrazam site (sds i v*ro), minatite izbori se mislev da glasam za Levica megjutoa go ponistiv livceto i mozebi napraviv greska, ali sega bev milijarda posto deka sum opredel i toa za Levica.. Ne e bitna nacionalnosta, premnogu pocnav da ja postuvam politikata na Levica..
Не се определувам за никого, ниту пак сум убеден дека Апасиев и дечките се луѓе кои ќе направат измени и ќе останат до крај како што беа и пред изборите.Но од сите понудени опции таа беше единствената која секој нормален и чесен човек, припадник на работничката класа, требаше да ја заокружи.Мене ме загрижува фактот што ќе добијат само еден пратеник, значи кај народот има голем проблем во размислувањето.Се надевам дека нема да разочараат, нека му е со среќа на Кочо Рацин два :icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Kade ima Levica kako stab nesto klucno, da otidam samo da cestitam na Apasiev licno, verojatno ke bidam vo moznost toa da go napravam :D
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Џабе се фалеше со 5-6 пратеници, ко што стојат резултатите одвај 2 ќе добијат
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Џабе се фалеше со 5-6 пратеници, ко што стојат резултатите одвај 2 ќе добијат
Toa ti e koga imame takov retardiran sistem koj mu odgovarat na Albancite, Alijnsa so duplo pojke glasoj, x9 pojke pratenici? Fyromanska Severdzanska rabota..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom