Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.897
Поени од реакции
9.530
ako ne vleze vo vlada po ponudeno mesto od zaev ke bide zapisan vo istorijata kako tezok predavnik. da za gospodinot dimce zboruvam.

sega ke go vidime sho mufte e prdleto.
Оди бе изгуби се, радувај се за работното место, остави го Апасиев он и да се продаде ќе се продаде за голема пара, вие и вашите деца шо ќе правите, каква иднина им оставате на нив нели размислувате.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.134
Поени од реакции
5.417
Џабе се фалеше со 5-6 пратеници, ко што стојат резултатите одвај 2 ќе добијат
Да ти кажам зошто? Прашав еден што ќе гласа за СДСМ и му кажав, чоек оди за Апасиев заокружи не се заебавај, доста паметен човек со интересна програма итн... а тој ми одговори:

Ме заебаваш? За наркоман ќе гласам, па види го каков е целиот со брада и долга коса...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
575
Поени од реакции
665
Оди бе изгуби се, радувај се за работното место, остави го Апасиев он и да се продаде ќе се продаде за голема пара, вие и вашите деца шо ќе правите, каква иднина им оставате на нив нели размислувате.
Знам дека нема иднина во Северна Македонија без Апасиев.
Сам против свих.
Апасиев во парламент.
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
739
Поени од реакции
1.679
I ja glasa za turcina, makedonac sam od Kumanovo, do kur. Sg samo ja glasa za Levicu ali za naredni izbori ima na ruke da gi nosu da glasav za Levicu :D
Iznenaden sam kolko glasovi osvoi Levica, ne e sve mracno, ubeden sam deka na naredni izbori jos povise ke gi glasav, pisaj po sirotinji :D
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
32
Поени од реакции
26
Да ти кажам зошто? Прашав еден што ќе гласа за СДСМ и му кажав, чоек оди за Апасиев заокружи не се заебавај, доста паметен човек со интересна програма итн... а тој ми одговори:

Ме заебаваш? За наркоман ќе гласам, па види го каков е целиот со брада и долга коса...
И јас стојам за тоа дека не треба да судиме по изглед, но сепак сметам дека треба да личи малце попретставително, барем како некои од неговите колеги во левица.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.805
Поени од реакции
1.372
И јас стојам за тоа дека не треба да судиме по изглед, но сепак сметам дека треба да личи малце попретставително, барем како некои од неговите колеги во левица.
Abe vaka da se bunevte za Ali Ahmeti so makedosnki nemat progoreno 30 godini a e vo vlast so sekoja vlada fyrom ke bese malce poubavo mesto za ziveejne, lele bradata necinela :tapp:
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
575
Поени од реакции
665
И јас стојам за тоа дека не треба да судиме по изглед, но сепак сметам дека треба да личи малце попретставително, барем како некои од неговите колеги во левица.
Другарот Апасиев е нај во се.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.069
Поени од реакции
1.332
Вие што судите за излгед не ни треба да имате право на глас бе. :facepalm: Убила ме туџа срамота. Иначе излгеда и Крмов влегува. Останативе ептен за конец, на граница!
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.134
Поени од реакции
5.417
И јас стојам за тоа дека не треба да судиме по изглед, но сепак сметам дека треба да личи малце попретставително, барем како некои од неговите колеги во левица.
Џабе, кој и да седне со него на ТВ Дуел ќе го јаде.

Тек ќе се дига Левица и ќе сфатат луѓето колку значи Апасиев.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.897
Поени од реакции
9.530
Вие што судите за излгед не ни треба да имате право на глас бе. :facepalm: Убила ме туџа срамота. Иначе излгеда и Крмов влегува. Останативе ептен за конец, на граница!
Кој е дечкото од тројката?
Нешто повеќе за него?
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.784
Поени од реакции
3.231
На ДИК само што проверив, пишуваше Левица еден пратеник само.
 
На врв Bottom