Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ако остане Заев на власт ќе биде заради тие како тебе....како ми е дојдена работава преку кур по малку и се радувам, на два ума сум. Ќе фатам магла у прва прилика, она што не сакам да го видам е такви како тебе таму кај што ќе отидам....тоа ми е единствена желба.
Среќен пат кај и да идеш!
Ама вие го донесовте Заев на власт...сркај што си посолил.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Симпатична програмичка во доста точки, но има неколку точки заради кои нормален човек не би го дал гласот за овие.
Ја немав долго отворено темава, сега ја отварам и читам и на повеќе постови прочитав како нормален човек не би гласал за левица и слични коментари. Знам дека после твојот пост има уште 3 страни но еве тебе ќе ти реплицирам.
Да во нормални околности, со нормални политичари и држава, се согласувам никој нормален не би ги гласал. Делови од програмата се во ред но и голем дел се апстрактни небулози што и да дојдат на власт со 60 пратеници не можат да ги остварат. На страна тоа да се вратам на контекстот на постот.
Да нормален човек не би гласал за левица, ама ќе гласа за сдс или дпмне. Ако за тебе претставува нормален човек што на овие избори ќе даде глас за овие две партии ти препорачувам да се преиспиташ што е нормалност. Или пак нормален човек би гласал за интегра со возовите и со вселенската станица .:):):):):)
Јас по ориентација ете да речеме дека сум десничар(не се замарам со такви глупости), а левичарите не можам да ги поднесам и како луѓе и како карактер и нивната идеологија. Ама ете, дојде време да си ја прекршам раката и да гласам за партија што се вика левица.
Ете толку не пореметија тие две партии што "нормалниот" човек треба да ги гласа. Ако треба и во лудница ќе завршам ама никогаш не би дал глас за нив, а другите мали партии реално не се ни вредни за спомнување и трошење време со нив.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Среќен пат кај и да идеш!
Ама вие го донесовте Заев на власт...сркај што си посолил.
Да бе, ја го гласав (y)
Ни директно ни индиректно немам ни милијардити дел од процент придонесено.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Да бе, ја го гласав (y)
Ни директно ни индиректно немам ни милијардити дел од процент придонесено.
Па јас не го гласав сигурно. Пошто рече дека си навлезен (вмешан) во политика, ти не направи ништо за да го спречиш.
А јас правам и ќе го спречам, исто како што го спречив и Груевски. Дури и да не успеам сум пробал, не сум обвинувал некој друг за мојот неуспех.

Знам дека ви мрси сметки Левица и на тој фронт сте обединети (ДПМНЕ и СДСМ), али верувај ми тек че да вам буде жао!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Па јас не го гласав сигурно. Пошто рече дека си навлезен (вмешан) во политика, ти не направи ништо за да го спречиш.
А јас правам и ќе го спречам, исто како што го спречив и Груевски. Дури и да не успеам сум пробал, не сум обвинувал некој друг за мојот неуспех.

Знам дека ви мрси сметки Левица и на тој фронт сте обединети (ДПМНЕ и СДСМ), али верувај ми тек че да вам буде жао!
Очекувам за доброто на Македонија да гласаат сите неопределени за Левица....нека има 5 пратеници, мило ќе ми биде. ВМРО да има мнозинство заедно со тие 5...тоа е бомбона ситуација.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.293
Поени од реакции
78.949
Очекувам за доброто на Македонија да гласаат сите неопределени за Левица....нека има 5 пратеници, мило ќе ми биде. ВМРО да има мнозинство заедно со тие 5...тоа е бомбона ситуација.
не се плаши
народот има кратко помнење
а СДСМ се идиоти од прва класа

сигурно ќе победите
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Очекувам за доброто на Македонија да гласаат сите неопределени за Левица....нека има 5 пратеници, мило ќе ми биде. ВМРО да има мнозинство заедно со тие 5...тоа е бомбона ситуација.
Ќе има ДПМНЕ мнозинство ако сами си го освојат...на туѓ грб нека не се надеваат
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
не се плаши
народот има кратко помнење
а СДСМ се идиоти од прва класа

сигурно ќе победите
Оди гласај барем за Левица, ќе се гордееш и ти еден ден што си придонел да се бутне од власт оваа чума.....искрено :)
Автоматски споено мислење:

Ќе има ДПМНЕ мнозинство ако сами си го освојат...на туѓ грб нека не се надеваат
Абе кој црн грб....јас еднаш реков, ќе повторам. Во време на прогон, судски намештаљки, осуда на партијата од сите страни, прислушкувања, закани, монтирани случаи кои беа поттикнати од огромни суми на пари, дел и од Грчка влада за да помине договорот како и друго. Треба да се горди македонците што има некој кој што ќе се бори за националните интереси. Можеби можело повеќе....тоа е на грб на Мицковски и партијата, ама тоа е и на наш грб како колектив.
Не можеше против сила со сила која не е ни приближно толкава да се справи, посебно кога и сите медиуми беа киднпирани и 24/7 се переше мозок на народот и се сееше апатија и дефетизам.
Сега е време да ги поминеме сите ментални блокади и пречки, сите вируси инсталирани последниве три год......има еден кривец за се ова, а тоа е СДС и има едно решение а тоа е опозицијата во моментов.
Секој со свој памет!
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ја немав долго отворено темава, сега ја отварам и читам и на повеќе постови прочитав како нормален човек не би гласал за левица и слични коментари. Знам дека после твојот пост има уште 3 страни но еве тебе ќе ти реплицирам.
Да во нормални околности, со нормални политичари и држава, се согласувам никој нормален не би ги гласал. Делови од програмата се во ред но и голем дел се апстрактни небулози што и да дојдат на власт со 60 пратеници не можат да ги остварат. На страна тоа да се вратам на контекстот на постот.
Да нормален човек не би гласал за левица, ама ќе гласа за сдс или дпмне. Ако за тебе претставува нормален човек што на овие избори ќе даде глас за овие две партии ти препорачувам да се преиспиташ што е нормалност. Или пак нормален човек би гласал за интегра со возовите и со вселенската станица .:):):):):)
Јас по ориентација ете да речеме дека сум десничар(не се замарам со такви глупости), а левичарите не можам да ги поднесам и како луѓе и како карактер и нивната идеологија. Ама ете, дојде време да си ја прекршам раката и да гласам за партија што се вика левица.
Ете толку не пореметија тие две партии што "нормалниот" човек треба да ги гласа. Ако треба и во лудница ќе завршам ама никогаш не би дал глас за нив, а другите мали партии реално не се ни вредни за спомнување и трошење време со нив.
И јас исто. Милион глупости им е програмава со некои си нереални комунистички флоскули што ми се повраќа чим ми текне на нејзе, ама пусто нема друг избор. Океј освен ГЛАС, без разлика што имаат багаж ги почитувам од причина што бојкотираа и имаа кампања против референдумот, ама реално тие немаат никаква шанса да влезат во Собрание, така што Левица и вакви какви што се т.е. никакви се повторно единствено решение за неутрален гласач. Иако 100% сум сигурен дека овој мој глас ќе биде последен за нив.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Абе кој црн грб....јас еднаш реков, ќе повторам. Во време на прогон, судски намештаљки, осуда на партијата од сите страни, прислушкувања, закани, монтирани случаи кои беа поттикнати од огромни суми на пари,
Брат, за времето на ВМРО мислиш, нели?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
ВМРО пропагира #негоситнетеотпорот :icon_lol: . Кругот е затворен.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Брат, за времето на ВМРО мислиш, нели?
Не, поентата беше да објаснам што се случуваше овие 3 год. и зошто ни се случи ова што ни се случи.
Го обвинуваат ВМРО и Мицковски зошто не се бореле.....ова е одговорот, што го верглам тука неколку недели. А и Стевче спомна Во Центар...гледај ја емисијата, добра е.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не, поентата беше да објаснам што се случуваше овие 3 год. и зошто ни се случи ова што ни се случи.
Го обвинуваат ВМРО и Мицковски зошто не се бореле.....ова е одговорот, што го верглам тука неколку недели. А и Стевче спомна Во Центар...гледај ја емисијата, добра е.
Па тоа е поентата на моето прашање. И за време на СДСМ и за време на ВМРО истото се случуваше.

А секако дека ќе го гледам Стевче и емисијата Во Центар. Двајца сончогледи си праат муабет. (y)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Па тоа е поентата на моето прашање. И за време на СДСМ и за време на ВМРО истото се случуваше.

А секако дека ќе го гледам Стевче и емисијата Во Центар. Двајца сончогледи си праат муабет. (y)
Ти си знаеш, иако Стевче колку толку реален секогаш бил. Има некои добри поенти меѓу другото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom