Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
16 април 2014
Мислења
5.068
Поени од реакции
5.982
Тупутковски на анкетите имаше поддршка од околу 15% и беше јасно дека ќе добие голема поддршка. Мајсторот како бивши окорели комунист имаше само лична цел да стане претседател на државата (нешто слично како и Стојан Андов) и отиде во коалиција со ДПМНЕ само затоа што не ја доби таа шанса од СДСМ.
ГРОМ го доби пратеникот самостојно ама факт е дека Стева и Баце се испокараа.
8те кои гласаа за промена на името беа на листа на ДПМНЕ (имаше и коалициони и нивни пратеници). Јасно е дека им ги дадоа затоа што ако сакаа ДПМНЕ можеа да го блокираат процесот во собрание а не мрднаа со прст!
Исто така и на улица.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.716
Поени од реакции
10.296
Јасно е дека им ги дадоа затоа
Ги дал еден човек, партијата е повеќе од тој еден човек. Може да го обвинуваме членството зошто дозволило тоа да се случи јбг, ама тоа е минато. У принцип не постои начин да контролираш пратеник како ќе гласа....тоа е и основа на демократијата, само што тешко се наоѓа човек лојален на идеалите. Јас сум 100% сигурен дека да одберам 100 луѓе рандом и да ги донесам во иста ситуација сите ќе бидат поткупени.
Тие пратеници произлегуваат од народот, и за жал го отсликуваат истиот во било кој аспект па и овој........ама ако сака некој може и бајки да кажуваме :)
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
981
Ги дал еден човек, партијата е повеќе од тој еден човек. Може да го обвинуваме членството зошто дозволило тоа да се случи јбг, ама тоа е минато. У принцип не постои начин да контролираш пратеник како ќе гласа....тоа е и основа на демократијата, само што тешко се наоѓа човек лојален на идеалите. Јас сум 100% сигурен дека да одберам 100 луѓе рандом и да ги донесам во иста ситуација сите ќе бидат поткупени.
Тие пратеници произлегуваат од народот, и за жал го отсликуваат истиот во било кој аспект па и овој........ама ако сака некој може и бајки да кажуваме :)
Aко ДПМНЕ како најбројна партија во МК ги бира кандидатите за пратеници рандом секоја чест!
Второ како што пиша @Aleksandar91 партијата не направи ниту еден протест. За време на митинзи вадеа по 50-60 илјади луѓе а за името 0!
Трето си постојат механизми во Собранието со кои може да спречат промена на името.
Четврто самиот Мицковски рече дека помирен со промена на името и дека тоа ни е реалноста.
Петто не е ЕДЕН ЧОВЕК туку 8.
Шесто многу е глупаво да го кривиш народот за оваа ситуација затоа што народот си го кажа своето на референдум, требаше ДПМНЕ ако се толку патриоти да изгазат се пред себе.

Не се бајки брат туку факти.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
582
Поени од реакции
672
Па ти конкретно ги отече мудата и создаваш најголема одбивност за партијава на форумов. И тие што размислувале да излезат да гласаат за Левица уствари би се откажале ради досадни фаци како тебе што мелат само едно нешто без посебна содржина и кратки глупи пароли. Како папагал на која тема и да се појавиш. Влегуваш како кандидат за да станеш единица мерка (Борат) за досада.
Така колега кога напаѓаш со своите капиталистички убедувања посочи, именувај да се знае кон кого е свртен твојот коментар.
И мене комшивката не ми се допаѓа што ќе гласа за Левица. Абе незнае да рече дој едно кафе да пиеме, а секое утро ја у мојот двор таа од нејзиниот и само се зјапаме.

Програма на Левица упедееф (скратена)
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.004
Поени од реакции
10.729
Ги дал еден човек, партијата е повеќе од тој еден човек. Може да го обвинуваме членството зошто дозволило тоа да се случи јбг, ама тоа е минато. У принцип не постои начин да контролираш пратеник како ќе гласа....тоа е и основа на демократијата, само што тешко се наоѓа човек лојален на идеалите. Јас сум 100% сигурен дека да одберам 100 луѓе рандом и да ги донесам во иста ситуација сите ќе бидат поткупени.
Тие пратеници произлегуваат од народот, и за жал го отсликуваат истиот во било кој аспект па и овој........ама ако сака некој може и бајки да кажуваме :)
Пораштимано ВМРО и со полоши ставови од моменталното немало од осамостојувањето, мислам дека да го ставеа Грујо на пратеничка листа ќе им беше далеку подобра кампања од се ова што прават во моментот.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.716
Поени од реакции
10.296
@Grmys
Спомнав 100 рандом од кои сите ќе изреагираат исто. Тоа значи дека немаш буквално избор на луѓе кои би биле толку лојални. Од друга страна секоја партија бара од кандидатите да донесат одреден број на гласови, посебно од носителите на листа. Тоа е еден баг во системов што уште од корен ја ебе работата. Не сте во политика и не ги разбирате овие работи, ама еве се трудам да објаснам колку толку.
Имаше протести....негде пред нова год. прошла зима, народот беше доведен во тешка апатија, партијата беше во прогон и тука и надвор. На тие протести почна да живнува членството колку толку, ама слаб одзив. Од 50 луѓе што сум прашал никој не дојде, така да вината не ја барај само во ВМРО. Мицковски беше како усран голуб, буквално хунта владееше со сите можни инструменти, од прислушкување, заплашување и што не. Абе од страв ми текнува ме гледаа од страна и луѓево некако чудно додека пцуев и се дерев. Имаше и протести организирано од движењето бојкотирам претходно, тие ги исшутираа и разбркаа со солзавци откако претходно им се инфилтрираа џукели со фантомки да направат проблем.
Излезе ли на протест ти?
Барем на ФБ пиша ли нешто?
Автоматски споено мислење:

Пораштимано ВМРО и со полоши ставови од моменталното немало од осамостојувањето, мислам дека да го ставеа Грујо на пратеничка листа ќе им беше далеку подобра кампања од се ова што прават во моментот.
Раштимано беше, ама се консолидираше.
Какви лоши ставови, наброј.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
981
@Grmys
Спомнав 100 рандом од кои сите ќе изреагираат исто. Тоа значи дека немаш буквално избор на луѓе кои би биле толку лојални. Од друга страна секоја партија бара од кандидатите да донесат одреден број на гласови, посебно од носителите на листа. Тоа е еден баг во системов што уште од корен ја ебе работата. Не сте во политика и не ги разбирате овие работи, ама еве се трудам да објаснам колку толку.
Имаше протести....негде пред нова год. прошла зима, народот беше доведен во тешка апатија, партијата беше во прогон и тука и надвор. На тие протести почна да живнува членството колку толку, ама слаб одзив. Од 50 луѓе што сум прашал никој не дојде, така да вината не ја барај само во ВМРО. Мицковски беше како усран голуб, буквално хунта владееше со сите можни инструменти, од прислушкување, заплашување и што не. Абе од страв ми текнува ме гледаа од страна и луѓево некако чудно додека пцуев и се дерев. Имаше и протести организирано од движењето бојкотирам претходно, тие ги исшутираа и разбркаа со солзавци откако претходно им се инфилтрираа џукели со фантомки да направат проблем.
Излезе ли на протест ти?
Барем на ФБ пиша ли нешто?
Автоматски споено мислење:


Раштимано беше, ама се консолидираше.
Какви лоши ставови, наброј.
Чекај како знаеш дека јас не сум во политика???
Излегов на протестите за одбрана на уставното име. Водев кампања и на социјални мрежи.
Прогон на ДПМНЕ никогаш немало нити ќе има...имаше прогон на жртвени јагниња кои ги дадоа лидерите на ДПМНЕ за да се забавља народ.
Во врска со пратениците споредбата ти е банална, ми кажувам за 100 рандом луѓе и ги споредуваш со пратеници кои имаат стаж од 2-3 мандати и луѓе кои дигаа галама кога се буташе ДПМНЕ од власт. Значи на истите тие им е битно газето да им се жуља од кожна фотеља и ништо друго. А за тоа е крива партијата и никој друг!
Мицковски го избра партијата за претседател, не го избрав јас или било кој друг граѓанин така да и тоа е нивна грешка.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
582
Поени од реакции
672
Грујо нешто праел шо не треба та шарените и ездеес го бутнаа. Имало нешто и левичарско во неговата политика. Како и да е, сегашното ДПМНЕ никогаш нема да вози брод со старата слава. А и народот препознава дека и ездеес и дпмне водат западњачка политика која во последните 30 години не доведе до питачки стап, а 900 фамилии владеат со државата.

Гласот даден за било која партија освен Левица е глас даден за олигарсите, за наместеното судство, за нортмацедониа.
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
4
И тоа малце во мене што беше што ме тераше да излезам и да гласам на овие избори ( за Левица ) после читањево на темава и овие 2-3ца ботови пуштени од Левица тука да убедуваат, желбата едноставно исчезна :)
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
618
Поени од реакции
692
Грујо нешто праел шо не треба та шарените и ездеес го бутнаа. Имало нешто и левичарско во неговата политика. Како и да е, сегашното ДПМНЕ никогаш нема да вози брод со старата слава. А и народот препознава дека и ездеес и дпмне водат западњачка политика која во последните 30 години не доведе до питачки стап, а 900 фамилии владеат со државата.

Гласот даден за било која партија освен Левица е глас даден за олигарсите, за наместеното судство, за нортмацедониа.
Грујче направи 3 големи грешки кој ги боцнаа западњациве, затоа падна. Затоа Мисцко си седи вака мадро.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.716
Поени од реакции
10.296
Чекај како знаеш дека јас не сум во политика???
Излегов на протестите за одбрана на уставното име. Водев кампања и на социјални мрежи.
Прогон на ДПМНЕ никогаш немало нити ќе има...имаше прогон на жртвени јагниња кои ги дадоа лидерите на ДПМНЕ за да се забавља народ.
Во врска со пратениците споредбата ти е банална, ми кажувам за 100 рандом луѓе и ги споредуваш со пратеници кои имаат стаж од 2-3 мандати и луѓе кои дигаа галама кога се буташе ДПМНЕ од власт. Значи на истите тие им е битно газето да им се жуља од кожна фотеља и ништо друго. А за тоа е крива партијата и никој друг!
Мицковски го избра партијата за претседател, не го избрав јас или било кој друг граѓанин така да и тоа е нивна грешка.
Како може партија да биде крива за тоа што пратеници го направиле?
Јасен беше ставот на ВМРО за сите овие работи....јасно порача и Грујо што ќе се случи ако Зоти дојде на власт. Нема муабет повеќе, од тука натака имаме уцени, киднапирања, прислушкувања и се по ред......што очекуваш ти во таа ситуација?
Реално одговори ми, што очекуваш во ситуација во која ни е киднапирана државата?
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
981
Како може партија да биде крива за тоа што пратеници го направиле?
Јасен беше ставот на ВМРО за сите овие работи....јасно порача и Грујо што ќе се случи ако Зоти дојде на власт. Нема муабет повеќе, од тука натака имаме уцени, киднапирања, прислушкувања и се по ред......што очекуваш ти во таа ситуација?
Реално одговори ми, што очекуваш во ситуација во која ни е киднапирана државата?
Абе јас да не ги кандидирав тие луѓе за да станат пратеници??? Како не е крива партијата???
Нас државата ни е киднапирана 30 години ова сега е само кулминација.
Очекувам во ваква ситуација ДПМНЕ како најголема опозициона партија да има јасен став за сите прашања во државата. Не да продаваат муда за бубрези демек они биле против промена на името, а да не направат ништо за да го спречат па дури и помогнаа во целиот процес.
Ко Курто и Мурто сте, идентични од А до Ш!
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.625
Поени од реакции
4.005
Како може партија да биде крива за тоа што пратеници го направиле?
Јасен беше ставот на ВМРО за сите овие работи....јасно порача и Грујо што ќе се случи ако Зоти дојде на власт. Нема муабет повеќе, од тука натака имаме уцени, киднапирања, прислушкувања и се по ред......што очекуваш ти во таа ситуација?
Реално одговори ми, што очекуваш во ситуација во која ни е киднапирана државата?
Тоа што Мијалков и Грујо и еден куп функционери на Дпмне осомничени за тешки дела се на слобода, не ти отвара мала сомнеж дека се она во собранието уствари беше голема фарса и режирано баш да дојде Заев на власт ? И не само да дојде туку да има после причина да уценува дел од пратениците да гласааат за работите што истиот ги спроведе, абе од авион се гледа дека има преќутна соработка помеѓу дпмне-сдс за многу работи со посредство на надворешни фактори.

Ама ако продолжете да гласате за курто и мурто, никако не давајте подршка на трета опција која има каков таков потенцијал..
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.716
Поени од реакции
10.296
Абе јас да не ги кандидирав тие луѓе за да станат пратеници??? Како не е крива партијата???
Нас државата ни е киднапирана 30 години ова сега е само кулминација.
Очекувам во ваква ситуација ДПМНЕ како најголема опозициона партија да има јасен став за сите прашања во државата. Не да продаваат муда за бубрези демек они биле против промена на името, а да не направат ништо за да го спречат па дури и помогнаа во целиот процес.
Ко Курто и Мурто сте, идентични од А до Ш!
Ако остане Заев на власт ќе биде заради тие како тебе....како ми е дојдена работава преку кур по малку и се радувам, на два ума сум. Ќе фатам магла у прва прилика, она што не сакам да го видам е такви како тебе таму кај што ќе отидам....тоа ми е единствена желба.
Автоматски споено мислење:

Тоа што Мијалков и Грујо и еден куп функционери на Дпмне осомничени за тешки дела се на слобода, не ти отвара мала сомнеж дека се она во собранието уствари беше голема фарса и режирано баш да дојде Заев на власт ? И не само да дојде туку да има после причина да уценува дел од пратениците да гласааат за работите што истиот ги спроведе, абе од авион се гледа дека има преќутна соработка помеѓу дпмне-сдс за многу работи со посредство на надворешни фактори.

Ама ако продолжете да гласате за курто и мурто, никако не давајте подршка на трета опција која има каков таков потенцијал..
Гласај за трета опција...ок е тоа, не гласај за СДС и не поништувај ливче односно не бојкотирај. Ни можам нешто да ти кажам тоа да не го правиш нити сакам!
 
На врв Bottom