Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И јас на толку типувам. Апасиев и евентуално уште еден.
И јас мислам така. Не дека е голем резултат, ама за нив е многу важно макар со еден да влезат в Собрание и тоа да е Апасиев. Ако го задржи сегашниот курс и в Собрание, ќе биде добра реклама на следни избори да имаат и други пратеници, ама ќе мора да промовираат луѓе. Јас сем Апасиев другите ич не ги знам, а следам политика.
Автоматски споено мислење:

dzabe objasnuvas, dogovoret e usvoen i procesuiran, nema sila na zemjinava topka shto moze da go ukine toj dogovor.
Ако дојде на маса пред Уставен Суд? ОК, ќе го чуваат во фиока со години, како СЈО. Ама еден ден ќе мора да го отворат. И со кое „лице“ ќе утврдат дека нема прекршување на уставот?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.063
лол, толку ли бевме моќни тогаш? да го симниме Грујо после 11 години и да го наместиме Зајко.

Ликовите што беа учесници на шарената 90% се оут од партијата уште по парламентарните избори кога не влеговме во коалиција со есдеес и им се откри платеничкиот карактер на Савески,Никола, Гоце и тој круг.
Не, ама бевте доволно глупи да поверувате во монтираните бомби на Заев и заедно да си парадирате со него, Шеќеринска и останатите Шарени куртони од таа куртонијада што замараше цел град со месеци.
Едни наркомани ко Туфегџич и Павле успеаа да се нафатираат од тоа, си влегоа на пратенички листи кај сдсм а вие останавте со маичките СЈО во раце, па сеа ми глумите тука независни, не се продале, ја задржале честа и што ти ја знам. Куроф ми ленче муабети. Затоа Апасиев си лапаше пари од "професионалните договори" у СЈО, тие филмови на друго место прајте ги.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
По 5ти пат: Па тоа не е официјална подршка.

Ајде за да сфатиш, едно реторичко: ти си глуп, дали официјално твојата партија е партија на глупаци?
Да, јас сум глуп. На аргументи се спротивставуваш со навреди. По твое излегува дека ВМРО немаат никаква вина за измените во уставот. Нема одлука за такво нешто.

И Апасиев беше шарен куртон, ама ете, немало одлука, па не е учесник. Одамна беше, се заборавило.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Најенигма прашање ми е колку пратеници Левица ќе земат, јас мислам дека ќе земат 3-4 пратеници. 1-2 во ИЕ1 и уште по некој од другите. Но не би ме зачудило и да земат 1 или пак 5; во Скопје и по другари гледам голема подршка но тоа е само моето опкружување, врска немам каква е реалната слика.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Да, јас сум глуп. На аргументи се спротивставуваш со навреди. По твое излегува дека ВМРО немаат никаква вина за измените во уставот. Нема одлука за такво нешто.

И Апасиев беше шарен куртон, ама ете, немало одлука, па не е учесник. Одамна беше, се заборавило.
Ти вака лично за кој ќе гласаш?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ти вака лично за кој ќе гласаш?
Ако излезам на гласање (мали се шансите) ќе гласам за ВМРО. Мислам дека секој глас даден за малите партии оди во прилог на СДС, а не ми се допаѓа и јазикот да го продадат (на пат се и тоа да го направат).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Nekogas preterizmive so gruevski ti se presmeshni :pos:
Претерувањето служи да долови поента.
На пример, - Ќе те убијам, си го заборавила млекото на уклучена рингла.

Башка што мојот антагонизам кон Груевски, точно може да го сфати само вмровец.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Да, јас сум глуп. На аргументи се спротивставуваш со навреди. По твое излегува дека ВМРО немаат никаква вина за измените во уставот. Нема одлука за такво нешто.

И Апасиев беше шарен куртон, ама ете, немало одлука, па не е учесник. Одамна беше, се заборавило.
Прво ти идиш на тема која не би требало да те засега, и провоцираш. Ако сакаше да прашаш и да придонесиш во дискусијата си пиша, ти објаснив ама џабе.

Друго сите се криви за оваа ситација во Мк ама најмалку Левица. Стави ги работите на кантар и пресуди кој колку грешки има. Само да не се заборајш од листање кај СДС/ВМРО. Пресуди кој субјект би те претсавувал најдобро во собрание и гласај си на избори. Ако не гласаш тоа по некоја логика оди кај владеачката структура

Трето сите кои беа учесници си беа учесници, не сум јас штабец да го бранам Димче.

Не, ама бевте доволно глупи да поверувате во монтираните бомби на Заев и заедно да си парадирате со него, Шеќеринска и останатите Шарени куртони од таа куртонијада што замараше цел град со месеци.
Едни наркомани ко Туфегџич и Павле успеаа да се нафатираат од тоа, си влегоа на пратенички листи кај сдсм а вие останавте со маичките СЈО во раце, па сеа ми глумите тука независни, не се продале, ја задржале честа и што ти ја знам. Куроф ми ленче муабети. Затоа Апасиев си лапаше пари од "професионалните договори" у СЈО, тие филмови на друго место прајте ги.
Провоцираш. Никој не поверува во бомбите одпрво, се гледаше дека беа сечени. Парадираа на шарена одредени лица, не сите кои бевме во тогашна Левица. Како што потоа се потврди во глобала парадираа оние кои имаа некаква соработка со СДСМ.

Проблемот со тогшната Левица и зошто балонот пукна. Само иницијативно скопскиот огранок, фракцијата Црвени и дел од президиумот одлучија дека ќе учестуваат без да го прашаат членството за било каква одлука. Пошто тогаш бевме огранок надвор од Ск, чекавме некое гласање кое не се деси. За тоа имаше гооолеми караници внатре во партијата, а посебно оти Малигден и Савески ги фатија дека ја палат канцеларијата на прецедателот. Демек за да си ја оправдаат одлуката за учество во Шарената, президиумот направи гласање за тоа дали да одиме со СДСМ на изборите, предизборно или постизборно. Одлуката беше НЕ. Парадирачите (а и еден од президиумот) како попарени почнаа директно да си соработуваат со СДСМ, титови леви сили, ЛДП и си се разаминаа натаму уште тогаш.

Исто и за тебе: Стави ги работите на кантар и пресуди кој колку грешки има. Само да не се заборајш од листање кај СДС/ВМРО. Пресуди кој субјект би те претставувал најдобро во собрание и гласај си на избори.

Провоцирачки постови пример: Левица беше таа што го постави Зајко, Левица=Шарена, Левица е крива за менување на името, Левица е национал фашистичка партија, Димче со фашистичка униформа итн итн е само доказ за партиска пропаганда и од едните и од другите.
Левица во глобала сега делува против СДС, зголемување на нејзината подршка е само против контото на СДС, зато и има толку попарени и затоа канонада статуси против Левица
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Прво ти идиш на тема која не би требало да те засега, и провоцираш. Ако сакаше да прашаш и да придонесиш во дискусијата си пиша, ти објаснив ама џабе.
Темата не треба да ме засега, ама ме засега кога ги прикриваш фактите. Со самото тоа веќе навредуваш. Ги правиш другите малоумни, заборавиле што се случуваше. Да не зборувам за директните навреди.

Пресуди кој субјект би те претсавувал најдобро во собрание и гласај си на избори. Ако не гласаш тоа по некоја логика оди кај владеачката структура
Единствено заради тоа можеби ќе излезам на гласање. Ама моја логика е дека и гласот даден за мала партија оди кај владеачката структура.

Провоцирачки постови пример: Левица беше таа што го постави Зајко, Левица=Шарена, Левица е крива за менување на името, Левица е национал фашистичка партија, Димче со фашистичка униформа итн итн е само доказ за партиска пропаганда и од едните и од другите.
Вистината не треба да е провоцирачка или навредлива.
Левица беше дел од тие што го поставија Зајко, Левица беше дел од Шарената Револуција, Левица сноси одговорност за промена на името (со самото учество во Шарените). За фашистичка партија и фашистичка униформа се оградувам. Такво нешто не само што не сум напишал или изговорил, не сум ни помислил.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Темата не треба да ме засега, ама ме засега кога ги прикриваш фактите. Со самото тоа веќе навредуваш. Ги правиш другите малоумни, заборавиле што се случуваше. Да не зборувам за директните навреди.


Единствено заради тоа можеби ќе излезам на гласање. Ама моја логика е дека и гласот даден за мала партија оди кај владеачката структура.


Вистината не треба да е провоцирачка или навредлива.
Левица беше дел од тие што го поставија Зајко, Левица беше дел од Шарената Револуција, Левица сноси одговорност за промена на името (со самото учество во Шарените). За фашистичка партија и фашистичка униформа се оградувам. Такво нешто не само што не сум напишал или изговорил, не сум ни помислил.
неможам веќе ок.
Левица е крива за ратот 2001 и тиранската платформа, индиректно нели оти по некоја случајност можеби сне имале Албанец во партија и президиум пред неколку години.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
неможам веќе ок.
Левица е крива за ратот 2001 и тиранската платформа, индиректно нели оти по некоја случајност можеби сне имале Албанец во партија и президиум пред неколку години.
За тиранската платформа, да, има вина. Ако не му помогнеа на Зајко, ништо од неа. Ако не беше шарената револуција, Груевски можеби уште ќе беше на власт. Каков, таков, подобар беше од доскорешниов.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Јас мислам дека пред да се јават овие 2-3 члена од Левица имаше многу поголема заинтересираност на форумов да се гласа за нив. :)
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Еве јас чисто онака лаички, по што сем Апасиев воопшто не сум запознат со структурата на партијата, програмата површно, во глобала ко 90% од државата што е (не)запозната моментално. Некои работи за нив прв пат ги дознавам тука на форумов, гледам дека постојат обиди за дискредитација кои што звучат многу уверливо на моменти.
Она што јас го приметувам е односот на тие неколкумина кои што агитираат да се гласа и мене барем некако ми се млаки тие спорадични восклици од типот: гласајте за левица оти се...нови, неизвалкани, паметни млади луѓе, лидерот му е јак на вилица, добар реторичар, само тие имаат во програмата дека ќе го вратат името...а ваму имаш луѓе кои што отворено ти го поткопуваат кредибилитетот, дозирано пуштаат отров, и како што вели @blanco успеваат на извесен начин да внесат сомнеж кој што никој не го демантира ниту пак се оградува, генерално се тоа влијае на заинтересираноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom