Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.679
Поени од реакции
15.364
10 години со УЧК на власт беа па пак комитетите им беа полни и ваѓаа над 300к гласови на избори , што ќе посакаше царот од Зајас му овозможуваа. Изгледа си го згрежил зборот со патриотски членови со опортунистички членови и полтрони. Очигледно не си запознал ВМРОвец и неговите кратковидни погледи кон работите , и ако има такви чисти патриотски членови во ДПМНЕ не се повеќе од 5% што е небитна бројка , кај другите т.н патриоти преовладува личен интерес и ништо друго , патриотизмот е како споредна работа , внатрешната структура во партијата им е слична со комунистичката партија на СССР , до ден денеска по месните комитети имаат икони од лидерите ( дали паторот или даскалот сега не е битно ) , типична султанска партија на чело со пастир што ги води овците ништо друго нема во ДПМНЕ.Напрај муабет со мнозина од членството за учеството на ДПНЕ во промена на името ќе го видиш одговорот за што ти правам муабет :).
Можеш да ги земеш и ботовиве на форумов како Будистот и Џогерот , ма да ја пре би рекол дека се од СДС тие него ли од ДПНЕ.
Што ги боли шарените куртони како тебе највеќе се прашувам.....најверојатно што не можат да го сокријат фактот дека ве изебал 33 у мозок.
Да му поверувате на таков глуп човек за на крај пак да ве фрли на буниште...абе земете утапајте се, не треба да живеете, како ли се поднесувате самите себе не ми е јасно.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.423
10 години со УЧК на власт беа па пак комитетите им беа полни и ваѓаа над 300к гласови на избори , што ќе посакаше царот од Зајас му овозможуваа. Изгледа си го згрежил зборот со патриотски членови со опортунистички членови и полтрони. Очигледно не си запознал ВМРОвец и неговите кратковидни погледи кон работите , и ако има такви чисти патриотски членови во ДПМНЕ не се повеќе од 5% што е небитна бројка , кај другите т.н патриоти преовладува личен интерес и ништо друго , патриотизмот е како споредна работа , внатрешната структура во партијата им е слична со комунистичката партија на СССР , до ден денеска по месните комитети имаат икони од лидерите ( дали паторот или даскалот сега не е битно ) , типична султанска партија на чело со пастир што ги води овците ништо друго нема во ДПМНЕ.Напрај муабет со мнозина од членството за учеството на ДПНЕ во промена на името ќе го видиш одговорот за што ти правам муабет :).
Можеш да ги земеш и ботовиве на форумов како Будистот и Џогерот , ма да ја пре би рекол дека се од СДС тие него ли од ДПНЕ.

Не постојат патриоти ниту во ВМРО ниту во СДСМ. Овие што се лупаат во гради дека се патриоти, всушност се маскирани патриоти додека да ги брцнат прстите во теглата со мед. И овие од Левица не се тоа што се претставуваат, нивната цел е да обезбедат повеќе пратенички места за дел од своето членство. Никој не го заболе за народот или пак да ја оправа државата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.923
Поени од реакции
11.892
Не постојат патриоти ниту во ВМРО ниту во СДСМ. Овие што се лупаат во гради дека се патриоти, всушност се маскирани патриоти додека да ги брцнат прстите во теглата со мед. И овие од Левица не се тоа што се претставуваат, нивната цел е да обезбедат повеќе пратенички места за дел од своето членство. Никој не го заболе за народот или пак да ја оправа државата.
За првиот дел се согласувам, за вториот делумно, не можеме да знаеме какви се, политиката е таа и може само да замислуваме какви ќе бидат кога ќе владеат ама нема друга опција во моментов за нас како народ.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.679
Поени од реакции
15.364
За првиот дел се согласувам, за вториот делумно, не можеме да знаеме какви се, политиката е таа и може само да замислуваме какви ќе бидат кога ќе владеат ама нема друга опција во моментов за нас како народ.
Не си имал работа со луѓе....у принцип секој човек со кој ќе дојдеш у контакт е ѓубре. Тоа е прв постулат ако сакаш да земеш да работиш нешто кое ќе ти зависи од повеќе луѓе.
Сега ќе скокнат копиљаци со 20+-5 год да објаснуваат како тоа народот не е ѓубре :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.135
Поени од реакции
16.885
Вие не го разбирате Боди, он само сака метафизички да се изрази, додека Џокерот во него се клешти од смеа. Тоа што го прави е толку апстрактно и невидливо за нашиот прост ум да го сконта.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.679
Поени од реакции
15.364
Вие не го разбирате Боди, он само сака метафизички да се изрази, додека Џокерот во него се клешти од смеа. Тоа што го прави е толку апстрактно и невидливо за нашиот прост ум да го сконта.
Стереотипи, предрасуди и колективна потсвест им го поматуваат умот.....ја ова што они го зборат сум го мислел у 1 одд. христијански морал и етика од п.н.е. Ама пази, они се атеисти....комунисти.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
583
Поени од реакции
369
Бидејќи претпоставувам дека на темава има активни членови на Левица, би сакал да запрашам, дали имаат став во партијата за протестите на 25 април, дали ќе ги поддржат истите.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.423
За првиот дел се согласувам, за вториот делумно, не можеме да знаеме какви се, политиката е таа и може само да замислуваме какви ќе бидат кога ќе владеат ама нема друга опција во моментов за нас како народ.

Во ред е тоа и легитимно е да кажеш дека уште не знаеме какви ќе бидат. За народот одамна нема добра политичка опција, единствена опција ти е да си одиш од државата веќе кога немаш избор. Дури и оваа опција е најпаметна. И онака на крајот во државата ќе останат партиските војничиња, пензионерите и оние кои немаат можност да си заминат и кои веќе си ја ставиле чивијата.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
349
Поени од реакции
1.375
Во ред е тоа и легитимно е да кажеш дека уште не знаеме какви ќе бидат. За народот одамна нема добра политичка опција, единствена опција ти е да си одиш од државата веќе кога немаш избор. Дури и оваа опција е најпаметна. И онака на крајот во државата ќе останат партиските војничиња, пензионерите и оние кои немаат можност да си заминат и кои веќе си ја ставиле чивијата.
Добро де идете си, не ја разбирам толкавата потреба од тоа цело време да го потенцирате фактот дека ете најдобрата опција е да се избега. Бетер сте од вегани или луѓе кои вежбаат кросфит. Не се сеќавам кога последен пат имам видено некој да замара дека треба да се остане и дека нема предавање, али затоа од другата страна вие сте како на батерии.

Али да не се лажеме, муабетите:

Во ред е тоа и легитимно е да кажеш дека уште не знаеме какви ќе бидат. За народот одамна нема добра политичка опција, единствена опција ти е да си одиш од државата веќе кога немаш избор.
Сите сте исти.

И онака на крајот во државата ќе останат партиските војничиња, пензионерите и оние кои немаат можност да си заминат и кои веќе си ја ставиле чивијата.
Се е изгубено, нема што да се спаси затоа најдобро е да си гледаш само за себе.

Некако ептен ми мирисаат на СДС бот. Што викаат во штаб на следните избори ќе успеете ли да намалите доволно излезност за вашите 150-200к добиток да ви донесат победа?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.423
Добро де идете си, не ја разбирам толкавата потреба од тоа цело време да го потенцирате фактот дека ете најдобрата опција е да се избега. Бетер сте од вегани или луѓе кои вежбаат кросфит. Не се сеќавам кога последен пат имам видено некој да замара дека треба да се остане и дека нема предавање, али затоа од другата страна вие сте како на батерии.

Али да не се лажеме, муабетите:Сите сте исти.Се е изгубено, нема што да се спаси затоа најдобро е да си гледаш само за себе.

Некако ептен ми мирисаат на СДС бот. Што викаат во штаб на следните избори ќе успеете ли да намалите доволно излезност за вашите 150-200к добиток да ви донесат победа?

Јас прв пат пишувам во однос на ова и не повторувам насекаде. Инаку не знам зошто помисли дека сум СДСМ бот, не ми е јасно навистина. Нели тие се залагаат да го вратат македонскиот народ во државата. Од каде помисли такво нешто не ми е јасно. Најверојатно ако сум СДСМ бот ќе пишувам низ темите дека се е розево и дека овде е рај за живеење и дека треба да останат тука. Повеќе личи дека ти си повеќе човек од штаб бидејќи знаеш како одат тие процедури. Јас појма немам како одат тие работи.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
349
Поени од реакции
1.375
10 години со УЧК на власт беа па пак комитетите им беа полни и ваѓаа над 300к гласови на избори , што ќе посакаше царот од Зајас му овозможуваа. Изгледа си го згрежил зборот со патриотски членови со опортунистички членови и полтрони. Очигледно не си запознал ВМРОвец и неговите кратковидни погледи кон работите , и ако има такви чисти патриотски членови во ДПМНЕ не се повеќе од 5% што е небитна бројка , кај другите т.н патриоти преовладува личен интерес и ништо друго , патриотизмот е како споредна работа , внатрешната структура во партијата им е слична со комунистичката партија на СССР , до ден денеска по месните комитети имаат икони од лидерите ( дали паторот или даскалот сега не е битно ) , типична султанска партија на чело со пастир што ги води овците ништо друго нема во ДПМНЕ.Напрај муабет со мнозина од членството за учеството на ДПНЕ во промена на името ќе го видиш одговорот за што ти правам муабет :).
Можеш да ги земеш и ботовиве на форумов како Будистот и Џогерот , ма да ја пре би рекол дека се од СДС тие него ли од ДПНЕ.
Го имаа секогаш изговорот дека СДС се предавничко зло ( што и испадна дека воопшто не е лага) и го имаа изговорот дека мораат да прават влада со некој.

Кој изговор ќе го имаат кога ДПНЕ-Левица-Трета Партија ќе имаат над 61 пратеник за да прават влада и одбијат?
Кој изговор ќе го имаат кога ќе им достават во собрание да се изгласа декларација дека законот за јазици е донесен надвор од процедура и е ништовен?
Кој изговор ќе го имаат кога ќе им достават во собрание декларација дека Преспанскиот договор е донесен спротивно од процедура и е ништовен?

Во времето на ДПНЕ-СДС тие предизвици и опасности беа непостоечки зошто САД ги држат и двете партии во граници што смеат да предизвикуваат а што не.

И ДПНЕ си ги има ботовите исто како и СДС кој ќе гласаат до крајот на животот за партијата. Али во членстовото имаат и еден огромен број на подржувачи кои се таму поради патриотски побуди. Затоа имаат и толкав број на фркации и констатни внатрешни превривања, додека СДС освен Стевчо секогаш биле како тврдина. Види попот од Интегра колку гласови им собра на минатите избори со неговиот лажен гнев.

Примарно националистичка опција или блок ако се организира и тргне на изборите со намера да постигне нешто ( наместо како попот само да украде гласови) би ги оштетила ДПНЕ многу. Посебно со сегашната апатија која им се врти околу партијата.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.083
Поени од реакции
2.571
Не сум ја реформиран, туку ти си глуп као курац и го бранеше паторот тогаш, против кој беше и уште е секој што учествуваше во #протестирам, а не некаква "револуција".
Штом си нашол мудрост кај битушанец, тука негде сте по количина промаја у главата.
Да си ме читал тогаш како шо треба немаше да го искењаш ова. Тоа што тогаш го зборев за 0 капацитетот на дпне, за 0 патриотизмот на мафијашката банда што ја киднапираше партијата, се оствари на референдумот после кој вие се рециклиравте и со образ ѓон се појавувате овде и во други теми во кои се хејта бродоломов кој беше неизбежен затоа што не се смени власт со кршење глави, туку со ебеното муртинско пенкало.
Бркај работа сеа, конвертиран комита.
Да не ви се мешам у муабет, ама...
Ти си еони назад у интелект од него.
Еоништа. :) Најозбилно.
Ретко нешто толку плитко, љуто, напето и просто ко тебе да сретнам - а сум имал контакт со секакви нешта у животов. Не знам као те поднесуваат у реален живот. Ултра одвратен лик.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
834
Поени од реакции
2.892
... во атмосфера на ненормална токсичност у која ако некој од ДПМНЕ напише било шо у одбрана на таа партија, јадеше квалификации, одбиваше на глупост и имавте скоро бришан простор да правите анализи за мудроста на договорот со Бугарија у однос на нашата ЕУ перспектива. :D
Таман сè, освен тоа СКОРО.
Имаше ТОТАЛНО бришан простор да дели полови органи и што сака - кому сака, но другарка му повеќе не е админ така да сега може само да јади ремет по темиве ако исплови од некаде да дели памет.

И не е само тој (можеби е само добар пример), но кога ќе сакаш вака да се посветиш на некој „просветлен и разбуден“ револуционер од тоа време, буткач на режим со пенкало и човек кој учествувал во носењето на ЖИВОТОТ во ова парче вукојебина треба да си одвоиш од своето вишок време и енергија и да му објасниш дека лицето ЃОН станало (само и само за свои приватни интереси или лудост - пошто трето нема).

Како и да е, подобро Боди ќе го читам до недоглед на темава како брани ставови (без разлика на ричините поради кои го прави тоа - таму не навлегувам, си има право човекот исто колку и секој друг), отколку да читам вакви кои до вчера мајче и шајче ебаваа на сè што има различно мислење од нивното „прогресивно“ и „проевропско“, па кога прозападна европа (заедно со муртинското копиле) им го начука сосе јајца - сега ќе излезат од нигде никаде во стилот ама не знам ја, не сум одавде.

Нејсе.
Какви си се приватно - нивна ствар, но овде на форум барем вие кои повеќе ги познавате и имавте реплики со нив знаете дека НЕ проаѓа таквото понашање.

Истово се пренесува и на партииве и на тој „трет пат“. Еве може да забележиме дека сега повеќе се бават со Левица отколку со било кој друг. Зошто?

Ако се толку загрижени дали таму некој ќе освои 2 или 20 пратеници зошто побогу не се грижат ИСТО толку (ако не и повеќе) кај овие што им го дале гласот на прошли избори и таму да исправат криви дрини, по штабови, по социјални мрежи, на улица (заборавив, ова последното важи само во време на режим, сега ни цветаат рози).

Не смеат да зуцнат кај IQ33, не трпи критика фирерчето од Муртино, затоа тука по темиве за левица пројавуваат интерес и од време на време фрлаат по некоја задница.
Промената доаѓа од внатре, бујрум ако се толку јаки во реалност колку што се на вилица (или тастатура) нека одат во некој штаб на СДСМ и нека започнат со критикување - па да видиме до каде ќе стигнат.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.356
Поени од реакции
19.133
Да не ви се мешам у муабет, ама...
Ти си еони назад у интелект од него.
Еоништа. :) Најозбилно.
Ретко нешто толку плитко, љуто, напето и просто ко тебе да сретнам - а сум имал контакт со секакви нешта у животов. Не знам као те поднесуваат у реален живот. Ултра одвратен лик.
Очигледно сум те унесреќил некако, ама треба цврсто да стоиш на нозе и да аргументираш. Не можам да се сетам дека некој квалитетен пост си напишал за да те памтам кој си.

У секој случај, тоа што е индикативно е дека по твитер, фејсбук, а еве и на форумов, накотени се вакви исфрустрирани ликови што се во офанзива против луѓе што ќе напишат нешто афирмативно за Левица или уште повеќе, против коалицијата учк-сдс-дпне.

Од сите теми на форумов, овде најде да ми се исповедаш што си мислел за мене? Пошо ме знаеш, сигурно знаеш колку к***в ме заболе шо си мислиш. Пиши ми порака ако мислиш дека ќе ти олесни.

И дај некој модератор нека напраи чистка на вакви срања што дефокусираат, а вие полирајте им ги јајцата на муртинецот и мицко у темите кај што ве плаќаат.
Автоматски споено мислење:

Таман сè, освен тоа СКОРО.
Имаше ТОТАЛНО бришан простор да дели полови органи и што сака - кому сака, но другарка му повеќе не е админ така да сега може само да јади ремет по темиве ако исплови од некаде да дели памет.

И не е само тој (можеби е само добар пример), но кога ќе сакаш вака да се посветиш на некој „просветлен и разбуден“ револуционер од тоа време, буткач на режим со пенкало и човек кој учествувал во носењето на ЖИВОТОТ во ова парче вукојебина треба да си одвоиш од своето вишок време и енергија и да му објасниш дека лицето ЃОН станало (само и само за свои приватни интереси или лудост - пошто трето нема).

Како и да е, подобро Боди ќе го читам до недоглед на темава како брани ставови (без разлика на ричините поради кои го прави тоа - таму не навлегувам, си има право човекот исто колку и секој друг), отколку да читам вакви кои до вчера мајче и шајче ебаваа на сè што има различно мислење од нивното „прогресивно“ и „проевропско“, па кога прозападна европа (заедно со муртинското копиле) им го начука сосе јајца - сега ќе излезат од нигде никаде во стилот ама не знам ја, не сум одавде.

Нејсе.
Какви си се приватно - нивна ствар, но овде на форум барем вие кои повеќе ги познавате и имавте реплики со нив знаете дека НЕ проаѓа таквото понашање.

Истово се пренесува и на партииве и на тој „трет пат“. Еве може да забележиме дека сега повеќе се бават со Левица отколку со било кој друг. Зошто?

Ако се толку загрижени дали таму некој ќе освои 2 или 20 пратеници зошто побогу не се грижат ИСТО толку (ако не и повеќе) кај овие што им го дале гласот на прошли избори и таму да исправат криви дрини, по штабови, по социјални мрежи, на улица (заборавив, ова последното важи само во време на режим, сега ни цветаат рози).

Не смеат да зуцнат кај IQ33, не трпи критика фирерчето од Муртино, затоа тука по темиве за левица пројавуваат интерес и од време на време фрлаат по некоја задница.
Промената доаѓа од внатре, бујрум ако се толку јаки во реалност колку што се на вилица (или тастатура) нека одат во некој штаб на СДСМ и нека започнат со критикување - па да видиме до каде ќе стигнат.
Апасиев беше прв против паторот, само тоа да те потсетам.

Фино да елаборираш ти како со галење на јајцата на паторот придонесе во добробитот на земјава, па да продужиме даље.

Сите се праите "нисам одавде" и Левица ви стана интересна откако 8 пратеници на мијалков ја фрлија последната лопата на гробот. Ве има пар ликови овде, да не ви вадам што говна се изнајадовте и за Ленка и за Солидарност и за Левица кога во неа беше и Здравко...кој е осуден за влегување во канцеларијата на хорхе на рекорд, кога се опрегаше и работеше само за да остане пиздата од Будимпешта у фотеља.
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.423
Мене не ми е јасно зошто мислите дека сите кои што даваат негативни критики се пратени од штаб на СДСМ или ВМРО да јадат гомна за нив? Зарем не смее некој да напише нешто во поглед на темава? Ниту сум против партијата Левица ниту имам нешто против неа. Инаку ако е забрането за останатите кои не се членови или симпатизери на партијата да коментираат на темава кажете да си знаеме. А не да се лепат етикети кој бил пратен од штабот на СДСМ, а кој бил пратен од ВМРО .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom