Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
29 декември 2007
Мислења
555
Поени од реакции
1.281
Не Сталин, јас би рекол Ленин.
Тоа е отприлика разлика помеѓу психопата и социопата. Во прилог, топло го препорачувам овој прекрасен филм за Лениновото време. Го гледам комесарот Апасиев, мнение расстрел....
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Мислам дека Левица нема капацитет да ја води оваа „држава“.
Нема да гласам за нив!
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.744

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Размислував да гласам за левица како можна трета опција, после дуелот со тој анонимусот, не размислувам, ајвр ќе правам
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Сите што напишале за политичкиот капацитет на Апасиев нека го образложат првин истиот кај Зоки Муртино или Мицковски, фала многу.
This homie ain't cool, he ain't no pro, he ain't no shit, mang, he ain't gonna get no vote of mine, nuh-uh!


AintNobodyGotTimeforDay.jpg
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
This homie ain't cool, he ain't no pro, he ain't no shit, mang, he ain't gonna get no vote of mine, nuh-uh!


Прегледај го приврзокот 236596
Ок, и јас нема да го гласам зашто ми е крајно антипатичен, цела таа бунтовност која ја има а ми се допаѓа ја сјебува со неговиот еготрип и отсуство на грам харизма, али поентата е, од кога политичките капацитети на политичарите му станаа мерило за гласање на гласачот? Има доста други аргументи да не се гласа за Апасиев.
 
Последно уредено:

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Ок, и јас нема да го гласам зашто ми е крајно антипатичен, цела таа бунтовност која ја има а ми се допаѓа ја сјебува со неговиот еготрип и отсуство на грам харизма, али поентата е, од кога политичките капацитети на политичарите му станаа маерило за гласање на гласачот? Има доста други аргументи да не се гласа за Апасиев.
Се пошегував, прилично евидентно е, и јас талкам ко залутана овца по некој кому би му го дала мојот глас. :toe:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Абе кое водење држава? Држава се води со над 60 пратеници, а 60 пратеници не можи ДПМНЕ да освои не па Левица. Нигде не кажав дека Левица држава ќе води. Оф леле... Какви будали ви ја "водеа" државата 30 години па сега Левица немала капацитет за 3-4 пратеници. Исселетесе ве молам!
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Абе кое водење држава? Држава се води со над 60 пратеници, а 60 пратеници не можи ДПМНЕ да освои не па Левица. Нигде не кажав дека Левица држава ќе води. Оф леле... Какви будали ви ја "водеа" државата 30 години па сега Левица немала капацитет за 3-4 пратеници. Исселетесе ве молам!
Одамна сум со ниет да се "исСелам", свака ти час' на поттикот!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Апасиев плука на сите страни, би било интересно тој да биде на власт, да го поплукаат и него малце.
Последниот дуел му беше за никаде, многу самобендинсан лик.
За жал, во моментов не би гласал за ниту една опција.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Апасиев плука на сите страни, би било интересно тој да биде на власт, да го поплукаат и него малце.
Последниот дуел му беше за никаде, многу самобендинсан лик.
За жал, во моментов не би гласал за ниту една опција.
Е па не кукај. Немаш право
 

Kajgana Shop

На врв Bottom