Ламбе Алабаковски

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ај лајк ит.

Само не сфаќам шо мајка си бара гинималецот а.к.а Дарко Д да пее во песничето? Прво ниту изгледа добро, а и не фасцинира баш со гласот.

Спотот ми е интересен, добро е направен. А песната како песна може е комерцијала, али текстот е добар и певлива е.
И е мој хит на денот :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Да скоро исти се ама ај убава песна е, а и спотот ми се свиѓа
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.405
Поени од реакции
7.677
Јас поминаф низ плоштат кога го снимаа делот со Дарко. Не знаеф дека се појавува во песната.

Туку... плагијат или не, на лимените ѕидови се излепени постери со Роденденот на Плагиј.ат
да го пуштеа спотот порано можда ќе имаше повеќе раја на тој настан :)

И да, морам да ви кажам... не е ништо страшно, не сум наркоман, само... ја сакам Катарина... МНОГУ :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.413
Поени од реакции
47.007
Не знам Ламбе не е битен стандард,песната не знам дали е копија мада н личи многу на првата,оној Димитров е многу непотребен на спотов и требало место него да ја стават уште малце Ката(за која сум спремен да дадам 15 години живот):jaj:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не знам Ламбе не е битен стандард,песната не знам дали е копија мада н личи многу на првата,оној Димитров е многу непотребен на спотов и требало место него да ја стават уште малце Ката(за која сум спремен да дадам 15 години живот):jaj:
Е стварно што мајка бара Д. Димитров во спотот???:toe: вишок е
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Шо бара Д.Д. во спотот? Па популарност ваљда. :)

Инаку да на почетокот песната е слична, значи Риана краде. :)

И можеле цел спот Катерина да ја снимаат нема да ни пречи нели дечки? :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Да, песните се слични, јас ова веќе го напишав во претходна тема, ама како и секогаш никој не ја гледа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Во цел спот најдебилни моменти се шкрипењето со гумите на Ламбе(барем поатрактивна кола да му нашле) и убацувањето на Дарко Димитров на моменти.Се друго може да се соџвака.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Seedno pesnata mene na Lambe mi se sviga bas e cool, a spotot e interesen pred se zaso vo nego gi ima Lambe i Katarina koi se odlicna dvojka pred kamerite!!!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
мноооогу добра песна, ретко ми се допаѓа македонска музика, ама ова е исклучок, Ламбе и Дарко некако ме потсеќаат на John Legend и Kanye West, и инструменталата и продукцијата се на највисоко ниво ... многу добро звучи песната, а и мислам дека подобра продукција од м2 и нема, заедно со оваа на Билбилов ... како и да е ... десетка за песнава :D
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.840
Поени од реакции
23.429
Има цела тема за песнава?!!?!!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Vrati mi go srceto.. ne si odi so nego

(nema problem samo zemi si brojce pos mnogu imam za vrakjanje)

mn mi se svigja pesnicevo.... shizam i densam... moze i la espanola ke se smiluva da mi go vrati srcevo posle pesnava:D
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Hit na denot mi e:) Kolku poveke ja slusam, tolku poveke mi se sviga pesnava... Ubava e samo Darko ne cini. Na spotot e ko dzanker, a i glasot ne mu cini bas mnogu mnogu. Gi faka tonovite ama mnogu neubava boja na glasot mi ima...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom