Кучиња (грижа, општи дискусии)

L

Lu

Гостин
Пилешки коски се остри кога ќе се скршат, и гребат на желудник ... логика бе да му ебам мајката.
И не само што пилешките коски кога ќе се скршат се остри и го гребат желудникот, туку и цревата можат да ги искасапат.
На другарка ми и умре кучето од пилешки коски, острите парчиња како жилет ги искинаа цревата.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
@Turvior Аце дај му јогурт добра количина за да му се прочисти желудникот. Че врши потечен измет од јогуртот ама че му се прочисти желудникот. Можиш и тро лебче да му ставиш како попара.
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
65
Поени од реакции
41
CAM00107.jpg

oskar 6 meseci
--- надополнето: 5 ноември 2013 во 19:58 ---
visok e 70 sm i tezok 32 kg sakam malku da dobie vo visina ali kako so setanje poveke ili?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Има ли некој што има искуство со мачиња? Се грчи мачето , и на задните нозе не оди ,криви? Мјаука но не повраќа... Што да правам касно е за ветернирар?
--- надополнето: 6 ноември 2013 во 01:00 ---
Како да се тресе однатре... значи нее да се грчи буквално... Може ли да е од костени што изеде 2-3? ПРед некој ден изеде па ништо не му беше...
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Makedonsko golemo kuce ili vo prevod gradski sarplaninec
Значи не е шарпланинец? Прашувам бидејќи во стандардот не се дели на градски и селски и висината за мажјак не е поголема од 64см(мислам дека беше тука некаде).
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Член од
22 септември 2011
Мислења
65
Поени од реакции
41
Ima sarplaninci koi se na planina pokraj ovci i sarplaninci koi ziveaat vo gradski uslovi i po cel den spiat i ne mrdaat,zatoa jas moeto ne go narekuvam sarplaninec zatoa sto poleka sarplaninecot izumira a ovie takanareceni sarplaninci se izmelezeni i mesani so kavkazi ili bernandinci
 
Член од
29 ноември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Mnogu e zalno koga nekoj zarabotuva na racun na zivotno. Imeno moeto semejstvo e golem ljubitel na rasata pekinezer i gledajki po oglasi na Pazar 3 vidov deka se prodava eden preubav mesanec.Pisuvase cena po dogovor. Se javiv i mi odgovori postar gospodin koj rece deka bara 3000 den.,kuceto e staro 1 godina i nema ni pedigre ni vakcina.Mu predociv deka ke gi snosam trosocite za toa, no najmnogu me zaintrigira koga mi kaza deka kuceto mu go dal negoviot brat koj se preselil i ne mozel da go cuva tamu kade ke zivee. Intrigantno bese koga mi kaza deka koga mu go ponudil kuceto mu rekol deka ako toj ne go zeme, kuceto ke mora da go ostavi na ulica, a sto e najtragicno naglasi deka nikoj od negovoto semejstvo ne saka kuce.
Po nekolku dena se javiv da prasam dali go prodal i kuceto seuste e kaj nego, pa se drznav da mu pisam poraka da ni go podari i mu ponudiv zamena so plazma monitorce za PC. Vcera mi se javuva i veli kolku si spremna da dades i zemaj go.Mojot odgovor bese da ako imam pari nemase da go baram kako podarok i toj veli sinot ne mi dava da go dadam pod 2000.Resiv da dignam race od seto toa iako slikata na toa preubavo kutre mi e seuste vo glavata, a zelbata da go imam e golema.
Ako nekoj ima vakvo kutre i e voljen da ni go podari ke ve molam pisete mi.
Pozdrav
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Едно прашње за ушите на хаска, до која возраст треба да ги исправи двете уши. На моето кое е старо два месеци едното му беше скрос исправено, а другото подвиткано, но денеска и другото уво му е малку подвиткано. Може е глупаво прашањево ама цело време ми боде очи:D
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Едно прашње за ушите на хаска, до која возраст треба да ги исправи двете уши. На моето кое е старо два месеци едното му беше скрос исправено, а другото подвиткано, но денеска и другото уво му е малку подвиткано. Може е глупаво прашањево ама цело време ми боде очи:D

Мислам дека до 6 месеци треба целосно да му се исправат, рано е 2 месеци. Давај му калциум повеќе. :D
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Мислам дека до 6 месеци треба целосно да му се исправат, рано е 2 месеци. Давај му калциум повеќе. :D
Ок фала на одговорот, само ми падна чудно што едното му беше исправено а денес му е подвиткано.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ок фала на одговорот, само ми падна чудно што едното му беше исправено а денес му е подвиткано.
На моето после 4 месеци двете му се исправија.

Асгард 5 месеци и 10 дена

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ок фала на одговорот, само ми падна чудно што едното му беше исправено а денес му е подвиткано.
цело време така ќе прави до негде 6 месец, те едно те друго, те двете :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom