Кучиња (грижа, општи дискусии)

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Добри одгледувачници за добермани во Македонија и цена?

Aj i ovde da pisam bidejki ne dobiv odgovor vo temata za dobermani, a ne mi se veruva do tolku nikoj da ne znae za konkretnoto prasanje. I izvinete za latinica, od kaj sto pisam nema makedonski font.
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
241
Поени од реакции
130
Добри одгледувачници за добермани во Македонија и цена?

Aj i ovde da pisam bidejki ne dobiv odgovor vo temata za dobermani, a ne mi se veruva do tolku nikoj da ne znae za konkretnoto prasanje. I izvinete za latinica, od kaj sto pisam nema makedonski font.
Google znae se. Kaisserkraft i schwarckraft
 
L

Lu

Гостин
Добри одгледувачници за добермани во Македонија и цена?
1)
2)
3)
4)
5)


Последниов линк 5, не е одгледувачница.
Борко ми е пријател и нема одгледувачница, има само 2 добермани, мажјак и женка.
Женката е одлична, али мажјакот е перфекција, шампион на многу држави, со положени испити, напрвени сите потребни тестови и снимки пред парење.
На пролет се очекува легло.
Секако цена испод 400 / 500 евра не очекувај од ниеден од линковиве.
Особено од линк 1 (Schwarze Kraft) цаната е околу 1.000 евра и нагоре.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Секако цена испод 400 / 500 евра не очекувај од ниеден од линковиве.
.
Ова ми е баш таман, само да е убав примерок.
 
Последно уредено:
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ај ако може некој да ми помогне околу кутрето , значи кака крв неможе убаво да се искака и на анусот има крв ...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.396
Поени од реакции
4.884
Ај ако може некој да ми помогне околу кутрето , значи кака крв неможе убаво да се искака и на анусот има крв ...
ааа познат ми е проблемов другарче го имаше, ако добро се сеќавам му даваше некои лекарства и му се среди миленичето.
Лекарствава мислам дека се викаа ВЕТЕРИНАР само знам дека ги нема во обична аптека.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
1)
2)
3)
4)
5)


Последниов линк 5, не е одгледувачница.
Борко ми е пријател и нема одгледувачница, има само 2 добермани, мажјак и женка.
Женката е одлична, али мажјакот е перфекција, шампион на многу држави, со положени испити, напрвени сите потребни тестови и снимки пред парење.
На пролет се очекува легло.
Секако цена испод 400 / 500 евра не очекувај од ниеден од линковиве.
Особено од линк 1 (Schwarze Kraft) цаната е околу 1.000 евра и нагоре.
Борче нема да ги пари доберманите- Сара(кучката) му била млада за парење :)
 
L

Lu

Гостин
Борче нема да ги пари доберманите- Сара(кучката) му била млада за парење :)
По најново инфо ќе ги пари :)
Баш сеа пред некоја недела седевме у Писта заедно, се собравме екипа Доберманџии, и Борко рече дека на пролет ќе ги парел Арон и Сара :)
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
По најново инфо ќе ги пари :)
Баш сеа пред некоја недела седевме у Писта заедно, се собравме екипа Доберманџии, и Борко рече дека на пролет ќе ги парел Арон и Сара :)
ааааа мојата информација е понова , од денес е :P[DOUBLEPOST=1454964368][/DOUBLEPOST]Моето кученце денес цел ден му солзи едното око и му се создаваат гурелки само на левото око, незнам што може да биде(инфекција, прашинка етц), дали да пробам со камилица нешто, некој друг предлог... и плс немојте да ми пишете ветеринар зашто утре штом отвори ке му се јавам, ама за сега нешто ако можам да направам. Фала
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Пак јас со едно ретардирано прашање. Оти кучињава глодаат дрва? :D Озбилен сум. Еве го песов, тие помалите деланки само ги разносува низ двор. И кога и да го викнам првин оди, зема една деланка во устата и иди да се гали.

Кога одам насабајле накај чаршија, на пат во една куќа чуваат бело лабрадорче 7-8 месеци нека е. Гледам и нив исти пакост им прави со то дрвата низ дворот :D

Онака меѓу предните ножиња го зема и ги оштри забите на него.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
ааааа мојата информација е понова , од денес е :P[DOUBLEPOST=1454964368][/DOUBLEPOST]Моето кученце денес цел ден му солзи едното око и му се создаваат гурелки само на левото око, незнам што може да биде(инфекција, прашинка етц), дали да пробам со камилица нешто, некој друг предлог... и плс немојте да ми пишете ветеринар зашто утре штом отвори ке му се јавам, ама за сега нешто ако можам да направам. Фала
Механичка повреда е ако едното око има реакција (бар така мене др. Диме ми кажа). Мојава бетер имаше, третиот очен капак и' беше видлив, воспалено беше целото око. Ја излечивме со канестен и чај од камилица. Чајот од камилица само го плакне окото, така да слободно можеш да го намачкаш.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Механичка повреда е ако едното око има реакција (бар така мене др. Диме ми кажа). Мојава бетер имаше, третиот очен капак и' беше видлив, воспалено беше целото око. Ја излечивме со канестен и чај од камилица. Чајот од камилица само го плакне окото, така да слободно можеш да го намачкаш.
Фала @Papillon.Papi на брзиот одговор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom