Кухнја / Kukhnya / Кујна

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Кујна е руски ситком што започнува со емитување на 22 октомври 2012г. Снимени се 6 сезони од по 20 епизоди, а последната епизода се емитувала на 31 март 2016 година. Епизодите траат 25 минути.


Во ресторанот "Клод Моне" ќе се запознаеме со новиот готвач Макс, менаџерката Вика, шефот на кујната Витја, барменот Костја, келнерката Настја, како и со останатите чистачки, готвачи, слаткари итн.

Ова е најскапиот серијал во Русија (една епизода чинела 200.000 $ или 8 милиони $ по сезона), кој уште од самиот старт стекнува голема гледаност, а каналот СТС на кој се емитувал станува најгледан во тој термин. Благодарение на големата популарност снимени се и два филма Kukhnya v Parizhe (2014) и Kukhnya. Poslednyaya bitva (2017).

Серијата досега се емитувала во Србија и Хрватска, а во Америка ја имало на Амазон, а лиценца за да направат и емитуваат свои адаптации досега имаат купено Грузија, Грција, Естонија и Португалија. По крајот на серијава, во Русија го создаваат и неговиот спин-оф Otel Eleon кој исто така е доста популарен и сакан од гледачите.

Од пред 2 недели серијата започна да се емитува и во Македонија на ТВ 24. Премиерно оди од 17.45, а репризите се во 22.30.

Јас се заразив со серијалов, има добар хумор, епизодите се кратки, прекрасна храна, убави жени и добра музика. :D

Кој гледа, гледал или сака да му даде шанса на серијалов нек повели на дискусија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ја имате на сајтот soprevod за гледање снимени од 24 вести.

Имам фатено една епизода на 24 вести интересна е за оние што пред се сакаат готвење.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Во Кујна и Хотел Елеон серијата глуми и српскиот глумец Милош Биковиќ (Тирке од Монтевидео) Знае некој во кој епизоди/ сезони се појавува ?

Ако некој ја гледа и Хотел Елеон таа серија нека отвори и за неа тема па да имаме за две руски серии теми на форумов.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Во Кујна и Хотел Елеон серијата глуми и српскиот глумец Милош Биковиќ (Тирке од Монтевидео) Знае некој во кој епизоди/ сезони се појавува ?

Ако некој ја гледа и Хотел Елеон таа серија нека отвори и за неа тема па да имаме за две руски серии тњми на форумов.
Биковиќ мислам дека игра само во Хотел Елеон и тоа една од главните улоги. Во Кујна досега го нема, ако игра, ќе биде со некоја помала улога во следните сезони.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Биковиќ мислам дека игра само во Хотел Елеон и тоа една од главните улоги. Во Кујна досега го нема, ако игра, ќе биде со некоја помала улога во следните сезони.
Јас што ја најдов информацијата пишува дека во Хотел Елеон глумел србин газда на хотелот.

http://www.alo.rs/pogledajte-kako-se-bikovic-snasao-u-kuhinji-foto-video/88625
Само што на оваа вест пишале Кујна а уствари се работи за Хотел Елеон. Се извинувам и јас пишав погрешно, само во Хотел Елеон глуми.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Еднаш ја фатив 10 минути случајно и од тогаш не ја пропуштам. Ме релаксира, позитивна е, случките се кома :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас ја пратам на 24ка, по една епизода на ден, а викендите криза ме фаќа од што нема нова епизода. :(

Денес мислам 17та епизода од прва сезона оди, од понеделник ќе треба втора да почне. Се надевам 24ка ги откупила сите сезони.

За Вика немам зборови, а богами ни Саша не е лоша. :love:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Федја по малку ме подсетува на Путин во лик, инаку ги има некој српски сајт серииве бидејќи гледам на Прва ги дале сите до една?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Сашењка богами, мхм, мхм, газдарицава сега што им е, онаа хостесата на влез што ги пречекува, а и Вика не е лоша. :love:

Едино Настјенка им руши просек. :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Сашењка богами, мхм, мхм, газдарицава сега што им е, онаа хостесата на влез што ги пречекува, а и Вика не е лоша. :love:

Едино Настјенка им руши просек. :D
Добра е и она бе, не е на ниво на другиве али слатка е :D Него се кладам дека Макс кога-тогаш ќе ја преврти и газдарицава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom