Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2015
Мислења
26
Поени од реакции
9
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2013
Мислења
126
Поени од реакции
36
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
Mnogu e poskap od aliexpres, taka da ke si pocekame. :)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.818
Поени од реакции
10.891
Ima nekoj zemano od Dhgate.com?

Baram nekoi patiki sto gi nema kaj nas a na mnogu produkti kaj niv nemoze da prakjaat vo MK.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
285
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
За 24 часа ти стигаат дома или за 24 часа они ги испраќаат од кај нив, па кога стигне - стигне?
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2018
Мислења
25
Поени од реакции
16
Decki dali znaete koj e procesot dokolku sakam da prodavam produkti vo Srbija i kolku kosta isporakata ?? Od kosovo za kaj nas znam deka e 5 evra, ako ima nekoj sto moze da mi objasni mnogu bi bil blagodaren.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
168
Поени од реакции
273
Decki dali znaete koj e procesot dokolku sakam da prodavam produkti vo Srbija i kolku kosta isporakata ?? Od kosovo za kaj nas znam deka e 5 evra, ako ima nekoj sto moze da mi objasni mnogu bi bil blagodaren.
Ако праќаш преку пошта имаш ценовник кај нив на сајтот https://www.posta.com.mk/ценовници/ (првиот документ, одма првите цени се за соседните земји), ама мислам дека подобро и побрзо ти е со карго. Брза пратка и Карго Експрес мислам дека вршат достава и во Србија.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
82
Поени од реакции
128
Моментално до 90евра или 45 евра е примање пратки од странство без царина?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
155
Поени од реакции
121
Моментално до 90евра или 45 евра е примање пратки од странство без царина?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.108
Поени од реакции
8.956
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
Мене денес ми испратија 2 пратки од Али. Веројатно почнаја да функционират нормално.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
5
Да поставам едно глупо прашање. ДДВ до 90 евра роба наплаќаат у поштата кај железничка или можам да платам и да го земам пакетот у локалната пошта блиску каде што живеам?

И арам да им е на bike-discount.de за 20 евра поштарина.
 
На врв Bottom