Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
20 август 2013
Мислења
34
Поени од реакции
12
https://www.ebay.com/itm/Instant-Po...Pressure-Cooker-6-Qt-5-7L-1000-W/123999309937 Сакам да го порачам ова излегува околу 136 долари, дали ке ми го царинат, и доколку да, колку од прилика? Го прашав продавачот дали може да напише пониска продажна цена на документите, не се сложува.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
https://www.ebay.com/itm/Instant-Po...Pressure-Cooker-6-Qt-5-7L-1000-W/123999309937 Сакам да го порачам ова излегува околу 136 долари, дали ке ми го царинат, и доколку да, колку од прилика? Го прашав продавачот дали може да напише пониска продажна цена на документите, не се сложува.
ако сака и 10$ долари нека пишат на нашиве цареници ништо тоа не им значи поготово кога ке видат толкава кутија нема шанси да не ја отворат и да не ти побараат фактура да докажеш колку си ја платила
по моја проценка ке платиш накај 2000ден


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
46
Поени од реакции
18
Дечки. Одкога се појави Корона вирусот во Кина дали порачувате пратки од Aliexpress ?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дечки што е со следењево на праткиве веб страницава от мак. пошта не во функција веке подолго време,некој нешто инфо???!?!?
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
46
Поени од реакции
18
дечки што е со следењево на праткиве веб страницава от мак. пошта не во функција веке подолго време,некој нешто инфо???!?!?
Инсталирај го адонот ''Browsec'' во Mozilla firefox. После само смени ја ИП адресата во Browsec адонот (како да се најавуваш од друга држава) и лесно ке добиеш инфо за пратка на сајтот на Мак.пошта.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Od strana na posta se blokirani site pratki od ali express i istite ke bidat vrateni nazad poradi korona virusot...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
698
Денес ми стигна тазе пратка. Али ова да не е за поновите нарачки?
 
Член од
27 октомври 2019
Мислења
6
Поени од реакции
5
Не ми е јасно овие идиоти што се пазарат на реклама 5 огласи ставам и продавам часовници Фосил и Касио и ми праќа порака на Вибер од Струга бил преку карго се пазариме и веќе 9 дена ги нема подигнато ајде чекав 3-4 дена нормално не може веднаш но кога да проверам тој воопшто не ги ни подигнал а од Карго Струга ми рекоа дека имал еден куп нарачки јас не знам која им е целта на овие болни личности што нарачуваат се пазарат а не ги подигаат пратките предходно имав случај со кацига за мотор од Струмица наводно исто бев блокиран на Вибер и на фејсбук од таа Х личност не знам навистина која им е целта што нарачуваат а не подигаат и не плаќаат. Секако веќе побарав да ми се вратат часовниците срамота психопати идиоти...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Od strana na posta se blokirani site pratki od ali express i istite ke bidat vrateni nazad poradi korona virusot...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Информацијата не ти е точна.
Стопирањето се однесува на пратки од Македонија кон Кина.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Информацијата не ти е точна.
Стопирањето се однесува на пратки од Македонија кон Кина.
И тебе не ти е точна. Се однесува на двете. И од Кина и кон Кина
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
И тебе не ти е точна. Се однесува на двете. И од Кина и кон Кина
Половина од Free shipping пратките патуваат со брод до дистрибутивните центри така да ќе има пратки
Lufthansa имаше карго лет на 7 февруари од Пекинг следниот и е на 14 февруари а во исто време забраната не важи за Хонг конг.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom