Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2015
Мислења
46
Поени од реакции
18
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
Mnogu e poskap od aliexpres, taka da ke si pocekame. :)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ima nekoj zemano od Dhgate.com?

Baram nekoi patiki sto gi nema kaj nas a na mnogu produkti kaj niv nemoze da prakjaat vo MK.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
За 24 часа ти стигаат дома или за 24 часа они ги испраќаат од кај нив, па кога стигне - стигне?
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Decki dali znaete koj e procesot dokolku sakam da prodavam produkti vo Srbija i kolku kosta isporakata ?? Od kosovo za kaj nas znam deka e 5 evra, ako ima nekoj sto moze da mi objasni mnogu bi bil blagodaren.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Decki dali znaete koj e procesot dokolku sakam da prodavam produkti vo Srbija i kolku kosta isporakata ?? Od kosovo za kaj nas znam deka e 5 evra, ako ima nekoj sto moze da mi objasni mnogu bi bil blagodaren.
Ако праќаш преку пошта имаш ценовник кај нив на сајтот https://www.posta.com.mk/ценовници/ (првиот документ, одма првите цени се за соседните земји), ама мислам дека подобро и побрзо ти е со карго. Брза пратка и Карго Експрес мислам дека вршат достава и во Србија.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
279
Поени од реакции
442
Моментално до 90евра или 45 евра е примање пратки од странство без царина?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
Моментално до 90евра или 45 евра е примање пратки од странство без царина?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не шпекулирајте со неточни информации. Пошта нема блокирано никакво пристигнување на пратки од Кина. Веќе трета недела не се испорачуваат пратки од Кина. До први март нема испорака на пратки од Кина. За понатаму не се знае. Ако не дојде до намалување на заразени од корона вирусот, ќе има повторно одлагање на испорака на пратки.
п.с. Слободно нарачувајте од Banggood (Хонг Конг) сајтот. Пратките ги испраќаат во рок од 24 саати.
Мене денес ми испратија 2 пратки од Али. Веројатно почнаја да функционират нормално.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Да поставам едно глупо прашање. ДДВ до 90 евра роба наплаќаат у поштата кај железничка или можам да платам и да го земам пакетот у локалната пошта блиску каде што живеам?

И арам да им е на bike-discount.de за 20 евра поштарина.
 
Член од
3 април 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки ако пратката е нарачана на име на дечко ми а е ставена мојата адреса ( која не е негова) дали ќе може он да ја подигне пратката?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дечки ако пратката е нарачана на име на дечко ми а е ставена мојата адреса ( која не е негова) дали ќе може он да ја подигне пратката?
Може. Битно е тој да отиде со лична карта само
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Дечки ако пратката е нарачана на име на дечко ми а е ставена мојата адреса ( која не е негова) дали ќе може он да ја подигне пратката?
поштарот ако ја донесе дома кј тебе има шанси у спротивно тешко, правно несмеат да му ја дадат ама сега со оглед дека у државава се е можно ке си пробате среќа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Некој кој има онлајн порачувано производи преку City Box да ми каже за колку време стига испораката ( пс и да ми обајсни околу порачката ) :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom