Купување преку интернет (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од Josifoskii, 2 февруари 2012.

 1. Damhee

  Damhee

  Член од:
  12 август 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  20
  Kakov zema ti, i kolku ti traese?
   
 2. jovankrstevski1

  jovankrstevski1

  Член од:
  2 декември 2012
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  268
  Ок штом љубезно замоли.
  Земав HTC One X refurbished ама пред години, неколку месеци од кога излезе. Го отварам-кефови, убаво спакуван, фантастично изгледа, лудило.

  Го пуштам, прва статива- ова е тест единица бла бла бла, податоци ќе се праќаат до производителот за да се одстрануваат багови. Ај ок. Екранот го гледам, убав, солидни бои, релативно брз за тоа време.
  Пуштам камерата, втора статива, врска си нема со оргиналната, драстично послаби слики.
  Го погњавив 2 недели, трета статива, батеријата почна да откажува. 3 саати го полнам, 3 саати го користам.
  Фино лепо отворив спор им го вратив назад и изгубив некој денар за поштарина ама ок, памет за другпат.

  Затоа ''оргинали refurbished'' од типот на Самсунг, ХТЦ, ајфон итн. од алиекспрес никогаш повеќе.
   
 3. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  926
  се зависи од продавачот. има доста преваранти на алиекспрес, ама не се сите такви.
  затоа проверка прво на коментари за производот, проверка на репутација на продавачот

  а има refurbished и factory refurbished
  првото може некој сам да ги поправа телефоните со оригинални или неоригинални делови
  другото вратен во фабрика на поправка и тест
   
  Последно уредено: 2 септември 2017
 4. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-

  Член од:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  81
  Ова значи дека ми стигнала пратката во Скопје и би требало денес или во понеделник да ми дојде картичка?
   

  Прикачени податотеки:

 5. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  926
  aha
   
 6. alexreg

  alexreg

  Член од:
  12 јуни 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  Мислење, некој друг? :)
   
 7. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  926
  проверувај си на 17track.net или trackitonline.ru
  македонска пошта е должна да праќа информации за примена пратка со оригиналниот број за следење
   
 8. alexreg

  alexreg

  Член од:
  12 јуни 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  Обична пратка е. Не можиш да ја пратиш на 17track.net или trackitonline.ru.

  Зборуваме за новината на мк пошти, за ставање на број за пратење на обичните пратки при пристигнување во Македонија.
   
 9. alexreg

  alexreg

  Член од:
  12 јуни 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
   
  Последно уредено: 13 септември 2017
  На jovankrstevski1 и krkac им се допаѓа ова.
 10. Activator

  Activator

  Член од:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  1
  Да ти е мерак да нарачаш нешто од интернет :facepalm:
   
 11. alexreg

  alexreg

  Член од:
  12 јуни 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  Да ти е мерак да го „отепаш“... суштеството со 0,5 функционални мозочни клетки. :mad:
   
 12. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  706
  шо се дешава? не е јасно од видеото
   
 13. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  43
  Ја компресира пратката , да ја собере во сандачето :icon_lol::icon_lol:
   
  На staycalm, Nekojx и krkac им се допаѓа ова.
 14. alexreg

  alexreg

  Член од:
  12 јуни 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  Ја компресира со 7зип компресија. :ROFLMAO:
   
 15. Dr. Sekach

  Dr. Sekach

  Член од:
  9 септември 2017
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  Сакам да прашам дали има некој нешто купено од „Sweetwater“ музичката продавница или од некоја друга музичка online продавница било што и за колку време му стигнала пратката?
   

Сподели преку: