Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Не знам како работи ова тракингот на македонски пошти, али пробувам со тракинг бројчето шо го имам и не ми дава никаков резултат на сајтот, а на 17track ми пишува дека вчера е стигната пратката во Скопје :icon_lol: И кој лаже сеа? хахах
mene 17track i mak.posta isto mi davaat....
 
S

staycalm

Гостин
Пак јас на темава :rolleyes:

Колку време ви стоеше пратката на царина пред да ви стигне дома писмо за да пратите извештај од банка?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Пак јас на темава :rolleyes:

Колку време ви стоеше пратката на царина пред да ви стигне дома писмо за да пратите извештај од банка?
Ден или два пред да стигне писмото.Ако ти се погоди и викенд ќе почекаш повеќе.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Ден или два пред да стигне писмото.Ако ти се погоди и викенд ќе почекаш повеќе.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
javi im se na tel vo posta, za cudo usluzlivi bea, im kazav traking broj i mi kazaa da dojdam, a pismoto otposle mu stigna, po 3 dena
 
S

staycalm

Гостин
javi im se na tel vo posta, za cudo usluzlivi bea, im kazav traking broj i mi kazaa da dojdam, a pismoto otposle mu stigna, po 3 dena
Овие у пошта кај мене ми викаат ти стигна дома картичка? им враќам не, ми викаат епа чекај си да ти стигне и ќе дојдеш да си подигнеш[DOUBLEPOST=1503701174][/DOUBLEPOST]
Ден или два пред да стигне писмото.Ако ти се погоди и викенд ќе почекаш повеќе.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
Стигна писмото, пратив све, сеа се чека картичка за конечно да го подигнам ^_^
 
Член од
19 декември 2015
Мислења
28
Поени од реакции
3
zdravo , prasanje za aliexpres , ima 5 dena sto imam kupeno od aliexpres , ama prodavacot uste ne gi pustil kupenite raboti , a sekoj den me laze , utre ke bide , utre ke bide , pa sakav da prasam ako go otkazam , kemi se vratat parite na karticka ili ne , kako odi taa rabota
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
zdravo , prasanje za aliexpres , ima 5 dena sto imam kupeno od aliexpres , ama prodavacot uste ne gi pustil kupenite raboti , a sekoj den me laze , utre ke bide , utre ke bide , pa sakav da prasam ako go otkazam , kemi se vratat parite na karticka ili ne , kako odi taa rabota
Почекај го уште ден,два викенд е а парите ти се сигурни за тоа не се грижи.Ако ја откажеш нарачката ќе ти ги вратат на сметка за 5 до 7 дена.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
19 декември 2015
Мислења
28
Поени од реакции
3
Почекај го уште ден,два викенд е а парите ти се сигурни за тоа не се грижи.Ако ја откажеш нарачката ќе ти ги вратат на сметка за 5 до 7 дена.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
toa sakav da znam , blagodaram
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Дали има некој искуство со порачување мобилен телефон од Али Експрес. Го има Iphone 5c за 4000 ден, refurbished?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дали има некој искуство со порачување мобилен телефон од Али Експрес. Го има Iphone 5c за 4000 ден, refurbished?
Не бе топ е, го продаваат со загуба. Викаат ај за браќа Македонци, комшии ни се, поефтино. Нека цепаат и они се луѓе.

За нигде е гарантирам, нема I од Iphone. Не е таа резолуција на екран, не е тој процесор, не е таа камера. И ти сакаш за 4000 денари јебо да се праиш. Телефон под Xiaomi Redmi 4x за 100 евра не барај
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Дали има некој искуство со порачување мобилен телефон од Али Експрес. Го има Iphone 5c за 4000 ден, refurbished?
де дај линк да видиме што точно продаваат

Не бе топ е, го продаваат со загуба. Викаат ај за браќа Македонци, комшии ни се, поефтино. Нека цепаат и они се луѓе.

За нигде е гарантирам, нема I од Iphone. Не е таа резолуција на екран, не е тој процесор, не е таа камера. И ти сакаш за 4000 денари јебо да се праиш. Телефон под Xiaomi Redmi 4x за 100 евра не барај
5c тука на старо за 5000ден продаваат, така да ништо чудно во кина да е 4000ден
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дечки мој совет ви е да не земате репарирани телефони од алиекспрес. Јас земав еднаш со многу повисока цена и никогаш веќе.

Може да е одлична копија и има шанси да ви тера година две но може да рикне за 2 месеца. Камерата не е таа што треба да биде и најверојатно интерполирана, процесорот му е заменет со некој друг поефтин, екранот ги нема тие бои како оргиналот и слично. За неискусно око може ќе изгледа одлично но кога ќе го ставиш рамо до рамо со оргинал ист модел разликата е оромна.

Другата работа е што зошто би купувале телефон од 2013 сега? За да се каже дека имате ијфон? Застарена технологија во секој поглед, нема апдејти и подршка за апликации, 1ГБ рам, 4 инчи екран, застарен дуал кор процесор. Освен за ало ало, некоја порака и некое видео јас друга намена не гледам.

Не мора да сте експерти ама изгледајте едно видео за овој телефон (се наоѓа и за 115-120 долари)и споредете ги лаички спецификациите. Небо и земја разлика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom