Купувате чоколадо во Тинекс и добивате гратис црв! :)

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Mене ми се има случено да купам расипани кисела павлака и млеко од Тинекс, ама касно беше и во двата случаи и не се вратив.:kesa:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Аииииии гадноооо, Јас како што не гледам убаво сигурно ке сум го изедел.
А можеби е и ново чоколадо. Несле со црви. место несле со лешник на пример.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Jaдев. :pov:

ГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадноГадно.
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Лелел па ова го нема ни у африка.


Хехехее Одамна не помина Африка и не е шега.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Тужи го Нестле, нека ти пратат по казна еден шлепер чоколади без месо :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Изгледа не знајш другар дека црвите се многу хранливи и богати со протеини.Гледај Ultimate Survival на Дискавери(секој ден во 11 навечер),да видиш како ги фалит онај фраерон.:helou:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Се случило и ќе се случува.Пример со зденки купени од Веро.Се најрегуларно запаковано но внатре...мувлосани.Причината е недоброто одржување на продуктите.Тие онака како што се произведени и запакувани се во ред.Но проблемот е во маркетите што не секогаш обрнуваат внимание на условите во кој се нуди производот.Не сите производи можат да се чуваат на ладно или топло за секој си има место..ама финатата е што малце маркети обрнуваат внимание на ова.А исто не обрнуваат и на рокот,нудат работи со истечен, така да запазувајте и на рокот пред да купите нешто осебно храна.
Како од Зимабабве да сме..катастрофа
 
B

Blacks

Гостин
Ајде веќе кога почна оговарањето за Тинекс :) да кажам и јас една случка шо ми се има десено таму:

Пред некој месец гледам дезодоранс 150 денари пишува цена го земам и одам на каса. Таму таа ми го наплаќа 190 денари и ја и викам а бе 150 денари пишува на тагот. Таа ми вика не е можно и се покарав малце со неа и ја убедив да одиме и да видиме кој е у право. Ја однесов кај дезодорансите и почна да ми врти муабети и "проба" - "скришно" да ја смени цената од 150 да стави 190 бе ееееј.... Која будала... сака ненормален да ме направи... ц ц ц ц..

Кога го видов тоа и се изнасмеав во фаца и дадов 190 денари и си отидов пошто видов со ненормален нема разбирачка...

Иначе тоа се случи во Струмица ...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
приметете на производите во Тинекс,поготово на сувомеснатите има 2 датума, едниот втиснат на амбалажата а другиот од Тинекс....а помеѓу едниот и другиот датум разликата е 20 дена...така да оди докажи ти после дека му поминал рокот,оти ако има потреба и трет рок ќе му залепи!:uvo:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
се тоа полека треба да се регулира според хасап системот
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
се тоа полека треба да се регулира според хасап системот
Систем со кој се фали и е заштитен знак на Нестле... значи пријава до Нестле кои после ќе си регулираат со Тинекс.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.131
Поени од реакции
844
Ајде веќе кога почна оговарањето за Тинекс :) да кажам и јас една случка шо ми се има десено таму:
Ајде и јас :)

Минатото лето отидов во Тинекс да купам чоколадо, го купив, рокот му беше во ред, кога дојдов дома, беше некако како избледено и суво. :pos: Го фрлив, иако не му беше поминат рокот.

После месец дена, повторно во Тинекс, сакав да купам пак исто такво чоколадо (инаку станува збор за Najlepse Zelje), и гледам - како што се чоколадата распоредени нели 10 едно позади друго, сите до едно ОТВОРЕНИ! Што правеле аман, некој проверувал какво е уствари внатре чоколадото? И зошто вработените не ги тргнале?
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ај се кладаме тие шо ги видеа сликите ако им понудат нестле 2-3 пати ке видам, ќе проверат да не има уште нешто друго во чоколадото :icon_lol:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Вчера во аптека ми продадоа вакцина со поминат рок веќе 2 месеци.:uvo:
Чоколадово,ама баш ич не ме чуди.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ајде и јас :)

Минатото лето отидов во Тинекс да купам чоколадо, го купив, рокот му беше во ред, кога дојдов дома, беше некако како избледено и суво. :pos: Го фрлив, иако не му беше поминат рокот.

После месец дена, повторно во Тинекс, сакав да купам пак исто такво чоколадо (инаку станува збор за Najlepse Zelje), и гледам - како што се чоколадата распоредени нели 10 едно позади друго, сите до едно ОТВОРЕНИ! Што правеле аман, некој проверувал какво е уствари внатре чоколадото? И зошто вработените не ги тргнале?
Па и второто чоколадо што го отворив после ова црвосаново:pos2: беше баш такво: Избледено, Суво..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom