Купувам - продавам

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
od jugo 55 i 65 одговара на темпра... и застава 101 или 128 одговара на темпра... затоа убаво пишав САМО ЗА ЈУГО 45!!!! тој разводник е уникатен и е само за југо 45 и за ниедна друга кола т.е. мотор... а да... му паше и на фиќо и 750 и 850...
Добро бе друже шо се лутиш.Јас ти пишав комбинација што правел пријател,за и ти да се снајдеш со некоја комбинација.
Иначе моторот на ју-го 45 и фичо е ист и ју-го 45а1982 дојде како замена за фичо
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Добро бе друже шо се лутиш.Јас ти пишав комбинација што правел пријател,за и ти да се снајдеш со некоја комбинација.
Иначе моторот на ју-го 45 и фичо е ист и ју-го 45а1982 дојде како замена за фичо
ју-го? а не југо?
 
D

D_NazGUL

Гостин
1.jpg
Се продава Daewoo Matiz со поминати 88000км, регистрирано до 06.2012 година, со нови летни ТИГАР гуми (поминати само 300км).
Колата има неколку гребнатинки и малку е набиена едната врата (од браник на кола на паркинг).

Цена крајна 1.500ЕУ
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
ова волво од линкот се продава. ми пројде меракот више. и доста му е. пола година е кај мене...
линк од друго место

значи да повторам од опрема што има:
-клима и тоа дуал сензор-климатроник
-абс
-аср
-аирбег
-греачи на седишта
-автоматик мењач
-електрични прозори комплет
-електрични ретровизори
-греачи во ретровизори и бочни задни стакла
-50% кожа
-атест плин
-фабрички метан
-атест фолии-затемнети
-сараунд фклучувајки и пионир со усб и МП3 плеер
-сабвуфер и појачало магнат се во него, по договор за цена може и да ги оставам.

моменталната состојба му е:

тазе сменет ребраст каиш и клинест каиш. променето масло и флуиди за се друго. тазе променети семеринзи на брегасти и гумици на вентили. нови гуми. сервисниот пакет што е направен е во вредност малку поголема од 300 евра. значи кој ке го купи, не треба да му се секира за било што да прави редовен сервис.

цена ке се договориме. 3300 му барам, ама не е фиксно тоа. сараундот, го оставам (звучници во сите 4 врати, плус 2 во шалт табла-хорни) со се пионир цд-то. вуферот и појачалото не, освен ако не се договориме и околу него. километража моментална е околу 240.000, овие мотори проаѓаат бааги пред да покажат проблеми... тие километир би требало да се на пола од неговиот работен век.

ке гледам деновиве да ставам и слики од внатре.
контакт само по телелефон, немојте по ПП, нема да ги видам пораките, слаб сум со време.
077-700-100 или 075-48-98-35 Алек сум јас.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
ова волво од линкот се продава. ми пројде меракот више. и доста му е. пола година е кај мене...
линк од друго место

значи да повторам од опрема што има:
-клима и тоа дуал сензор-климатроник
-абс
-аср
-аирбег
-греачи на седишта
-автоматик мењач
-електрични прозори комплет
-електрични ретровизори
-греачи во ретровизори и бочни задни стакла
-50% кожа
-атест плин
-фабрички метан
-атест фолии-затемнети
-сараунд фклучувајки и пионир со усб и МП3 плеер
-сабвуфер и појачало магнат се во него, по договор за цена може и да ги оставам.

моменталната состојба му е:

тазе сменет ребраст каиш и клинест каиш. променето масло и флуиди за се друго. тазе променети семеринзи на брегасти и гумици на вентили. нови гуми. сервисниот пакет што е направен е во вредност малку поголема од 300 евра. значи кој ке го купи, не треба да му се секира за било што да прави редовен сервис.

цена ке се договориме. 3300 му барам, ама не е фиксно тоа. сараундот, го оставам (звучници во сите 4 врати, плус 2 во шалт табла-хорни) со се пионир цд-то. вуферот и појачалото не, освен ако не се договориме и околу него. километража моментална е околу 240.000, овие мотори проаѓаат бааги пред да покажат проблеми... тие километир би требало да се на пола од неговиот работен век.

ке гледам деновиве да ставам и слики од внатре.
контакт само по телелефон, немојте по ПП, нема да ги видам пораките, слаб сум со време.
077-700-100 или 075-48-98-35 Алек сум јас.
еве слики:





 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Колку одат од прилика Kymco Super 9 настаро ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom