Кругот се врти?

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
се согласувам со тебе или па нека се врти до одредено место ....па нека застане :smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Covek nemozas da go ocenis od edno gledanje, pa da konstatiras deka ne go biva. Pa zatoa i krugot i se vrti. Treba na sekoj na da mu se dade sansa kako bi go izbegnale toa"krugot se vrti".
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
искрено така е можеш секој да зезнеш али после ке има пригода тој тебе да те зезне и не е битно дали во љубов...во било што секој добива прилика за да возврати
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Па нормално дека кругот се врти, тоа мислам дека му доаѓа исто како и се се враќа се се плаќа.
И на повеќето од овде им се има завртено кругот, во било што, па сега за натаму кој како ќе се постави.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Хах, позната ми е приказнава, нешто слично ми се има и на мене случено. Мој најдобар другар сакаше да ми мести еден негов другар, се сретнавме, се...ама мене детето ми остави некаков впечаток, ама не Бог знае колку јак. Ама како минуваа деновите, во мене се јавуваше се поголемо љубопитство од една страна и симпатија од др. ама си премолчав и на другарот ништо не му кажав. Поминаа 5-6 месец, недела дена пред да почнеме со школо и сосема случајно се сретнав со другар ми, и се појави ТОЈ. Не беше нешто мн. мн. изменет, ама ширеше овојпат некаква харизма... Се поздравивме, се тоа ок, и вечерта на мсн, прво нешто другаров што ми го кажа е дека вечерва дознал нешто ужасно во врска со него. Претпоставував што е но чекав он да ми каже, и ми излегоа точни претпоставките...ТОЈ ќе си идел од Македонија:( И тогаш не можев веќе да издржам, му кажав на другар ми се...ама беше прекасно...зашто тој додека сакаше јас не сакав, т.е. се правев дека не сакам. После тоа отидовме сите заедно на кафе, и другар ми сакаше да не намести...ама ништо не се случи. И среќа што ништо не се случи:) По 2 дена он си одеше, прашање е дали некогаш во живот ќе го видам, а ако ми се допаднеше да сум со него...ќе ми беше мн.потешко:) Така да сега си останавме френдс:)

А за ситуацијава твоја... може да ме привлече некој ако внатрешно т.е. карактерно се има сменето, а надворешно...сеедно ми е дали е убав и пицнат, ако нема однесување и карактер. Така да дури и да го видам да ми е убав надврешно, дур не дознаам дека и карактерно се сменил, ништо не правам. И доколку има женска, би пробала најпрво на пријателска база со него. Ако приметам дека чувствува нешто кон мене, ок, можеби би се случило нешто, но пред тоа доколку он раскине со женската, ако не здравје, ќе ми остане тоа како животна лекција за загубените работи:)
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Ех точно дека кругот се врти ја сум приметила дека некој кога некогаш ке ми згреши ја непокренувам иницијатива сама да му вратам алии времетооо вракаа во мое име
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
дали кругот се свртил и те удрил по глава?

Дали нешто вакво ви се има случено вас? Како сте реагирале-дали ќе контактирате,ке и/му се јавиш..или пак ке/го баталиш мислеќи дека не е единствен/а во светот?
повелеле...
:gaze:
Mи се случило. 2 пати и тоа досега..и ништо, не ќе го молам. Нека си е среќен со таа што е моментално, не е последен:smir:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Вакво нешто ми се нема случено ама ако ми се случи мислам дека би го баталила типот ако веќе има женска.Едноставно кога сум имала шанса не сум ја искористила и сега заради таа моја грешка не сакам да уништам ничија врска.Ако пак дознам дека раскинал со девојката тогаш можам да се ангажирам да направиме нешто:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Stom ima zenska ne mrdam ni so prst za nego. Ako bese sloboden moze ke probav nes da go nagovoram drugarot da mu zbori za mene, ali koga e veke zafanat kolku i da mi se svigja nema da mu se vmesam u vrskata.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Во конкретниот пример, сметам дека девојката што му удрила корпа во периодот во кој не и` се свиѓал, е во право и направила добар избор. Подобро, отколку да тргнела со него, знаејќи дека не чувствува нешто особено. Е сега, по однос на насловот на темава, би споделила лично искуство. Се работи за мој поранешен дечко, со кој раскинавме од само нему познати причини. По 2 години, во дискотека повторно дојде кај мене, ме тргаше на страна, пробуваше да ме пољуби... Е тоа го сфаќам како вртење на кругот. Љубомора од негова страна, бидејќи ти имаш повеќе отколку тој, во даден момент. И сака да се докаже самиот на себе дека може да ти го уништи моменталното среќно расположение со неговото бедно присуство. Поарно е да не му го правиш на друг, она што не сакаш да ти го прават. Среќата е минлива, ако не и` ја конвертираш формата од време на време:wink:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom