Кругот се врти?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Значи дали сте се нашле во ваква ситуација...давате корпа па после некое време се сецкате и сваќате дека ја свиѓате таа особа...или обратно...ви лупаат корпа после сакаат да се со вас...како реагирате,кој е вашиот одговор?
Ми се има случено да дадам корпа па да се премислам. Се случило подоцна да забележам дека всушност има нешто во дечкото, што мене ми се допаѓа и поради што сакам да сум со него.
Обратно ... незнам ... не ми дале корпа ако не па.:toe::vozbud:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Тркалото се врти !

Дали ви се случило да ве сака некоја личност а вие неа не, и по некое време да се случи сосем спротивното вие да ја сакате таа личност а таа вас не. На мене а знам и на повеќе личности им се случува истово така наречено ,,Тркалото се врти,,
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
da da i mene licno to mi se ima deseno ....to e tocno deka se vrti :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
можи е точно ... мене досега не ми се случила таква работа:toe:
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Секогаш!
Тоа е некое непишано правило... Мене ми се има случено и е премногу грдо чувство. Кога ќе престане да те бара, да ти се јавува и сите други работи што до тогаш ти биле заморни и папучарски сега одеднаш почнуваат да ти фалат. Се будиш немаш порака за добро утро, поминува денот го нема ни да ти титне... И тогаш ти текнува: Ејјј а бе ја го сакам ама ми отиде возот изгледа:uvo: Па ќе и се исплачеш на некоја другарка... Ќе помине време и се ќе биде ок! :pipi:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Тркалото се врти, не го прави тоа што не сакаш да ти го прават на тебе, јебем јебем јебачу ко прочита њега чу....и слични реченици ми се некако офтопик:)
Што знам понекогаш се врти тркалото ко што треба, ама некогаш па цел круг кога ќе се сврти се враќа на исто. Значи доаѓаме до една друга реченица која гласи вака
Како и да се вртиш гзот секогаш ќе ти биде позади*


















*Копирајтед бај Серпико, Чебапчилница после фудбал
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Мене ми се има случено тоа,кога тој ме сакаше јас го некев ама тотално ич.Потоа станавме ептен добрри другари и се доверувавме еден на друг и стигнавме до тоа да му местам и женска и дури тогаш сватив дека почна да ми се допага.Ама вракање назад нема колку и да се каееш тоа минало и така никогаш не му признав и оставив работите да се одвиваат онака како што беа.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
2
Се врти итоа како. Го имам осетено на мој грб. Ја „откачив“ кога ме сакаше многу поради безвеза причини. и после неколку години сеуште ми текнува на тоа. И не така одамна ми се врати тоа. Истото ми го направи. Ама јебига округло е тркалото и тоа му е работа. Се се враќа и живот иде даље:smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Мене сите ме сакаат
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
мене ми се нема десено да ме сака некоја,јас да не ја сакам па после да ја засакам,е ајде де циркузи.Мислам дека ова може да му се деси на тој што незнае што сака и уште не се познава самиот себеси.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
мене ми се нема десено да ме сака некоја,јас да не ја сакам па после да ја засакам,е ајде де циркузи.Мислам дека ова може да му се деси на тој што незнае што сака и уште не се познава самиот себеси.
Е па извини ама колку и да се познаваш себе си и да знаеш кон што целиш во животот кога се чувства во прашање не си моќен ама ни најмалку, неможеш сам да одредиш е оваа ќе ми се допаѓа, оваа никогаш нема шанси да ја засакам и слично. Едно се чувствата друго е разумот :smir::smir::smir:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
“Кругот се врти“... Не го имам баш на љубовен план осетено кругот :)

Не ја сакам реченицава. Луѓето ја употребуваат не затоа што е факт и вистинита, туку зошто така полесно ги прифаќаат работите.

Да, сите работи се менуваат, се е минливо, ама не чини да се будиме и да заспиваме со помислата дека за нас тажните, несреќните, обесправени Калимеровци еден ден ќе се сврти кругот и ќе бидеме најсреќни на светот. Зошто среќата, разбирливо, не паѓа од небо. Ако сакаме да се сврти кругот, треба да го завртиме сами, а не да чекаме на него :)

Или во обратната ситуација: ако сме биле “горе“ и “кругот не свртел долу“, ќе го прифатиме поразот со дотичната реченица, што можеби е утешно, ама сепак глупо. Ние сме си виновни за се` што ни се случува, и не постои никаков круг што ни крои судбина.

“Кругот се врти“... Употребувајте го строго за сеирџиство, никако по своја глава :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И шо ако се сврти кругот, пак ке дојде на сегашната позиција значи. Треба да измислат нешто као, полукруг нешто така. :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom