Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Што е тоа 8% бе? Нормални сте? Доста некому правиш услуга без никави провизии и гњавења да си ги извади парите, па уште 8% сакале.


Копилиња смрдени.
Mozda ne gi vadi, mozda toa mu e rabota na nekoj da naoga i kako posrednik da zeme provizija. Koj spomnal tuka
Што е тоа 8% бе? Нормални сте? Доста некому правиш услуга без никави провизии и гњавења да си ги извади парите, па уште 8% сакале.


Копилиња смрдени.

Pravis usluga na nekoj ako mu se brza da si gi vadi vo toj slucaj da, kako prvo ovde ne pisuva deka moite gi vadam. Ako sum u uloga na posrednik i zarabotuvam od toa sto problem imas ti da se kurcis so toa kopilinja smrdeni. Mozeme i obratno da ja zememe situacijata nikoj ne shitka, u drzavava e problem da se kupi pristojno kriptovaluti i sea ti najde da kenjas i da se pravis pameten zasto nekoj zarabotuval od provizija. Pa ako imas ti na lager za shitkanje bez provizija ili si sposoben da iznaogas sto koj kur ne se prijavis ili napravis nekoja reforma pa site ke zimame preku tebe.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
337
Поени од реакции
325
I jas sakam da kupam ama nema.
Ima nekolku decki od mk sto prodavaat na localbitcoins
https://localbitcoins.com/buy_bitcoins
Ama edniot nema vo momentov a drugiot pisa deka gi prodava poskapo zasto kupil btc koga bil poskap.
Mu pisav kolku poskapo i ne mi pisa posle toa.[DOUBLEPOST=1517948478][/DOUBLEPOST]Katastrofa.
Forum so crypto entuzijasti a nema od kaj da kupime btc i crypto.
Вие го прелиставте форумов или директно се бапнавте на 40-та страна, па не можело да се купи демек, ние муабетов тука за џабе ли го правиме, ако немаме купено? Има 2-3 страни преку кои може да тргувате и мој совет е не купувајте криптовалута преку посредници и со готовина, не е ова пазар, па ај сипи ми едно кило биткоин за носење. Регистрирајте се, платете си со картичка и повлечете пари преку скрил или по можност на истата картичка.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Mozda ne gi vadi, mozda toa mu e rabota na nekoj da naoga i kako posrednik da zeme provizija. Koj spomnal tuka



Pravis usluga na nekoj ako mu se brza da si gi vadi vo toj slucaj da, kako prvo ovde ne pisuva deka moite gi vadam. Ako sum u uloga na posrednik i zarabotuvam od toa sto problem imas ti da se kurcis so toa kopilinja smrdeni. Mozeme i obratno da ja zememe situacijata nikoj ne shitka, u drzavava e problem da se kupi pristojno kriptovaluti i sea ti najde da kenjas i da se pravis pameten zasto nekoj zarabotuval od provizija. Pa ako imas ti na lager za shitkanje bez provizija ili si sposoben da iznaogas sto koj kur ne se prijavis ili napravis nekoja reforma pa site ke zimame preku tebe.
Ако си посредник, тогаш си копиле на квадрат, ОК? Ем немаш свој биткоин да извадиш, ем сакаш да уловиш нешто во матно. Јас неколку пати купував Биткоини од луѓе, никогаш никому не сум платил провизија. Секогаш сум ја плаќал цената која била во моментот на приопредавањето на парите.

Тоа е инаку тој менталитет на балканците, да ќарат нешто ситно на туѓа мака, класични шибицари. Успеват своето шибицарство да го уфрлат и во проект кој треба да го смени светот и начинот на размислување на луѓето.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин , следна навреда и леташ од тема.
Која навреда? Ако некој треба да летне од темата тоа се овие шибицарите кои немаат една корисна информација дадено а ја користат кајгана да ќарат нешто. Ако сакаат да се рекламираат дека продаваат биткоин со 8% провизија нека се пробаат на реклама или на пазар.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.435
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Правилата на форумот ги знаеш, не ме терај со сила да правам нешто што не сакам.
Тоа не е навреда, само констатација на фактичка состојба. Ако мислиш дека треба да ме банираш од темата, слободно направи го тоа, и онака сум рекордер на кајгана по број на опомени и казни. Ама и понатаму мислам дека ликот треба прв да биде баниран, освен ако во меѓувреме цела кајгана не станала огласник за ловци во матно на туѓа мака. Можеби следно некој во љубов и секс ќе бара малолетни лица за секс, па ако некој му каже дека е копиле смрдено ќе го банираат.
 

RatkoA

Forex Proffesional Trader
Член од
19 ноември 2017
Мислења
27
Поени од реакции
17
FUD od balkanskite mediumi ili nekoj idiot novinar prevedol tekst od mainstream mediumite.
Ne mi preci da se obogatam pa i neka bidam vo kategorijata prevarant.[DOUBLEPOST=1518024971][/DOUBLEPOST]
Тоа не е навреда, само констатација на фактичка состојба. Ако мислиш дека треба да ме банираш од темата, слободно направи го тоа, и онака сум рекордер на кајгана по број на опомени и казни. Ама и понатаму мислам дека ликот треба прв да биде баниран, освен ако во меѓувреме цела кајгана не станала огласник за ловци во матно на туѓа мака. Можеби следно некој во љубов и секс ќе бара малолетни лица за секс, па ако некој му каже дека е копиле смрдено ќе го банираат.
Stavrogin podrska od mene. Ovoj forum e da si pomogneme edni na drugi a ne da prodavame i profitirame so golemi provizii.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
FUD od balkanskite mediumi ili nekoj idiot novinar prevedol tekst od mainstream mediumite.
Ne mi preci da se obogatam pa i neka bidam vo kategorijata prevarant.
времето ќе покаже дали е меур, балон или нов начин на мерило за вредности.... Но на МСЕ има и поглупави работи, луѓе имаат акции од фирми што работат а немаат ни денда ниту може да ги продадат... а менаџерот од фирмата си продава акции, ама само со блок трансакции :D ...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Криптовалутите се многу чувствителни на гласини, еден ваков текст прави движење на биткониот во ранг од неколку стотици долари, со margin трејдање се прават милиони на еден ваков текст.

Си прават памп ен дамп.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Исти медиум, исти автор :pos::pos::pos:
Нека се "натоварат" со крипто големциве, па ќе почне потоа мед и млеко, еден ќе сече пенис ако не стигнел 500 000 $, ќе почне лицитација 100 илјади, милион, па рокови 2018, 2019 :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom