Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 март 2019
Мислења
151
Поени од реакции
374
Се зависи што конфигурација имаш и што ќе копаш. Ама просечен/релативно нов компјутер дали 3.5€ ќе ти извади во цел месец!
Имам 3070 графичка 3.5 евра за 24 саата верувал или не.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.029
Поени од реакции
1.860
Имам 3070 графичка 3.5 евра за 24 саата верувал или не.
Браво (y)
Ама бек то риалити,ќе треба да скоцкаш посебен ПЦ што ќе ти биде како мајнинг риг и ќе работи 24/7! Малце ми е глупо да ја имам таа картица и да неможам да гејмам :rolleyes:
Второ цела година ќе треба да копаш за да ја отплатиш графичката(под услов да ги имаш останатите компоненти)!
Затоа е битна economy of scale! И затоа ќе видиш ригови со по 4 графички,и тоа цели рафтови од нив кај оние кои "професионално" се занимаваат со тоа. Вака со една ти иде повеќе хоби отколку дека нешто посериозно ќе направиш...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.421
Поени од реакции
13.883
Почитувани,

Во обид да се актуелизира оваа тематика, темава ќе биде затворена а дискусијата ќе може да продолжи на следниов ЛИНК.


/админ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom