Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.953
XRP падна зашто паднаа и другите валути, но сега почнува пак да паѓа. Во врска со пуштањето во оптек повеќе или помалку коини, мислам дека шпекулирањето со цените е единствениот начин да се заработи (или изгуби) без разлика дали се однесува на обична берза, криптовалути или "квази криптовалути" како што Ставрогин го нарече рипл-от.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
337
Поени од реакции
325
Јас уште сум во ќар од него и не планирам да го продавам, а од друга страна БНБ стигна до 21$ и НЕО-то стандардно си се движи од 100 до 130 и кој знае прави убава пара на него.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас уште сум во ќар од него и не планирам да го продавам, а од друга страна БНБ стигна до 21$ и НЕО-то стандардно си се движи од 100 до 130 и кој знае прави убава пара на него.
Како си сеуште во ќар и ќе го чуваш и понатаму? Па зарем не го продаде кога се крена на 3.4 долари?
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Како шо викат бугаарто

Хубавите нешта стават бавно !

Само трпение! ;)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Ja ке му правам hold на XRP, макар и сите ги изгубил, се опростив од тие пари одамна.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
https://coinmarketcap.com/currencies/lykke/

Мој предлог за на среден и долг рок. Да напоменам дека не е шпекулативна крипто валута (нема да има некој луд раст за краток период). И ќе е една од оние што ќе остане после крипто-манијата, и ќе има корист од секоја регулација на крипто пазарот. Компанијата е котирана на швајцарска берза, а е основана од основачот на OANDA. На неа може да се купува, и тргува фиат валути, FX, крипто валути, има маргинално тргување... во иднина и со real estate... Овде може да се купува и со МК картички (проверено).
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.956
Што се однесува до XRP, не дека не може да ја замине последната all-time high цена, но $3.40 беше одлична цена за продавање на XRP-от. Таман вчера кога беа "попустите" можевте повторно да фатите позиција.

Инаку, причината за вчерашните турбуленции беше FUD информација дека Јужна Кореја ќе забрани тргување со криптовалути. Потоа следуваше panic sell, со што речиси сите валути заминаа во црвена зона, но за релативно кратко време се стабилизира пазарот. Вчера имаше одлична можност за надополнување на портфолиото.

Инаку, што се однесува до free tips, наредниов период обратете внимание на Wanchain, проект кој ќе го заокружи триото ICON-Aion-Wanchain. ICO-то заврши пред некој месец, за неколку минути се продадоа сите токени, по цена од $0.35. Ќе има 210,000,000 Total Supply, a некаде крајот на Јануари би требало да се појави на берзите. Binance и KuCoin мислам дека ќе бидат првите берзи на кои што ќе се појави.

Според мене овој токен за многу кратко време ќе влезе во Топ 100 на Coinmarcetcap.com, и ќе биде дефинитивно еден од проектите кој вреди да се чува на подолг рок. Очекувам во првите неколку месеци да надмине $10.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Што се однесува до XRP, не дека не може да ја замине последната all-time high цена, но $3.40 беше одлична цена за продавање на XRP-от. Таман вчера кога беа "попустите" можевте повторно да фатите позиција.

Инаку, причината за вчерашните турбуленции беше FUD информација дека Јужна Кореја ќе забрани тргување со криптовалути. Потоа следуваше panic sell, со што речиси сите валути заминаа во црвена зона, но за релативно кратко време се стабилизира пазарот. Вчера имаше одлична можност за надополнување на портфолиото.

Инаку, што се однесува до free tips, наредниов период обратете внимание на Wanchain, проект кој ќе го заокружи триото ICON-Aion-Wanchain. ICO-то заврши пред некој месец, за неколку минути се продадоа сите токени, по цена од $0.35. Ќе има 210,000,000 Total Supply, a некаде крајот на Јануари би требало да се појави на берзите. Binance и KuCoin мислам дека ќе бидат првите берзи на кои што ќе се појави.

Според мене овој токен за многу кратко време ќе влезе во Топ 100 на Coinmarcetcap.com, и ќе биде дефинитивно еден од проектите кој вреди да се чува на подолг рок. Очекувам во првите неколку месеци да надмине $10.
Се супер ова со цените, ама да ни кажиш што ќе прави тој Wanchain и зошто како проект би нашол примена во иднина?
Јас кај пола од проектите што се во ТОП40, не гледам некоја примена, освен убаво скоцкани white paper- и подржани од лудиот пазар во Кореја.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Докупив XLM na 0.54 , мислам дека ле стигне барем дупло :),

Имам bitcoin, Bitcoin cash, Ada, XLM, XVG, XRP, ETH, TRX, RDD, Doge i BCX

Litecoin продадех се и земав Ada i XLM
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
337
Поени од реакции
325
Како си сеуште во ќар и ќе го чуваш и понатаму? Па зарем не го продаде кога се крена на 3.4 долари?
Купив кога беше околу 1$, пола продадов, пола сочував, па сега гледам да искористам од тоа што цените одат горе доле, на binance има опција да ставиш автоматски да се продаде или купи кога ќе постигне одредена цена, обично ставам 10% разлика, па некогаш во еден ден успевам 2-3 пати да го истргувам, но деновиве ми е на холд. И нека е, нека чека, што му е работа.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Скоро се регистрирав на etoro.com ама незнам како е најпаметно да се повлечат парите од таму? Имате искуство со ова ... сега скоро ми излезе и една статија за законска регулатива за тргување со криптовалути...
Статијата била од 2014 год. Пишува дека е забрането да се купува/продава со неа на територија на Македонија, но никаде не пишува дека е забрането да си купиш/продадеш Биткоин.

За повлекување пари од eToro незнам, пошто сум нов таму, и уште не сум повлекол.[DOUBLEPOST=1515789183][/DOUBLEPOST]
централните банки можат да ја печатат по своја волја.
Тука мислам дека си грешка, пошто XRP има во определен број. За разлика од Биткоин не се "копаат" туку се "однапред ископани". Корегирај ме ако сум грешка.[DOUBLEPOST=1515789797][/DOUBLEPOST]Инаку кога сум веќе тука на темава, од експерти по крипто валути можеш само банкрот да отидеш. Секоја една крипто валута варира како небо и земја, така да тие што глумат експерти или се во заблуда, или сакаат да изгледат паметно, итн итн.

Али во секој случај вложи онолку пари колку што можеш да си дозволиш да изгубиш.
СЕ ЌЕ ВИ СТАНЕ ЈАСНО ОД ОВА ВИДЕО:

 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.956
Се супер ова со цените, ама да ни кажиш што ќе прави тој Wanchain и зошто како проект би нашол примена во иднина?
Јас кај пола од проектите што се во ТОП40, не гледам некоја примена, освен убаво скоцкани white paper- и подржани од лудиот пазар во Кореја.
Wanchain е проект кој ќе овозможува поврзување, комуникација и размена на добра помеѓу различни blockchains, без разлика дали станува збор за приватни или јавни, со можност за извршување приватни и анонимни трансакции овозможени благодарение на ring signature механизам и one-time адреси (oдносно, за секоја трансакција ќе се креира уникатна адреса за една употреба).

Е сега, дали и колку би нашол примена во иднина, ќе видиме. Она што е најважно моментално е што на криптоберза во наредниов период ќе се прават пари од него, бидејќи има низок supply, добар потенцијал како проект, и пред се голем хајп за него. Не знам која ти е стратегијата, јас искрено не би затворал пари во некој проект повеќе од година дена, бидејќи прашање на време е кога мејнстрим компании ќе излезат со свои проекти и ICOs кои би имале далеку поголем потенцијал за заработка од понудава што е сега на пазарот.
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Pozdrav decki po dolgo istrazuvanje ima nov altcoin koj izleguva za 12 dena . CCRB na nivnata strana registracija dava 5$ so se sosema ok poglednete i uverete se.
referal za registracija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom