Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Pozdarav eve od mene edno sigurno vlozuvanje kupuvajte XRB Rai Blocks ,momentalno se ceka odobruvane na ovoj koin da izlezi na Binance exchange taka da znaete zosto i ke pocne cenata naglo da se kacuva pozz
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Pozdarav eve od mene edno sigurno vlozuvanje kupuvajte XRB Rai Blocks ,momentalno se ceka odobruvane na ovoj koin da izlezi na Binance exchange taka da znaete zosto i ke pocne cenata naglo da se kacuva pozz
Скап е сега, веќе направи огромен скок. Сега може само да заглавиш со него.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.980
За ARK гледам убави зборови, исто и за NEO од овие две очекуваат многу за 2018та, инсталирав ARK Wallет, а планира и да купам некое парче од okex.com
 
Член од
10 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
1
Здраво.. нов сум за оваа тема и сакам повеќе да се информирам.
Прочитав доста тука и на други места по интернет...Заинтересиран сум за Ripple..Може некој да ми каже подетално што како оди?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Здраво.. нов сум за оваа тема и сакам повеќе да се информирам.
Прочитав доста тука и на други места по интернет...Заинтересиран сум за Ripple..Може некој да ми каже подетално што како оди?
Ripple е последната валута која што треба да ја купиш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Мислиш ќе отиде јабана?
Не знам што подразбираш под јабана, но Ripple дури и не е криптовалута, таа е квази крипто. Максимално е централизирана и постојат сопственици на Ripple кој го контролираат бројот на токени кои се во оптек. Тоа практично значи дека таа валута е иста како било која фиат валута која централните банки можат да ја печатат по своја волја и потреба. Газдите на Ripple можат уште утре да го преплават пазарот со токени и да ја турнат вредноста на валутата каде што тие сакаат да биде.

Ripple се крена до 3.4 доалри, сега вреди половина од тоа, 1.70. Пумпањето на вредноста на Ripple се должи на тоа што Мекафи кој има огромен број следбеници на Твитер напиша дека Ripple ќе биде официјална валута на Coinbase. Потоа тврдеше дека некој му го хакнал акаунтот и дека тој тоа не го напишал. Мекафи има моќ да напумпа некој коин ако сака, тоа го направи и со Редкоин.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Moneygram partners with Ripple ... jas si kupuvam pak :D
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Продава некој боткоини да му купам малку?[DOUBLEPOST=1515704002][/DOUBLEPOST]
Не знам што подразбираш под јабана, но Ripple дури и не е криптовалута, таа е квази крипто. Максимално е централизирана и постојат сопственици на Ripple кој го контролираат бројот на токени кои се во оптек. Тоа практично значи дека таа валута е иста како било која фиат валута која централните банки можат да ја печатат по своја волја и потреба. Газдите на Ripple можат уште утре да го преплават пазарот со токени и да ја турнат вредноста на валутата каде што тие сакаат да биде.

Ripple се крена до 3.4 доалри, сега вреди половина од тоа, 1.70. Пумпањето на вредноста на Ripple се должи на тоа што Мекафи кој има огромен број следбеници на Твитер напиша дека Ripple ќе биде официјална валута на Coinbase. Потоа тврдеше дека некој му го хакнал акаунтот и дека тој тоа не го напишал. Мекафи има моќ да напумпа некој коин ако сака, тоа го направи и со Редкоин.
90% (ако не и повеќе) од крипто валутите имаат сопственици кои го контролираат бројот на токени во оптек.[DOUBLEPOST=1515704300][/DOUBLEPOST]
Moneygram partners with Ripple ... jas si kupuvam pak :D
Купи си, не ги слушај.
Ripple има сериозен тим, одличен алгориатам и цел, оваа крипто валута ќе ресте многу.
Пред 2-3 месеци еден ит форумот се пењавеше дека Ripple не чини и дека да го пингаме кога ќе достигне $1, сега лиже кај што плукал :D
 
Последно уредено:

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
339
Поени од реакции
326
XRP падна зашто паднаа и другите валути, но сега почнува пак да расте. Во врска со пуштањето во оптек повеќе или помалку коини, мислам дека шпекулирањето со цените е единствениот начин да се заработи (или изгуби) без разлика дали се однесува на обична берза, криптовалути или "квази криптовалути" како што Ставрогин го нарече рипл-от.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom