Криптовалути - Генерална дискусија

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Не знам, не е повеќе Македонија, Германија живее. Ако си баш загрижен ќе му пишам некоја порака да проверам.
Чекај малку, милионер отишол да живее во Германија? Само мене ми е сомнително ова?
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Чекај малку, милионер отишол да живее во Германија? Само мене ми е сомнително ова?
Не знам што ти е тебе соминтелно. Не сум видовит. А ниту сум психијатар да можам да одредам кој какви проблеми има. Зошто не би отишол да живее во Германија? Мислиш дека во Германија се оди само за да работиш во Лидл?
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Не знам што ти е тебе соминтелно. Не сум видовит. А ниту сум психијатар да можам да одредам кој какви проблеми има. Зошто не би отишол да живее во Германија? Мислиш дека во Германија се оди само за да работиш во Лидл?
Оди бе вакви предрасуди имаш? Оти да не оди да работи во Лидл? Не смеат милионери да работат во Лидл?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Гледам предвидување за биткоини од 12.000$ како најниска точка што може да ја достигне.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Гледам предвидување за биткоини од 12.000$ како најниска точка што може да ја достигне.
Би требало уште да падне окулу 15000 е можно.
Автоматски споено мислење:

Ти гледаш и дека Украинците се пред Москва, така да...
Ако тој е глуп јас мора да сум паметен :LOL:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Dali e dobro vreme Sega da se kupuva Bitcoin?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.625
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Dali e dobro vreme Sega da se kupuva Bitcoin?
Сам си го бараш со боринче, и после ќе плачиш како те заебале :D
Како одлучи дека сакаш да инвестираш во крипто? Што разбираш од страна на крипто? Што воопшто разбираш од инвестирање?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Не знам што ти е тебе соминтелно. Не сум видовит. А ниту сум психијатар да можам да одредам кој какви проблеми има. Зошто не би отишол да живее во Германија? Мислиш дека во Германија се оди само за да работиш во Лидл?
А ти имаш претстава што ти купува 1 милион во Германија?
провери колку е цената на еден имот и месечни трошоци. Со тие пари се живее просечен живот без кредит за куќа ништо друго.

Луѓе кога ке направат капитал одат во неразвиени земји да уживаат пензија ради куповната моќ. Не ти штима муабетот, никој не оди од коњ на магаре.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
А ти имаш претстава што ти купува 1 милион во Германија?
провери колку е цената на еден имот и месечни трошоци. Со тие пари се живее просечен живот без кредит за куќа ништо друго.

Луѓе кога ке направат капитал одат во неразвиени земји да уживаат пензија ради куповната моќ. Не ти штима муабетот, никој не оди од коњ на магаре.
Не, не знам, од Марс сум паднат. Како се фаќате за некоја глупост, чудо едно. Од каде јас можам да знам за нечии мотиви? Луѓето прават милион работи кои не се поврзани со материјалното. Можеби од мал сакал да живее во Германија, можеби има роднини таму, можеби сака некој бизинис таму да отвори, како јас можам да знам зошто некој се преселил било каде? Господе Боже, какви дебилни коментари. Ако имаш милион евра, не се сели во Германија, скапо е, оди живеј со циганите во Индија. Страшна работа.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Hedge against inflation :vozbud:
Да живее btcdown и adadown. Се надевав на 25к до среда ама еве сабајле позитивно ме изненади binance. Не гледам како за брзо време би се свртело во нагорно движење ова. До среда би одело надоле, после тоа верувам дека ќе има минимална стабилизација ако се донесе очекуваната одлука од .5 покачување на каматите на ФЕД. Ако не сега, тогаш во јули верувам дека би оделе со 0.75 покачување, што би значело повторен пад на вредноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom