Криминалци, криминални групи и мафијата во светот

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.696
“Admir Arnautović Šmrk sve do 2018. godine kokain nabavljao iz Srbije, a nakon toga iz Holandije. Preko Sandžaka nabavljao heroin”
Utorak, 20.09.2022.


Се зборува дека последниве неколку години од кога црногорските кланови се испоувија меѓусебе, најголем замав на Балканот земале луѓе од босанското подземје а овој Адмир Арнаутовиќ Шмрк бил еден од главните на таа екипа.

KO JE NERMIN ĆULUM ZBOG KOJEG SU SVE OBAVJEŠTAJNO SIGURNOSNE AGENCIJE U HRVATSKOJ I BIH NA NOGAMA?
25/08/2022 19:40


За браќата Ќулум само разбрав дека во Босна имале систем за перење на валкани пари, и уживале голема почит поради статусот што го имаат во странство.

Bosanski kartel Tito i Dino kontrolira narko tržište u Evropi
01/08/2019


За оваа екипа тек се откриваат картите, времето ќе покаже што е докажано од нивните приказни.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
248
Поени од реакции
435
Пред неколку дена била фрлена бомба кај локалот кој е на сопствеништво на Милисав Дамјанович, кој важи сега за еден од главните на Шкаљарскиот Клан.Вчера му била фрлена бомба кај неговата куќа. 3B77F5FF-FA6F-44EE-8333-800D503E76A8.jpeg
Доага крајот на оваа војна..
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.696
Збир од многу квалитетни текстови од Крик за Дарко Шариќ и работите околу него.

Smrt u Paragvaju: još jedan Šarićev saradnik najverovatnije mrtav
02/08/2022

1665456576856.png


Detalji istrage protiv Šarića: Snajper za ispraćaj svedoka saradnika na „dug put”
26/09/2022

1665456644128.png


Istraga šverca kokaina Šarićevih saradnika: otmica kamiona, ekipa na „poligrafu“ i kineski krijumčari novca
27/09/2022

1665456721552.png


Ubistvo Šarićevog saradnika: „Pokušali smo sve i ne ide“
28/09/2022

1665456810555.png

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.696
Направен е одличен опис за Един Гачанин Тито водачот на картелот Тито и Дино на ова видео, инаку опишани се сите врски и случувања поврзани со нив каналот како и секогаш прецизно изработил.

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.696
МНОГУТЕ ЛИЦА НА ХРВАТСКИОТ ЕСКОБАР: Финансиските измами во САД го направија еден од најголемите наркобосови во Европа

Слободен печат
Пред 3 години

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.696
Зошто падна шефот на Коза Ностра: Ги крена во воздух обвинителите кои тргнаа против мафијата, раствори дете во киселина
СВЕТ 16.01.2023 / 13:28

 
Член од
6 декември 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.386
Налетав на неколку видеа на Домагој Маргетиќ, хрватски истражувачки новинар кој истражува корупција низ бившите Југо републики а сегашни “независни“ “држави“. Колку може нему да му се верува? Изјавите му се скандалозни ама тврди дека поседува документи кои поткрепуваат секој чаршиски муабет кој ќе се завртеше за време војната во Југославија. На пр. Слобо и Фрањо ја договорија војната, парите се перат на Кипар, нафтено ембарго- какво тоа ембарго? итн...
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
6.033
На пр. Слобо и Фрањо ја договорија војната,
Во ек на битката за Вуковар високи офицери на ХВ и ЈНА во придружба на Хрватски и Српски политичари имаат повекедневен работен состанок во Србија за продажба на одреден број тенкови и друга воена опрема на трети држави и поделба на ќарот 2:1 во корист на Србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom