Криминалци, криминални групи и мафијата во светот

Член од
26 септември 2007
Мислења
2.140
Поени од реакции
2.047
Е значи не се во мака само каурите, туку и англичаните од овие проклети арнаути :toe:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Rich tycoon named as boss of Albanian cartel


Падна големо крило на албанската мафија, ловењето течело интернационално и долго, се работи за брат му на добро познатиот Ќазим Османи Феликс, Башким Османи, бизнис фаца ама овој изгледа го надмина и Ќазим, и сите останати браќа што ја крепеа империјата Османи.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
384
Comanchero bikie boss Mick Murray charged over Mitat Rasimi’s murder

Comancheros bikie charged with murder
subscriber-breach-pixelanonymous-non-premium-pixelregistered-non-premium-pixel

Comanchero bikie boss Mick Murray has been charged with murder over the alleged 2019 execution style shooting of a known Tony Mokbel associate.

Murray was arrested just after 5.00am on Thursday following a raid at his Lysterfield South home.

He was interviewed by police, charged with one count of murder and appeared at Melbourne Magistrates’ Court on Thursday.

A 32-year-old Hallam man who was also arrested at his home address has been released pending further enquiries.


A warrant was also executed just after 7.00am at a gym in Hallam.

Comanchero Motorcycle Club President Mick Murray was one of the two men arrested. Picture: Ian Currie
Comanchero Motorcycle Club President Mick Murray was one of the two men arrested. Picture: Ian Currie
The arrests and subsequent murder charge are part of Victoria Police’s investigation into Mitat Rasimi’s alleged murder on March 3, 2019 in Dandenong.

The 51-year-old was shot numerous times while driving his car in Dawn Ave.

Rasimi was a former associate of drug kingpin Tony Mokbel and had suspected links with outlaw motorcycle gangs.

Two Comanchero bikies, Laiseni Kakato and Richard Enehave, have previously been charged with the murder and remain in custody.

Prosecutors earlier alleged in court that Rasimi was murdered because of a $300,000 debt his brother Ilat reportedly owed the Comancheros.

Assistant Commissioner Bob Hill said Thursday morning’s arrests come after “an incredible amount of work over the past few years.

Mitat Rasimi was found dead with gunshot wounds back in 2019. Picture: Supplied
Mitat Rasimi was found dead with gunshot wounds back in 2019. Picture: Supplied
Victoria Police Chief Commissioner Shane Patton also addressed the matter on national radio on Thursday morning.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Comanchero bikie boss Mick Murray charged over Mitat Rasimi’s murder

Comancheros bikie charged with murder
subscriber-breach-pixelanonymous-non-premium-pixelregistered-non-premium-pixel

Comanchero bikie boss Mick Murray has been charged with murder over the alleged 2019 execution style shooting of a known Tony Mokbel associate.

Murray was arrested just after 5.00am on Thursday following a raid at his Lysterfield South home.

He was interviewed by police, charged with one count of murder and appeared at Melbourne Magistrates’ Court on Thursday.

A 32-year-old Hallam man who was also arrested at his home address has been released pending further enquiries.


A warrant was also executed just after 7.00am at a gym in Hallam.

Comanchero Motorcycle Club President Mick Murray was one of the two men arrested. Picture: Ian Currie
Comanchero Motorcycle Club President Mick Murray was one of the two men arrested. Picture: Ian Currie
The arrests and subsequent murder charge are part of Victoria Police’s investigation into Mitat Rasimi’s alleged murder on March 3, 2019 in Dandenong.

The 51-year-old was shot numerous times while driving his car in Dawn Ave.

Rasimi was a former associate of drug kingpin Tony Mokbel and had suspected links with outlaw motorcycle gangs.

Two Comanchero bikies, Laiseni Kakato and Richard Enehave, have previously been charged with the murder and remain in custody.

Prosecutors earlier alleged in court that Rasimi was murdered because of a $300,000 debt his brother Ilat reportedly owed the Comancheros.

Assistant Commissioner Bob Hill said Thursday morning’s arrests come after “an incredible amount of work over the past few years.

Mitat Rasimi was found dead with gunshot wounds back in 2019. Picture: Supplied
Mitat Rasimi was found dead with gunshot wounds back in 2019. Picture: Supplied
Victoria Police Chief Commissioner Shane Patton also addressed the matter on national radio on Thursday morning.
Се сетив на случајот, Митат Расими беше битолчанец, го убија брзо после Вијали мислам.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
384
Се сетив на случајот, Митат Расими беше битолчанец, го убија брзо после Вијали мислам.
да само како работи полицијата апси дури и нарачателите а убиецо на виали го уапсија бегајќи от Авганистан кога влегоа талибанците се врати во Австралија
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873

Одлично видео за подземјето во Сиднеј Австралија, објаснуваат детално како стојат работите последниве години на улиците во Сиднеј, кои се доминантните екипи, борбата за превласт, апсења и падови на одредени екипи, општо интересни случаи и официјално јака сцена е изградена веќе таму.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Greece_map.jpg
Живеалиштата на припадници на неколку своевремено врвни српски и црногорски криминални екипи во Атина, кој би рекол дека е случајност, иначе познато е одамна дека дел од југословенската тајна служба која се отцепила и се прокламирала како српска побегнала во Атина и таму изградиле седиште, се до крајот на минатиот и почетокот на сегашниот век кога неколку убиства ја решиле судбината на таа историја, барем така е според филмот Балканска Правила кои наводно бил правен по вистински настани.

 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.168
Поени од реакции
8.468

Одлично видео за подземјето во Сиднеј Австралија, објаснуваат детално како стојат работите последниве години на улиците во Сиднеј, кои се доминантните екипи, борбата за превласт, апсења и падови на одредени екипи, општо интересни случаи и официјално јака сцена е изградена веќе таму.
Јас често се среќавам со луѓе што се дел од овие бајки групи, таква ми е работата, пред некое време се сретнав со еден островјаниве излезен од затвор, онака врзавме муабет ми вика што сум по нација, му викам македонец и тој ми вика "брачед ми има многу браќа македонци", малку ме збуна не сфаќав што зборува пошто го гледам темен во фаца од островиве околу австралија, после продолжи да ми објаснува како негов роднина бил во команчерос и таму имало доста македонци, врзавме муабет за последниве дешавки и убиства последниве две години, типов вика дека во подземјето има сомневања дека зад голем број на убиствата стои австралиската полиција, колку е точно госопд знае, ама кога ќе се види дека голем дел од убиствата не се разјаснети, ништо чудно.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
302
Поени од реакции
586
Мене само ме интересира колку треба да си глуп туп и ограничен да во денешно време каде има камери на секој чекор, луѓе то ест сведоци, каде има полиција и правен и судски систем кои органи за истерување правда какви такви сеуште функционираат на сред бел ден некој да покуша да проба да те украде и изманипулира ко ти да си паднат од марс и да немаш грам мозок,дали на овие криминалциве им напраил некој лоботомија или паднале на глава како мали.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
Жив е Звицер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom