Криминалци и криминални групи во МК

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
100% si vo pravo. No koga bi otisol vo idrizovo bi videl deka 75 posto ako ne i 80 posto se Albanci so toa vi se dava ili im se dava etiketa na Kriminalci, neintelegentni i taka natamu mozda i ne sosema potkrepeno so fakti zosto mozebi nekoj i nemale sansa kako i kaj Makedoncite isto pa zivotot gi nateral da pravat pari kako moraat. No vo sekoj slucaj poveketo Makedonci ako kaj Albancite 70 posto rabotat so droga i drug kriminal kaj Makedoncite 70 posto rabotat legalno, tuka e taa razlika. Okolu ligite nemoj da mislis deka nema i Makedonci koj igraat i vo liga sampioni ama ne se od grcec i od dukjandzik i nemale ebeno do 35 godini pa sakaat preku tiktok da gi zapoznaat niz Skopje sakajki da fatat zenska(izvini za vreganjeto ama taaa e surovata realnost)i poradi toa gi doznavaat site zatoa ili vo zatvor ili pod zemja zavrsuvaat dodeka nekoj uzivaat vo parite koristejki intelegencija sekako(nekoj ja ima,nekoj nema toa e so da se pravi) i si rabotat ama nemaat kompleksi da gi znaat site deka se kriminalci pa tie i najubavo si proagaat vo zivotot.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.449
Поени од реакции
11.117
Ооо дарди, секаде бараш процент, само тука не спомнуваш дека нас не има 3 пати повеќе од вас, и пак и на толку имаме помалку криминал од едно стандардно попладне во Сарај :D
Овие индијанциве наши исто како и црнците во Америка не го разбираат поимот per capita. Џабе е.
Треба @Sussaro да проба и ова да ги научи во кампот по математика ама тешко ќе оди тоа. Алергични се на вакви работи
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
Заебанцијата беше дека бил "познат" музичар односно кликбејт насловите на порталите. За него нит го знаеме нит го познаваме, ко што можеш да видиш. Овој можда е познат во Албанија и Косово али во Македонија е далеку од познат, да не кажам тотален анонимус што се однесува до јавна музичка сцена. Тоа за што загинал и каков бил си има обвинител и ќе си води истрага.
типот има 300к следбеници на инстаграм, ако ништо друго познат во нивните кругови а по нашки инфлуенсер помеѓу нивната младина.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
типот има 300к следбеници на инстаграм, ако ништо друго познат во нивните кругови а по нашки инфлуенсер помеѓу нивната младина.
Изгледа не бил доволно инфлуентен во албанската младина.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
типот има 300к следбеници на инстаграм, ако ништо друго познат во нивните кругови а по нашки инфлуенсер помеѓу нивната младина.
Да пишаа албански медиуми ок, али Плусинфо излетуење убиен познат музичар. Кликбејт класичен. Он каков бил што бил, не ме занима.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.870
Поени од реакции
23.711
Батали го тој муабет. Комуњарата се распадна, тоа што беше нормално од СДСМ премина во ЗНАМ.
БДИ ќе биде раштрафено и ќе се отворат хашките случаи. Македонската полиција според устав има ингеренции на цела територија на републиката и ќе ги изврши своите уставни обврски за зачувување на редот и мирот во републиката.

Накратко кажано, ќе се апси, ќе се тепа, ќе се собира оружје и само Најче ќе квичи на твитер.
„Амбасадите“ се поддршка.
Не си ваљда озбилен?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Батали го тој муабет. Комуњарата се распадна, тоа што беше нормално од СДСМ премина во ЗНАМ.
БДИ ќе биде раштрафено и ќе се отворат хашките случаи. Македонската полиција според устав има ингеренции на цела територија на републиката и ќе ги изврши своите уставни обврски за зачувување на редот и мирот во републиката.

Накратко кажано, ќе се апси, ќе се тепа, ќе се собира оружје и само Најче ќе квичи на твитер.
„Амбасадите“ се поддршка.
Гаши лајк дис.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
221
Поени од реакции
727
типот има 300к следбеници на инстаграм, ако ништо друго познат во нивните кругови а по нашки инфлуенсер помеѓу нивната младина.
Знаеш дека со 1000 евра можеш да си купеш 100К следбеници.Затоа и кога ке видеш профили со 100к а имаат по 20-30 лајкови на објавите
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Врската помеѓу играчите на Грчец Дуќанџик екипа и македонците во Бразил како совршена релација

Имавме веќе спомнато дека, освен Славе во Шпанија успешни македонци во бизнисот се пајташите од Бразил што работат со јаки срби, епа доспеавме овој пат до индивидуа се работи за Миодраг Војичиќ лик роден во Македонија и покасно преселен во Бразил каде влегува низ кокаинскиот бизнис, уште до 2010 година таму живеел веќе 20 години, имал семејство, ресторан и такси компанија, случајот е специфичен а Миодраг обвинуван како главен координатор на пратката, инаку долго време Бразил е главнта порта за испраќањето на кокаин за Европа поради трговската моќ и позиција како и слични работи, во 2008 година Миодраг исто така бил предмет на истрага а тогаш истрагата пропаднала, колку поврзано работат Миодраг и оној чија слика на информации уште ги чекаме истражувам периодов, но сигурна дојава имам дека поедино лик од нив се движел често во Дубаи со фелата на големите играчи, како завршил случајов каде се обвинувал за шверц на 62 кг кокаин од најголема чистина вреден над 1 милион евра и со можна затворска казна до 20 години останува мистерија, најверојатно овие го снабдиле Грчец Дуќанџик со 500 кг кокаин пред извесно време како што е наведено во обвинителниот акт и како што кажавме се уште имало гослук релација, сепак битен момент е дека сме најблиску до откривање на сите 3 вистински битни играчи моментално актуелни, очекувам периодов уште дополнувања за овие работи. 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
Налетав на видеово за нарко босовите што живеат во Дубаи, и го има ликнато целиот список со криминалци, од секаков бекграунд, што биле доволни глупи да купат стан/куќа во Дубаи на свое име. Од Македонија, само Орце Камчев и Бобан Заев ги има. Најјакото е што нема ниту еден од Косово и Албанија :pos:

Ги има со какви недвижнини располагаат, и колку е вредноста. Овој на Заев има $1,444,900 стан, а Камчев купил 2 стана во истата зграда, за 800000$. Најдобрата работа е што можеш да купиш било каква недвижина, макар била и 15 милиони долари, со кеш.

Кај и да е, очекувам списоков да се најде по новини во понеделник, зашто листава е од пред 2 недели.

Линк до списокот

How Dirty Money Finds a Home in Dubai Real Estate - OCCRP

И видеото

 
Член од
19 мај 2014
Мислења
207
Поени од реакции
265
Налетав на видеово за нарко босовите што живеат во Дубаи, и го има ликнато целиот список со криминалци, од секаков бекграунд, што биле доволни глупи да купат стан/куќа во Дубаи на свое име. Од Македонија, само Орце Камчев и Бобан Заев ги има. Најјакото е што нема ниту еден од Косово и Албанија :pos:

Ги има со какви недвижнини располагаат, и колку е вредноста. Овој на Заев има $1,444,900 стан, а Камчев купил 2 стана во истата зграда, за 800000$. Најдобрата работа е што можеш да купиш било каква недвижина, макар била и 15 милиони долари, со кеш.

Кај и да е, очекувам списоков да се најде по новини во понеделник, зашто листава е од пред 2 недели.

Линк до списокот

How Dirty Money Finds a Home in Dubai Real Estate - OCCRP

И видеото

Хахаха Бобан Заев е ставен под North Macedonia атер за ЗЗ, а Орце Камчев под Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom