Криминалци и криминални групи во МК

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Види ги швеѓаните, пардон македонците како се стаписани од големиот албански криминал.

Еве малку потсетување за изминатите 6 месеци :

Македонци извршија двојно убиство, малолетно девојче (Вања) и друго лице.

Македонец изврши двојно убиство во Стајковци.

Македонец изврши двојно убиство во Кумановско и тешко повреди трето лице (внук).

Толку ми текна, три ептен тешки дела за толку краток период.

Продажба на дрога вршат и македонци, е сега кој им е крив што се трета лига, мислите нејќат да се прва лига?

Тепања? Убеден сум дека повише ги има кај македонците.

Ај сега објаснете зошто давате етнички предзнак и ширите омраза?
 
Последно уредено:
Член од
2 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
48
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.

Гледам македонецот шири етничка омраза, срамни коментари по социјалните мрежи, а само пред некоја недела македонец ја уби својата сестра и внукот, а другиот внук тешко го повреди.

Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
македонец пукаше на деца во Смилковци, македонец пукаше во Куманово, македонци пукаа во Вејце... Македонец го уби детето во Ѓорче... низата е позамашна
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Полицијата треба да реагира со големо доцнење во овие случаи, како општеството би се раатисало од што поголем број вакви.

Нешто налик на западноевропските no-go зони на местата каде што се населени и после некое време или ќе молат да ги дисциплинира некој или сами ќе си се истребат.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Полицијата треба да реагира со големо доцнење во овие случаи, како општеството би се раатисало од што поголем број вакви.

Нешто налик на западноевропските no-go зони на местата каде што се населени и после некое време или ќе молат да ги дисциплинира некој или сами ќе си се истребат.
И тоа не е решение. Патрола со застава на грб и бледи се ко Милошевич да го виделе.
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
218
Поени од реакции
251
Ubien e radi sosema drugi raboti mozno e on da e meta ili na pogrrshno mesto so pogreshni lugje nema nikakva tepachka deckoto e ubion od dvajca na motor ne se znae ushte koj e ali se zbori deka e fuat od baron…neka pociva vo mir minbeshe drugarche mnogu dobar i miren decko
Кој е овој Фуат баце? Исто што мислите со сменава на власта кој ќе земе примат низ градов? Во моментов македонциве комплетно го преземаа пазарот низ Скопје преку полициски структури
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
И тоа не е решение. Патрола со застава на грб и бледи се ко Милошевич да го виделе.
Не можеш така. Одма ќе почнат да цвикаат амбасади/комуњари, курци палци. Дисциплината мора да е привилегија која ќе ја заслужат. Да молат треба за ред. Пример, уште три-четири пукања на пластичарска, од кои едно до две дење, па пад на промет, па одма после тоа, магично-разбирачка.
Треба да им се давааат тестери од тоа самоуправување по кое толку пекаат, за да сфатат самите колку е саат и каде се вистински.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.967
Поени од реакции
35.917
Види ги швеѓаните, пардон македонците како се стаписани од големиот албански криминал.

Еве малку потсетување за изминатите 6 месеци :

Македонци извршија двојно убиство, малолетно девојче (Вања) и друго лице.

Македонец изврши двојно убиство во Стајковци.

Македонец изврши двојно убиство во Кумановско и тешко повреди трето лице (внук).

Толку ми текна, три ептен тешки дела за толку краток период.

Продажба на дрога вршат и македонци, е сега кој им е крив што се трета лига, мислите нејќат да се прва лига?

Тепања? Убеден сум дека повише ги има кај македонците.

Ај сега објаснете зошто давате етнички предзнак и ширите омраза?
Ооо дарди, секаде бараш процент, само тука не спомнуваш дека нас не има 3 пати повеќе од вас, и пак и на толку имаме помалку криминал од едно стандардно попладне во Сарај :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
16.736
Nema sto da se cudite, kazano e, koj so mec zivee od mec ke umre. Toa sto Albancite resija vo 2024 godina da ziveat kako serifi i banditi na Div Zapad nema da gi postedi od zakonot deka koga togas, i oni ke ginat od takviot zivot. Nas ne ne zanima oni kako ke ziveat, samo na glava neka ni se kacuvaat i nasi deca neka ne cepkaat, megu niv nivno e kako ke se razberat. Ne znam sto kur se cudite dvolicnjaci edni, sekoj vtor e so noz i pistol, kako mislite deka toa ke se zavrsi na kraj, so pesna?
 
Член од
10 март 2022
Мислења
197
Поени од реакции
400
Каков кондовец еј. Нема тема кај што не го фура истиот муабет. Македонците исто се исто криви што го тераат да и го натепа на братучетка му. Овој гарант станува сабајле, си вика çifsha maqedonasit, çifsha serbët, многу се изнервирав чек на кајгана да ширам позитивна енергија.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Не можеш така. Одма ќе почнат да цвикаат амбасади/комуњари, курци палци. Дисциплината мора да е привилегија која ќе ја заслужат. Да молат треба за ред. Пример, уште три-четири пукања на пластичарска, од кои едно до две дење, па пад на промет, па одма после тоа, магично-разбирачка.
Треба да им се давааат тестери од тоа самоуправување по кое толку пекаат, за да сфатат самите колку е саат и каде се вистински.
Батали го тој муабет. Комуњарата се распадна, тоа што беше нормално од СДСМ премина во ЗНАМ.
БДИ ќе биде раштрафено и ќе се отворат хашките случаи. Македонската полиција според устав има ингеренции на цела територија на републиката и ќе ги изврши своите уставни обврски за зачувување на редот и мирот во републиката.

Накратко кажано, ќе се апси, ќе се тепа, ќе се собира оружје и само Најче ќе квичи на твитер.
„Амбасадите“ се поддршка.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.430
Поени од реакции
29.701
Види ги швеѓаните, пардон македонците како се стаписани од големиот албански криминал.

Еве малку потсетување за изминатите 6 месеци :

Македонци извршија двојно убиство, малолетно девојче (Вања) и друго лице.

Македонец изврши двојно убиство во Стајковци.

Македонец изврши двојно убиство во Кумановско и тешко повреди трето лице (внук).

Толку ми текна, три ептен тешки дела за толку краток период.

Продажба на дрога вршат и македонци, е сега кој им е крив што се трета лига, мислите нејќат да се прва лига?

Тепања? Убеден сум дека повише ги има кај македонците.

Ај сега објаснете зошто давате етнички предзнак и ширите омраза?
Ај ти кажи кој и зошто пукал и зошто воопшто носат пиштоли со нив.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
221
Поени од реакции
727
Познатиов "пеач" неговата фамилија сабајле во црна хроника прочитале дека се бавел со пеење.И нашиве портали пишуваат загина познатиот пеач.Како прво не е загинат туку е убиен.Терминот загина се користи при несреќи а не при ликвидации.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.123
Поени од реакции
15.068
Види ги швеѓаните, пардон македонците како се стаписани од големиот албански криминал.

Еве малку потсетување за изминатите 6 месеци :

Македонци извршија двојно убиство, малолетно девојче (Вања) и друго лице.

Македонец изврши двојно убиство во Стајковци.

Македонец изврши двојно убиство во Кумановско и тешко повреди трето лице (внук).

Толку ми текна, три ептен тешки дела за толку краток период.

Продажба на дрога вршат и македонци, е сега кој им е крив што се трета лига, мислите нејќат да се прва лига?

Тепања? Убеден сум дека повише ги има кај македонците.

Ај сега објаснете зошто давате етнички предзнак и ширите омраза?
Приближно исто само во Кичево се изнадешава во последнава една година.

само едно ќе објаснам....ајваните од Атип Елмази пред неколку недели убија две деца(први братучеди) и уште 2 останаа трајни инвалиди, бидејќи се снимаа за на ТикТок возејќи во спротивен правец на влезот во Кичево

Kicevo.jpg

ПС: за децата на функционерите ако почнам да пишувам, ќе ме сметаш дека сум земал од тие печурките...
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
@опшесво @difusion @Menethil
Тоа што го напишав, го најавувам година дена уназад од друг профил. Интересни времиња следуваат за тие што работеа против Македонците и државата.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
308
Поени од реакции
581
Види ги швеѓаните, пардон македонците како се стаписани од големиот албански криминал.

Еве малку потсетување за изминатите 6 месеци :

Македонци извршија двојно убиство, малолетно девојче (Вања) и друго лице.

Македонец изврши двојно убиство во Стајковци.

Македонец изврши двојно убиство во Кумановско и тешко повреди трето лице (внук).

Толку ми текна, три ептен тешки дела за толку краток период.

Продажба на дрога вршат и македонци, е сега кој им е крив што се трета лига, мислите нејќат да се прва лига?

Тепања? Убеден сум дека повише ги има кај македонците.

Ај сега објаснете зошто давате етнички предзнак и ширите омраза?
100% si vo pravo. No koga bi otisol vo idrizovo bi videl deka 75 posto ako ne i 80 posto se Albanci so toa vi se dava ili im se dava etiketa na Kriminalci, neintelegentni i taka natamu mozda i ne sosema potkrepeno so fakti zosto mozebi nekoj i nemale sansa kako i kaj Makedoncite isto pa zivotot gi nateral da pravat pari kako moraat. No vo sekoj slucaj poveketo Makedonci ako kaj Albancite 70 posto rabotat so droga i drug kriminal kaj Makedoncite 70 posto rabotat legalno, tuka e taa razlika. Okolu ligite nemoj da mislis deka nema i Makedonci koj igraat i vo liga sampioni ama ne se od grcec i od dukjandzik i nemale ebeno do 35 godini pa sakaat preku tiktok da gi zapoznaat niz Skopje sakajki da fatat zenska(izvini za vreganjeto ama taaa e surovata realnost)i poradi toa gi doznavaat site zatoa ili vo zatvor ili pod zemja zavrsuvaat dodeka nekoj uzivaat vo parite koristejki intelegencija sekako(nekoj ja ima,nekoj nema toa e so da se pravi) i si rabotat ama nemaat kompleksi da gi znaat site deka se kriminalci pa tie i najubavo si proagaat vo zivotot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom