Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.944
Поени од реакции
9.380
Vremeto e toa..da......no neznam tocno na koe mesto se slučilo. Koga mu kazale na Paspalot, odma počinal od udar.
Beše poznat niz Bitola...sega bi imal nad 50 g
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.494
Поени од реакции
10.118
Aj be izlezete prosetajte malce ubav e zivotot samo traskate sranja bojle kuti si koga nemas veze so krimi svet
Јас колку шо имам видено ти на холивуд филмови не си видел толку ама тоа е друга тема на муабет.
Продолжете си дискусија.
Автоматски споено мислење:

Vremeto e toa..da......no neznam tocno na koe mesto se slučilo. Koga mu kazale na Paspalot, odma počinal od udar.
Beše poznat niz Bitola...sega bi imal nad 50 g
Не се сеќавам на ликот искрено.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.718
Поени од реакции
17.482
Сличен случај беше и со моја роднина која за жал го загуби животот во сообраќајна несреќа,млада 18 годишна.
Пред повеќе од 20 години,шоферот, инаку тогашен дечко на покојната беше пијан,се заби во друга кола и девојката почина на лице место.
Дојдоја полиција, ама татко му на дечкото беше многу моќен тоа време, фатија врски, платија паришта и наместо тој неговиот татко даде крв и мокрача, случајот се заташка. Родителите на покојната тужеа ама џабе, кај шо буши парата таму бургија не буши.
Да не земам грев ама на гла им дојде по некое време.
Инаку сегашен функцинер е шоферот.
Зошто не сме изненадени...:cautious:
 
Член од
3 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
2
А зошто да ја убијат односно да ја удават во потокот,кој би можела да е причината?
До убиство може да дојде во секој момент, несакајќи или како и да е. Се' може да се случи.
Според мене во најмала рака бил пијан шоферот, понатаму ... да не претпоставувам. Само тие двајцата што биле со неа во колата знаат што се случило. Штета што молчат! И другарката и шоферот молчат додека сите ги покажуваат со прст.

И на дечкото не му е лесно, млад живот згаснал во ситуација во која тој имал некаква контрола врз воланот и работите можеле да се одвиваат било како поинаку.

Но, дека се замачкува вистината, сосем е јасно. Па ако некој има одредена моќ, може и да не одговара за тоа.

Вакви случки има милион. Нерешени "убиства" без предумисла. Посакувам правда и мир за сите семејства погодени од вакви несреќи. Но, што и да биде, никој нема веќе да им ги врати децата. Нивните крилја веќе се пресечени. Тажно!
 
Член од
12 април 2021
Мислења
50
Поени од реакции
151
Колку и да ви звучи иронично Албанците имаат моќ оти се поддржани од Македонците. Како свински црева се испреплетени во криминалот, не постои криминал без да е вмешан некој љочка, ние тука можиме да ги напаѓаме до утре ама фактот е дека во бизнисот се учкур и гаќи сите, Македонци, Албанци, и така се дури не дојди до некоја препирка.
Заедно спијат, заедно крадат, заедно дилаат.
Potpolno se soglasuvam so tebe. Albanskite kriminalci vo Makedonija gi potkupuvaat funkcionerite Makedonci. Zatoa imaat mokj. Vo Ohrid mokjta na Nefi Huseini doagja od toa glasacacko telo od okolu 1500 glasovi sto toj gi kontrolira. Isto taka Nefi e mnogu pameten i koga ke saka da zavrsi nekoja rabota gi potkupuva so sitno funkcionerite. Gi korumpira. Uste od lokalnite izbori vo 2000 godina Nefi se nametna kako faktor vo Ohrid. Toj pred sekoi lokalni izbori go nudi negovoto glasacko telo i se dogovara so toj kandidat sto ke mu ponudi povekje. Taka na izborite 2009 mu obezbedi vtor mandat na kandidatot na sdsm Aleksandar Petreski. Zatoa vo 2013 preku Zoki Kicevskiot, Nefi dobi seriozni zakani od Saso Mijalkov. Mu se zakanija deka ako ne go poddrzi kandidatot na vmro Nikola Bakraceski ke go snajde sudbinata na Bajrus Sejdiu. Ke go spakuvaat za organiziran kriminal, bel den nema da vidi i ke go osudat na zatvorska kazna nad deset godini. Isplasen od tie zakani Nefi mu svrte grb na Petreski i bukvalno dva dena pred izbori negovite glasaci gi prenasoci da glasaat za Bakraceski. Od muabeti so prvi bratucedi i vnuci na Nefi, znam deka vo toj period 2013/2014 cela familija Huseini bea isplaseni deka togasnata vlast ke gi spakuva za organiziran kriminal i ke im ja sotre nivnata "imperija". Vo proletta 2014 pred vondrednite parlamentarni i pretsedatelski izbori im pratija alfi od Skopje da im pravat pretresi vo kukjite. Prv bratuced na Nefi se zaleze deka alfite cela posiroka familija Huseini duri i decata gi legnale na zemja i gi drzele legnati taka tri casovi.
 
Последно уредено:
Член од
23 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Еве и детали за уште еден лик: 20210423_113701.jpg
Басри Вајрами, лик кој направил многу нешта во своета криминална "кариера".Во 70-тите, оди во Велгија со своите пријатели, и ке почне со кражби на златари, продавници и така натаму.Во 80-тите, отвара казино, ке почнат да доагаат познати личности, бизнисмени, певачи итн.Имаше голема заработка од тоа,и почна да продава луксузни коли, кој ке ги продаваше и во Скопје.Во 89-та и еден од тогашните министри во Белгија, имаше долг од 3 милиони марки.Басри и неговата екипа, го киднапираа, и му бараа да го врати долгот.Го криеа околу месец дена, и цо случајов се вмеша и CIA.Министерот му врати 1.5 милиони марки, и бидејки имаше големи тензии, после месец дена го пуштија.Полицијата издаде потерница за нив, и решија да избегат од Белгија.Беа фатени, додека одеа во аердром, и еден од полицајците беше ранет.Им дадоа голема казна затвор, и еден од нив се самоуби, но на Басри му дадоа опција, да даде 1 милион марки, ако сака да биде пуштен.Он тоа го прифати, и имаше уште неколку личности, за кој му должеа пари.Он беше пуштен, и се врати во Скопје 2004 година.Изгуби многу пари, и почна во Скопје, нов бизнис со возила.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
40
Поени од реакции
40
Еве и детали за уште еден лик:Прегледај го приврзокот 293271
Басри Вајрами, лик кој направил многу нешта во своета криминална "кариера".Во 70-тите, оди во Велгија со своите пријатели, и ке почне со кражби на златари, продавници и така натаму.Во 80-тите, отвара казино, ке почнат да доагаат познати личности, бизнисмени, певачи итн.Имаше голема заработка од тоа,и почна да продава луксузни коли, кој ке ги продаваше и во Скопје.Во 89-та и еден од тогашните министри во Белгија, имаше долг од 3 милиони марки.Басри и неговата екипа, го киднапираа, и му бараа да го врати долгот.Го криеа околу месец дена, и цо случајов се вмеша и CIA.Министерот му врати 1.5 милиони марки, и бидејки имаше големи тензии, после месец дена го пуштија.Полицијата издаде потерница за нив, и решија да избегат од Белгија.Беа фатени, додека одеа во аердром, и еден од полицајците беше ранет.Им дадоа голема казна затвор, и еден од нив се самоуби, но на Басри му дадоа опција, да даде 1 милион марки, ако сака да биде пуштен.Он тоа го прифати, и имаше уште неколку личности, за кој му должеа пари.Он беше пуштен, и се врати во Скопје 2004 година.Изгуби многу пари, и почна во Скопје, нов бизнис со возила.
Овој заебан лик бил во Белгија, но сега веќе ја нема таа моќ, и мислам дека во 2011-2012 влезе во ДУИ.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
18
Овој заебан лик бил во Белгија, но сега веќе ја нема таа моќ, и мислам дека во 2011-2012 влезе во ДУИ.
On go pridruzuvashe Imer Selmani so Demokracia e Re, go vidov so edna radiostanica u raka na eden protest protiv popis 2010 godina pred sobranie. Posle parlamentarni 2011 Dui gi raspushti vo politicka penzija. Interesen e faktot deka Basri vo 92' beshe begstvo vo Makedonija, pa Frckovski go uapsi bez osnov, i go vrati na Belgija vo trampa so indirektno priznavanje na nezavisnosta :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.070
Поени од реакции
15.197
Еве и детали за уште еден лик:Прегледај го приврзокот 293271
Басри Вајрами, лик кој направил многу нешта во своета криминална "кариера".Во 70-тите, оди во Велгија со своите пријатели, и ке почне со кражби на златари, продавници и така натаму.Во 80-тите, отвара казино, ке почнат да доагаат познати личности, бизнисмени, певачи итн.Имаше голема заработка од тоа,и почна да продава луксузни коли, кој ке ги продаваше и во Скопје.Во 89-та и еден од тогашните министри во Белгија, имаше долг од 3 милиони марки.Басри и неговата екипа, го киднапираа, и му бараа да го врати долгот.Го криеа околу месец дена, и цо случајов се вмеша и CIA.Министерот му врати 1.5 милиони марки, и бидејки имаше големи тензии, после месец дена го пуштија.Полицијата издаде потерница за нив, и решија да избегат од Белгија.Беа фатени, додека одеа во аердром, и еден од полицајците беше ранет.Им дадоа голема казна затвор, и еден од нив се самоуби, но на Басри му дадоа опција, да даде 1 милион марки, ако сака да биде пуштен.Он тоа го прифати, и имаше уште неколку личности, за кој му должеа пари.Он беше пуштен, и се врати во Скопје 2004 година.Изгуби многу пари, и почна во Скопје, нов бизнис со возила.
Ваљда е овој истиов а ?
 
Член од
5 март 2021
Мислења
40
Поени од реакции
40
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.024
Поени од реакции
1.358

Kajgana Shop

На врв Bottom