Криминалци и криминални групи во МК

Член од
5 март 2018
Мислења
10.533
Поени од реакции
10.146
И тој е бил од таа фамилија иако не е Трајче....и самото име не проблем, туку што прави и работи
Не не, муабетот ми е дека сликата не е од тука, отвори го линкот, нема никаква врска со случајот.
 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
64
Поени од реакции
112
Шо е финтава со деа меа ефбиај мефбиај? Од кога матичните државни служби апсат во колониите? Дали тоа во фиром се отфрла домородната администрација?
 
Член од
1 март 2021
Мислења
219
Поени од реакции
453
Tрева за лек нема сега, неколку луѓе што ги знам пазарев од нив низ Капош и Ѓорче денеска сите рекоа нема, дали е тоа поврзано со случувањата или така се погодило?
Има ли трева деновиве има ли некој купено?
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
28
Tрева за лек нема сега, неколку луѓе што ги знам пазарев од нив низ Капош и Ѓорче денеска сите рекоа нема, дали е тоа поврзано со случувањата или така се погодило?
Има ли трева деновиве има ли некој купено?
Ima povise od potrebno, bi ti preporacal da gi smenis snabduvacite
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.658
Поени од реакции
4.661
Вој сто посто е клучен лик во случајот, колку што се "Наркобосовите од Грчец и Гази Баба" клучни во нивниот случај :pos:

Раиф Мифтари е посредникот за лажни пасоши по кого трага полицијата
од Слободен печат 09/04/2021 - 20:12

 

MKDSKINHEAD

Darko šara poput pabla eskobara
Член од
24 август 2015
Мислења
153
Поени од реакции
138
Вој сто посто е клучен лик во случајот, колку што се "Наркобосовите од Грчец и Гази Баба" клучни во нивниот случај :pos:

Раиф Мифтари е посредникот за лажни пасоши по кого трага полицијата
од Слободен печат 09/04/2021 - 20:12

Lapnal i toj nekoja sitna paricka ama bez amin od nekoj pogolem ni na kraj pamet ne bi mu padnalo takvo nesto ama sekogas go jadat vakvite
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
38
Поени од реакции
55
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.658
Поени од реакции
4.661
НОВ ГОЛЕМ СКАНДАЛ СО НАРКОТИЦИ: Инспeктop од Куманово се договapa со дилep – „Hикoj немa да те диpa од кoлегите“ (ВИДЕО)

watch_later 12. АПРИЛ 2021. @ 14:57 timelapse 3 МИН.

 
Член од
2 мај 2018
Мислења
38
Поени од реакции
55
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.082
Поени од реакции
11.482
НОВ ГОЛЕМ СКАНДАЛ СО НАРКОТИЦИ: Инспeктop од Куманово се договapa со дилep – „Hикoj немa да те диpa од кoлегите“ (ВИДЕО)

watch_later 12. АПРИЛ 2021. @ 14:57 timelapse 3 МИН.

Ова е јавна тајна, зависно од скалилото на развиеност на бизнисот на дотичниот дилер, цените за заштита од страна на инспектор се движат од 1000 евра, за ситните риби, па нагоре. Е сега проблем е ако го земат други инспектори на заб, па почнат да му ја вадат душата, и давачките експресно се дуплираат до степен на доведување во прашање на исплатливоста на бизнисот.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.950
Поени од реакции
23.232
Ова е јавна тајна, зависно од скалилото на развиеност на бизнисот на дотичниот дилер, цените за заштита од страна на инспектор се движат од 1000 евра, за ситните риби, па нагоре. Е сега проблем е ако го земат други инспектори на заб, па почнат да му ја вадат душата, и давачките експресно се дуплираат до степен на доведување во прашање на исплатливоста бизнисот.
Приведен дилер од Кумановско
Колку ќе е јако да е овој :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.658
Поени од реакции
4.661
И лани на пролет некој фактор и даде ветер во грб на опозицијата и оваа пролет исто, само сега власта прв пат доби сериозни удари а опозицијата не доби места во фотељи, најинтересно за нас е што целата нивна сегашна политичка војна е базирана на криминални теми од наш тип :D
Ако е оф-топик простете ми, али мое мислење е дека истиот американски фактор што ги донесе на власт сегашниве сега и ги руши, моја претпоставка е дека ударот тече преку преостанати ликови од минатата власт во Мвр, според пласирањето и темпирањето (бомби) информации медиумски насекаде, друга логика нема. Останува да видиме што ќе се случува со криминалните фактори што се актуелни моментално и со вечната војна меѓу двете екипи.

Американската агенција влегува во пресметка со картелот на Заеви

Новинарот Љупчо Златев преку Фејсбук статус пишува дека американската агенција влегува во пресметка со нарко картелот на Заеви. Тој пишува за запленетата дрога од ДЕА во вредност од 800.000 евра, а за истото пишува и портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

МАКЕДОНИЈА 09.04.2021. 22:43

 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.190
Поени од реакции
1.544
Znae li nekoj koi od mafijasove tuka ili mozebi preku nekoja agencija znaete deka na sekoi 2 nedeli se menjaat ukrainki I rusinki vo skopjevo za prostitucija vo eden hotel vo centar me interesira dali nekoi od mafijasive gi drzi ili preku agencija idat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom