Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.654
Поени од реакции
4.655
Па во секој град началниците и командирите се главни за дрога 30 години уназад.
Многу точно кажано, порано некои криминали можело без заштита да се работат, сега веќе без Полиција криминал не постои и не може да функционира, како газ и гаќи ти е тоа, иначе секаде во светот е така, а така е поради многу причини... Од модерни уреди за ноѓање траг до капиталистички менталитет.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
66
Поени од реакции
132
Многу точно кажано, порано некои криминали можело без заштита да се работат, сега веќе без Полиција криминал не постои и не може да функционира, како газ и гаќи ти е тоа, иначе секаде во светот е така, а така е поради многу причини... Од модерни уреди за ноѓање траг до капиталистички менталитет.
Да во целиот свет е така се соработува со полицијата но не така на високо ниво како кај нас.Многу се ретки случаевите да началник на полиција да биде замешан во оваква афера. Да не зборувам што нашиве политичари исто така имаат контакти со криминалци и слики.Кај нас мафија е позицијата, кој како стигнува на позиција началник командир прво ги собира барабите и им кажува кој е и што е и кој се условите, нормално тие неможат да не се сложат. Во секој град тоа го знаеме сите најголем рекет лихва дрога профитот оди кај нив.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.944
Поени од реакции
9.380
Во Кичево досега градоначалниците се врзувале со градежниот бизнис, и мислам дека никој не е ни најмалку поврзан со дрогата. повеќе пари лежат во градежништвото и интересно...во шумите

Како што кажа поранешниот главен бос во Кичево-Алит Абази(го застрела умноболна будала за уплатница од 250 денари)...,,да знаев дека волку пари лежат во дрвата, никогаш со дрога немаше да се расправам)

Последните години алит работеше најмногу со дрва, а главната пара ја направи со Тимотеј-огромна количина на манастирска шума се исече за потребите на епархијата. Главен ,,секач,, беше Алит Абази
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.494
Поени од реакции
10.118
На фејсбук излезе оваа фотографија а Вмроњата вика Трајче Заев дека е :facepalm:

Не дека не е вмешан, ама како не му е мака да шират вакви фејк слики кога сега со едно копче одма можи да се дознае дали сликата е сликана тука или во Уганда, морони. https://www.businessinsider.com/r-us-drug-enforcement-agency-halts-huge-secret-data-program-2015-1?hcb=1
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.654
Поени од реакции
4.655
Да во целиот свет е така се соработува со полицијата но не така на високо ниво како кај нас.Многу се ретки случаевите да началник на полиција да биде замешан во оваква афера. Да не зборувам што нашиве политичари исто така имаат контакти со криминалци и слики.Кај нас мафија е позицијата, кој како стигнува на позиција началник командир прво ги собира барабите и им кажува кој е и што е и кој се условите, нормално тие неможат да не се сложат. Во секој град тоа го знаеме сите најголем рекет лихва дрога профитот оди кај нив.
Не дека нема во развиените држави криминал, туку покултурно е организиран :D тоа е разликата, а и во големи држави полесно се покриваат, ние сме мала држава затоа толку директно се поврзани најголемите со најмалите.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.379
Поени од реакции
3.618
На фејсбук излезе оваа фотографија а Вмроњата вика Трајче Заев дека е :facepalm:

Не дека не е вмешан, ама како не му е мака да шират вакви фејк слики кога сега со едно копче одма можи да се дознае дали сликата е сликана тука или во Уганда, морони. https://www.businessinsider.com/r-us-drug-enforcement-agency-halts-huge-secret-data-program-2015-1?hcb=1
чупе, дај бе оди ебни нешто не се глупирај
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.529
Поени од реакции
6.876
Тебе ич таквото да не те боли јас шо ќе прам, ти гледај таму кенгурите да не ти избегаат во Осрелија
Од авион се гледа дека си член на СДС на нашата држава.
Иначе поради кој кур би дошла на темава и да пишуваш вакви глупости?
Стручна во секој случај не си.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.494
Поени од реакции
10.118
Од авион се гледа дека си член на СДС на нашата држава.
Иначе поради кој кур би дошла на темава и да пишуваш вакви глупости?
Стручна во секој случај не си.
Абе види, ако ме читаш низ темите а ме читаш, ќе видиш каков став имам и за едната и за другата партија, политички никогаш не сум била определена, ниту планирам во иднина да лижам нечиј дуп.
А за пишење кај сакам ќе пишам, не знаев дека само членови на партија смеат да коментираат во вакви теми, сори.
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
83
Поени од реакции
75
Абе види, ако ме читаш низ темите а ме читаш, ќе видиш каков став имам и за едната и за другата партија, политички никогаш не сум била определена, ниту планирам во иднина да лижам нечиј дуп.
А за пишење кај сакам ќе пишам, не знаев дека само членови на партија смеат да коментираат во вакви теми, сори.
Не мешај баби и жаби...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.944
Поени од реакции
9.380
На фејсбук излезе оваа фотографија а Вмроњата вика Трајче Заев дека е :facepalm:

Не дека не е вмешан, ама како не му е мака да шират вакви фејк слики кога сега со едно копче одма можи да се дознае дали сликата е сликана тука или во Уганда, морони. https://www.businessinsider.com/r-us-drug-enforcement-agency-halts-huge-secret-data-program-2015-1?hcb=1
И тој е бил од таа фамилија иако не е Трајче....и самото име не проблем, туку што прави и работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom