Криминалци и криминални групи во МК

Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
119
8000 evra ukrale .Ne znaele da gi otvorat sefovite i so pravo ke mislam deka se amateri
more covek u 2 navrati u 2 pljacki im dignaa 250 000 evra normalno ke prevzemat nekoja merka za bezbednost da nemoze da ima mn pari do pristap.isto bese i so kladilnicite,sega posle 10 min se otvara sefot pa cekaj ako ti se isplati,isto i so bankive,nekoi odamna stavija 2 vrati pa nema veke pljackanje,seka i sekoj sef e taka napraven. eve nema da imenuvam,a vistinska slucka e ova pred poveke od 10 god.naj profi grupa za pljacki kaj nas,im se desava u pljacka ne im pukaat ni kalasite ni pistolite,a sve novo oruzje i luge znaci profi 100% ... nekad ima visha sila jbg. u pljacka sve e mozno sve moze da iskoci nepredvideno
 
Член од
29 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
1
more covek u 2 navrati u 2 pljacki im dignaa 250 000 evra normalno ke prevzemat nekoja merka za bezbednost da nemoze da ima mn pari do pristap.isto bese i so kladilnicite,sega posle 10 min se otvara sefot pa cekaj ako ti se isplati,isto i so bankive,nekoi odamna stavija 2 vrati pa nema veke pljackanje,seka i sekoj sef e taka napraven. eve nema da imenuvam,a vistinska slucka e ova pred poveke od 10 god.naj profi grupa za pljacki kaj nas,im se desava u pljacka ne im pukaat ni kalasite ni pistolite,a sve novo oruzje i luge znaci profi 100% ... nekad ima visha sila jbg. u pljacka sve e mozno sve moze da iskoci nepredvideno
Mozhe da e i kako sto vikas ti ednostavno ne im bil denot ama koga vekje reshile da kradat treba da znaat deka ima zashtita.Nekako neisplanirano mi deluva ama nz ete ako gi fatat ke vidime za kakva grupa se raboti i koj bil vo pravo
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
119
Mozhe da e i kako sto vikas ti ednostavno ne im bil denot ama koga vekje reshile da kradat treba da znaat deka ima zashtita.Nekako neisplanirano mi deluva ama nz ete ako gi fatat ke vidime za kakva grupa se raboti i koj bil vo pravo
abe tuka ne im bil denot Ne postoi vo ovie raboti.se desava nesto nepredvideno i toa e toa.so sluckava sto ti ja pisav ti objasniv,dzabe e i dobra organizacija i plan i dojava i sve,nekad se desava nesto sto se vika sreka,nesreka ili visa sila..eve ti pokonkretno: kombe so pari treba da se pljacka,ovie prvo pukaat pa zimaat sami - za takvi luge se raboti,blokiraat pat pred kombe na nikoj ne mu puka kalasot,vadat site pistoli na nikoj ne mu puka,kombevo gas i cao prijatno..idat na strana u zaklon,pukaat sve raboti top puka i kalas puka i pistol..amaterizam nema tuka samo visa sila.u bankava sto se pljackala samo e zemeno sto e na dostap,sve e realno kako treba nisto nema za filozofii.moze i 200 000 evra imalo u sef ama idi otvori go.se otvara na tajming i nema vreme za cekanje.
Автоматски споено мислење:

eve mala hronologija : fevruari mesec halk banka - vizbegovo okolu 4 lica odzemaat neznam tocno okolu 100 000 evra,posle 2 meseci nlb banka vo cair okolu 4 lica odzemaat 150 000 evra,nekoj mesec posle toa nlb banka vo saraj okolu 4 lica odzemaat 115 000 evra.na ist nacin sekoja pljacka,doagaat so vozilo pred objekt,voziloto koristeno vo cair go naogaat zapaleno.ne sum zapoznaen so detali od denesnava pljacka,ako se raboti za istata grupa mn normalno deka se profi,samo sto veke posle pljackive prevzemena e merka za bezbednost da nema mn pari do pristap.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.216
Поени од реакции
4.218
Ако така ти рекле дечките од транспорт поздрави ги и речи им дека интелигенцијата им е нула.Терминот немат врска,мењај колку сакаш времиња и све ...све е наштимано не требит да си Ајнштајн па да сватиш кој крадит кој е касата-Џандар збира хаха.
Пред повеќе години сум го слушал воа, сега со штимањево отишле левел ап, браво :LOL::ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Патем овие двајцава што ме земаа на нишан, можат да повелат во пп па да им одговорам на се што требало да одговорам :D
На темава разговорот за тоа заврши како што читам. All the best :kafence:
 
Последно уредено:
Член од
2 декември 2019
Мислења
95
Поени од реакции
107
Е убаво си призна на крајот, дека биле платеници кои го ризикувале својот живот а за возврат очекувале пари (сл како легијата на странци)

Значи не патриоти како што сакаат некој да ги престават, а патриоти се тие дечки што немаа никаков ќар а сепак прифатија да ја бранат државата ама на тие таквите и името нема да им го слушнеш додека се величаат обични бараби
За кај нас нема што толку да се зборува војната траела неколку месеци и профитот не можел да биде колку голем а и војната се водела по неколку села.

А за Аркан и Арканови тигрови е срамота да се каже дека не краделе и не заработиле од тие 3,4 години војни по Бих и Хрватска.И тоа се крадело и од Срби, не само од непријателите.Луѓето како Аркан се срам за секоја нација, додека гинеле деца по 18 години он правел профит од тоа.
Другар не збори за нешто што не си информиран,Аркан каков таков е еден од најголемите српски херои.Имаш снимки од него на YouTube како се бори во првите линии,прв оди во напад.Беше ранет во раката,додека нишанел,за малку во глава ќе бил погоден.Го представуваш како профитер кој се криел и профитирал.Он профитирал,но и се борел,истото важи и за Мујо.Да не беше Мујо и таа екипа "криминалци" сега Тетово и околината ќе беа Албанија ;)
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
17
Другар не збори за нешто што не си информиран,Аркан каков таков е еден од најголемите српски херои.Имаш снимки од него на YouTube како се бори во првите линии,прв оди во напад.Беше ранет во раката,додека нишанел,за малку во глава ќе бил погоден.Го представуваш како профитер кој се криел и профитирал.Он профитирал,но и се борел,истото важи и за Мујо.Да не беше Мујо и таа екипа "криминалци" сега Тетово и околината ќе беа Албанија ;)
Daj ne tropaj te molam...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
се читаш ти бе што лупаш ? кој брани криминалци, сигурен си дека си во тек со дискусијава, или пак можда си и во погрешна тема влезен.
Автоматски споено мислење:

инаку еве да се вратиме на темата, еве еден од денешниве криминалци како овие на темава со заштита од државниот апарарат.
Прегледај го приврзокот 229573

СЕ скапа човеков од пари, овие што се сликаат овде вода може да му носат.
Lazen patriot i predavnik na makedonstinata vo ponovata istorija
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.340
Поени од реакции
6.526
Другар не збори за нешто што не си информиран,Аркан каков таков е еден од најголемите српски херои.Имаш снимки од него на YouTube како се бори во првите линии,прв оди во напад.Беше ранет во раката,додека нишанел,за малку во глава ќе бил погоден.Го представуваш како профитер кој се криел и профитирал.Он профитирал,но и се борел,истото важи и за Мујо.Да не беше Мујо и таа екипа "криминалци" сега Тетово и околината ќе беа Албанија ;)
Аркан е човек на поранешниот систем, човек на службата, како што многумина и од двете страни биле исто така.Поради луѓе како Аркан се случија тие геноциди и терори во Бивша ЈУ и поради такви почнала војната(мислам таквите биле искористени од некој за да ја почнат) од коај само профитираа баш такви
ликови како Аркан.На таквите не им е гајле ни за татковина ни за ништо.
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
17
Аркан е човек на поранешниот систем, човек на службата, како што многумина и од двете страни биле исто така.Поради луѓе како Аркан се случија тие геноциди и терори во Бивша ЈУ и поради такви почнала војната(мислам таквите биле искористени од некој за да ја почнат) од коај само профитираа баш такви
ликови како Аркан.На таквите не им е гајле ни за татковина ни за ништо.
Pa taka e,ja 90ziveev bas bo belgrad i mn dobro mi se poznati tie raboti,ke ti se smejat da kazes deka arkan e srpski heroj

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
На врв Bottom