Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 јануари 2020
Мислења
103
Поени од реакции
73
vo koja naselba e toa? da znaeme od prilika za kogo e porakata deka ke go nema ..
LoL, па баш напишав дека го знам. Прочитај убаво.

Само што ја малце подругачие знам од тоа што го пиша ти.
Ментух Тачи пред повеќе години доби такво столче и пешкирче пред куќа.
Neznam za Taci, i neznam dali toa pretstavuva zakana, znam deka znaci deka nekoj umrel. Ako go koristat kako zakana sigurno e po tie nivni zakoni za krvna odmazda
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
91
Поени од реакции
105
Немаме толку креативни криминалци за така да се закануваат индиректно.Тоа било во времето на Коза Ностра,се заканувале со испраќање куршум во плик или црн песок..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.409
LoL,
Ментух Тачи пред повеќе години доби такво столче и пешкирче пред куќа.
Не...слично нешто беше....доби по ,,пошта,, бел пешкир и неиспукан куршум завиткан во пешкирот
 
Член од
29 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
1
Немаме толку креативни криминалци за така да се закануваат индиректно.Тоа било во времето на Коза Ностра,се заканувале со испраќање куршум во плик или црн песок..
Ili mozhebi se raboti za reket ako ne plati otide glavata
Автоматски споено мислење:

se raboti za Idriz,eden od najdobrite drugari na Amko - Almir Drpljanin. bea vo ista grupa,Idriz bese ucesnik vo site tie jaki pljacki so ubistva.vo idrizovo e so godini,ne se vratil od vikend i se barase za doizdrzuvanje na kazna.i nema vrska so politicko apsenje ili neznam sto i ne e tocno deka 10 god bil vo begstvo.
Автоматски споено мислење:


eve da se nadovrzam za vcera,vo nlb banka gjorce okolu 3 lica bile ucesnici,mozno e uste 1 da cekal vo kola,znaci za istata grupa se raboti,voziloto zapaleno,isto kako i vo cair,ista grupa ist nacin se pojavuvaat na nekolku meseci,albanska grupa!
Izgleda tvojata teorija e tocna definitivno ne se amateri se isplanirale ama dzabe
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
103
Поени од реакции
73
Kolku sreka imame sto ziveeme vo zemja kade odreden narod zivee po tie nekoi si zakoni na krvna odmazda i kanoni na Leka Dogadzinu ili kako i da se vikase.
Автоматски споено мислење:

Kolku sreka imame sto ziveeme vo zemja kade odreden narod zivee po tie nekoi si zakoni na krvna odmazda i kanoni na Leka Dogadzinu ili kako i da se vikase.
Megu drugoto pisuvate za Arkan, se gleda deka slabo izlagate po skopskava shema. Vo Skopje nema sneg ama na kazancinjata i umivalnicite po lokalive ima sneg i leto i zimo
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
91
Поени од реакции
105
Kolku sreka imame sto ziveeme vo zemja kade odreden narod zivee po tie nekoi si zakoni na krvna odmazda i kanoni na Leka Dogadzinu ili kako i da se vikase.
Автоматски споено мислење:


Megu drugoto pisuvate za Arkan, se gleda deka slabo izlagate po skopskava shema. Vo Skopje nema sneg ama na kazancinjata i umivalnicite po lokalive ima sneg i leto i zimo
Исто е и во другите градови,особено Велес и Штип..
 
Член од
17 август 2011
Мислења
3.894
Поени од реакции
4.285
Другар не збори за нешто што не си информиран,Аркан каков таков е еден од најголемите српски херои.Имаш снимки од него на YouTube како се бори во првите линии,прв оди во напад.Беше ранет во раката,додека нишанел,за малку во глава ќе бил погоден.Го представуваш како профитер кој се криел и профитирал.Он профитирал,но и се борел,истото важи и за Мујо.Да не беше Мујо и таа екипа "криминалци" сега Тетово и околината ќе беа Албанија ;)
Има некоја информација во која битка учествувал овој Мујо? Или бил морална подршка:)
Автоматски споено мислење:

@Macedon1um
До кога со овие спинови?
Значи ако речам јас: Браво за лавовите и нивната пожртвуваност во 2001, тоа автоматски значи и дека подржувам ако некој од нив во 2007ма отепал невин граѓанин?

Што мислиш, кој се поголеми криминалци, Лавовите или УЧК? Кој има повеќе злосторства направено?
Си видел некаде некој да ги искритикува од нивниве?
Па во Куманово кога беше инцидентот, групата беше составена од МОНСТРУМИ, па никој негативен коментар не даде за овие. За нив бела техника е мачкина кашлица.

Не можам да си поверувам каков народ сме ние, што секогаш најдуваме некој детал да се оцрниме, па макар и деталот да е нешто ептен не битно.

И можеби не е во ред темава да оди во овој правец, ама колку толку е поврзана со насловот. Дискутираме дали биле криминалци или не.
Темава е за криминалци, нормално дека ќе дискутираме дали биле криминалци. Да мислиш дека овој Мујо е херој треба да си опериран од мозок. Албанците ако сакаат може и на педофили да дркаат, тоа не ги прави паметни туку заостанато племе. И на двете страни очигледно е дека доминирал шлајмот во опшестово, и го јаделе највеќе тие што не им е природно да се најдат у таква (воена) средина. Сигурно нема да ги оправдувам зашто албанците ги оправдувале.
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.130
Поени од реакции
33.550
Mislam deka znacenjeto na stolceto i peskirot e deka nekoj pocinal.
Зборев со некои постари луѓе и ми кажаа дека може да значи и ова ти што го викаш, а и тоа што ја го реков. Но, гледам дека столчето си стои. Најверојатно е дека во случајов е ова ти што го викаш.
 
На врв Bottom