Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Se slušaše deka pljačkite na poštite i bankite se organizirale za isplakanje na penziite na ONA....vaka ili onaka penziite Dui gi isplaka redovno
Imaat sistem na pribiranje na pari...i si funcionira. Eden nacin e 5% od platata na sekoj funcioner, tenderi...pljački, obavezni donacii od tie što rabotat vo stranstvo....
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Аркан е човек на поранешниот систем, човек на службата, како што многумина и од двете страни биле исто така.Поради луѓе како Аркан се случија тие геноциди и терори во Бивша ЈУ и поради такви почнала војната(мислам таквите биле искористени од некој за да ја почнат) од коај само профитираа баш такви
ликови како Аркан.На таквите не им е гајле ни за татковина ни за ништо.
Znaete li kako se vika temata na koja diskutirate. Na nivo na MK
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094

Ovaa so palenjeto koli vo makedonija nekako zema zalet. Sekoja nedela ima nesto vakvo.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Со калашников ограби банка во Скопје- По 11 години бегство „Тигрите“ го уапсија

сега и за ова ќе кажат дека е политичко апсење :facepalm: ..всушност има политички предизборен тајминг, чекале 11 години...
Дефинитивно политички тајминг, као еве работи полицијата (апсат небитни), а има информации за пуштање од затвор на битни ликови деновиве. Ќе гори предизборно ама пак ќе се прават мутави, демек вон контрола ни е нас нарко пазарот, си решаваат сметки што можеме ние тука.
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
Со калашников ограби банка во Скопје- По 11 години бегство „Тигрите“ го уапсија

сега и за ова ќе кажат дека е политичко апсење :facepalm: ..всушност има политички предизборен тајминг, чекале 11 години...
se raboti za Idriz,eden od najdobrite drugari na Amko - Almir Drpljanin. bea vo ista grupa,Idriz bese ucesnik vo site tie jaki pljacki so ubistva.vo idrizovo e so godini,ne se vratil od vikend i se barase za doizdrzuvanje na kazna.i nema vrska so politicko apsenje ili neznam sto i ne e tocno deka 10 god bil vo begstvo.
Автоматски споено мислење:

abe tuka ne im bil denot Ne postoi vo ovie raboti.se desava nesto nepredvideno i toa e toa.so sluckava sto ti ja pisav ti objasniv,dzabe e i dobra organizacija i plan i dojava i sve,nekad se desava nesto sto se vika sreka,nesreka ili visa sila..eve ti pokonkretno: kombe so pari treba da se pljacka,ovie prvo pukaat pa zimaat sami - za takvi luge se raboti,blokiraat pat pred kombe na nikoj ne mu puka kalasot,vadat site pistoli na nikoj ne mu puka,kombevo gas i cao prijatno..idat na strana u zaklon,pukaat sve raboti top puka i kalas puka i pistol..amaterizam nema tuka samo visa sila.u bankava sto se pljackala samo e zemeno sto e na dostap,sve e realno kako treba nisto nema za filozofii.moze i 200 000 evra imalo u sef ama idi otvori go.se otvara na tajming i nema vreme za cekanje.
Автоматски споено мислење:

eve mala hronologija : fevruari mesec halk banka - vizbegovo okolu 4 lica odzemaat neznam tocno okolu 100 000 evra,posle 2 meseci nlb banka vo cair okolu 4 lica odzemaat 150 000 evra,nekoj mesec posle toa nlb banka vo saraj okolu 4 lica odzemaat 115 000 evra.na ist nacin sekoja pljacka,doagaat so vozilo pred objekt,voziloto koristeno vo cair go naogaat zapaleno.ne sum zapoznaen so detali od denesnava pljacka,ako se raboti za istata grupa mn normalno deka se profi,samo sto veke posle pljackive prevzemena e merka za bezbednost da nema mn pari do pristap.
eve da se nadovrzam za vcera,vo nlb banka gjorce okolu 3 lica bile ucesnici,mozno e uste 1 da cekal vo kola,znaci za istata grupa se raboti,voziloto zapaleno,isto kako i vo cair,ista grupa ist nacin se pojavuvaat na nekolku meseci,albanska grupa!
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
211
Поени од реакции
689
Аркан е човек на поранешниот систем, човек на службата, како што многумина и од двете страни биле исто така.Поради луѓе како Аркан се случија тие геноциди и терори во Бивша ЈУ и поради такви почнала војната(мислам таквите биле искористени од некој за да ја почнат) од коај само профитираа баш такви
ликови како Аркан.На таквите не им е гајле ни за татковина ни за ништо.
Е овака Аркан не ја почна војната па и да го сакал тоа.Војната ја почна западот,и тогашните функционери.Дека бил наведен да војува е срамота да кажеш,исто како да кажеш дека нашиве резервисти 2001 беа наведени.И како што некој ги напиша овде нашиве резервисти се као демек легија на странци затоа што земале плата.И доста ги омаловажуваш нашите војници резервисти и специјални единици.Дали си прочитал некој од другата страна да напише за нивните нешто лошо иако го прекршија секој кодекс на војување.Освен тоа дека биле храбри и што ти ја знам што.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
да не бегаме во друга тема....само немојте да мислите дека Аркан бил способен да бега од затвори во Грција, белгија....тоа све УДБА го организирала или договорила со нивните земји каде пљачкал. Услуга за услуга како што е редот
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
107
Поени од реакции
136
Со калашников ограби банка во Скопје- По 11 години бегство „Тигрите“ го уапсија

сега и за ова ќе кажат дека е политичко апсење :facepalm: ..всушност има политички предизборен тајминг, чекале 11 години...
FB_IMG_1579363674930.jpg

Последниов на сликата е уапсениот Идриз Руштеми,еден од групата на Алмир Дрпљанин..
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Хах, се изненадив денес, не верував дека ќе видам вакво нешто со свои очи:
Има една куќа у маало, кај која увек доаѓаат од некоја агенција за обезбедување, проверуваат нешто. Тука у близина на таа куќа имаше неодамна престрелка, за која пишуваа и медиумите.
Денес поминувам покрај таа куќа и гледам пред влезна дворска капија, на тротоарот, ставено столче со пешкир здиплен на две и префрлен преку неговиот наслон.

Она што ме зачуди е како ама баш никој не знаеше што значи тоа. Не викам ја дека тоа е знаење од општа култура што треба секој да го знае, ама баш никој освен мене да не знае што значи тоа?
Ако и тука никој не знае, си одам од темава и не доаѓа више тука.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Хах, се изненадив денес, не верував дека ќе видам вакво нешто со свои очи:
Има една куќа у маало, кај која увек доаѓаат од некоја агенција за обезбедување, проверуваат нешто. Тука у близина на таа куќа имаше неодамна престрелка, за која пишуваа и медиумите.
Денес поминувам покрај таа куќа и гледам пред влезна дворска капија, на тротоарот, ставено столче со пешкир здиплен на две и префрлен преку неговиот наслон.

Она што ме зачуди е како ама баш никој не знаеше што значи тоа. Не викам ја дека тоа е знаење од општа култура што треба секој да го знае, ама баш никој освен мене да не знае што значи тоа?
Ако и тука никој не знае, си одам од темава и не доаѓа више тука.
Mislam deka znacenjeto na stolceto i peskirot e deka nekoj pocinal. Cim zivees vo takvo maalo me cudi sto ne go znaes obicajot
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Mislam deka znacenjeto na stolceto i peskirot e deka nekoj pocinal. Cim zivees vo takvo maalo me cudi sto ne go znaes obicajot
LoL, па баш напишав дека го знам. Прочитај убаво.

Само што ја малце подругачие знам од тоа што го пиша ти.
Ментух Тачи пред повеќе години доби такво столче и пешкирче пред куќа.
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
LoL, па баш напишав дека го знам. Прочитај убаво.

Само што ја малце подругачие знам од тоа што го пиша ти.
Ментух Тачи пред повеќе години доби такво столче и пешкирче пред куќа.
vo koja naselba e toa? da znaeme od prilika za kogo e porakata deka ke go nema ..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
кој не живеел во етнички мешана населба, тешко дека ке знае. Во било кој контекст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom