Криминалци и криминални групи во МК

Член од
14 април 2012
Мислења
24.177
Поени од реакции
37.508
Тоа не е крадење,туку воен плен.Има разлика.Кога се напаѓа некое село се собира се што може да се продаде и да се заработи некоја пара за по квалитетна опрема и храна за војниците.Аркановите тигри во војната кога чистеле некое село собирале се на крајот од оружје до злато,затоа имале и најдобра опрема и храна.А далеку од тоа дека некој го продавал за себе да заработува,тоа се само филмови за мали деца.
Јас ја имав среќата тоа време да живеам во селце кое беше граница од каде што почнуваше војната во Липковскиот регион. Онаа пруга што иде од Куманово за Табановце беше граница. Во селото имаше комбинирано Полиција, на пунктови, и артилерија воена на Аџитепе.

Одговорно ти тврдам дека се што се украде, си отиде кај оној што си го зеде. Никакво унапредување на оружје, никакви пички материни. Опае го гледав како го крадат по познат рецепт. Се изнасаше со тракторски приколки украденото, се крадеа крави, коњи, телевизори, теписи. Се што можеше да се земе. И тука крадеа од полицијата најмногу, секоја чест на исклучоци. На комшија мој кој има преку 80 дела за кражба му понудија затвор или лавови, и отиде со единицата.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
91
Поени од реакции
105
Јас ја имав среќата тоа време да живеам во селце кое беше граница од каде што почнуваше војната во Липковскиот регион. Онаа пруга што иде од Куманово за Табановце беше граница. Во селото имаше комбинирано Полиција, на пунктови, и артилерија воена на Аџитепе.

Одговорно ти тврдам дека се што се украде, си отиде кај оној што си го зеде. Никакво унапредување на оружје, никакви пички материни. Опае го гледав како го крадат по познат рецепт. Се изнасаше со тракторски приколки украденото, се крадеа крави, коњи, телевизори, теписи. Се што можеше да се земе. И тука крадеа од полицијата најмногу, секоја чест на исклучоци. На комшија мој кој има преку 80 дела за кражба му понудија затвор или лавови, и отиде со единицата.
Ама тоа во секоја држава е така,се вадат затвореници за да војуваат,што јас го оправдувам.Во Србија исто така се вадеа затвореници за да војуваат,еден од најпознатите случаеви е кога е ослободен Синиша Петрич Зеница (подоцна платен убиец на Лука Бојович) за да изврши масакар во некое село,а за возврат добива слобода и пленот од селото.Значи во војната нема правила.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
91
Поени од реакции
105
Дај не кажувај приказни за мали деца, се знае оружје и храна од каде се добива а тоа е државата - и овие работи во воена ситуација и се најмал проблем да ги обезбеди, што више во конфликтот 2001 овие работи ги имало на претек што многу од нив носеа и дома по цели пакети со најразлични работи.

Факт е дека водачите на тие паравоени единици крадат за лична корист, ете Аркан сигурно од плата не го накрца тој милионски вреден имот
Барем за Аркан не ми кажувај и за тие албански и американски приказни.Аркан има ограбено многу банки и златари низ цела Европа,еден куп измами,рекет,изнуди,шверц,разни фирми низ странство и сл.И сега викаш дека на него му дошло до 5 ланчиња од некоја куќа или фрижидер?
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
83
Поени од реакции
119
pa kako ne vi e jasno deka sekoja vojna e profit? Konfliktot vo kratki crti,vo globala e proizvod na USA kako sto nasekade vo svetot pravat vojni i konflikti.na toj nacin vladeat sekade,demonstriraat mok i profitiraat.gi zloupotebuvaat idealite na albancite i se desava 2001 ... sega zboram i za uck i za makedoncite nebitno,nekoj se borel za ideali i da odbrani tatkovina,nekoj za pari,nekoj bil prinuden. nebitno koj kako kradel pljackal profitiral... na krajot Makedonija izgubi !! nema veke borben i patriotski duh,koga na eden narod ke mu go odzemes toa tolku e. i daj zabegavte so temive i neznam sto se vregate,poleka malce sve ke bide :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.177
Поени од реакции
37.508
Барем за Аркан не ми кажувај и за тие албански и американски приказни.Аркан има ограбено многу банки и златари низ цела Европа,еден куп измами,рекет,изнуди,шверц,разни фирми низ странство и сл.И сега викаш дека на него му дошло до 5 ланчиња од некоја куќа или фрижидер?
Гледав многу документарци за криминалците низ Србија и за војните, и за Аркан викаа дека со камиони изнасал се што ке можел, и никој не смеел да му застане негов конвој за проверка. Ова, од многу избори е кажано.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
617
Поени од реакции
1.080
Гледав многу документарци за криминалците низ Србија и за војните, и за Аркан викаа дека со камиони изнасал се што ке можел, и никој не смеел да му застане негов конвој за проверка. Ова, од многу избори е кажано.
Абе остај, во војната пљачкал и убивал за единицата добро оружје и храна да има
Сигурно и со предходните криминали пред војната (пљачкање, рекет, шверц) парите ги има донирано по цркви и сиромашни семејства

Оти од другата страна не беа криминалци, од таму интелектуалци беа.
А ти се рамниш со тие „интелектуалци“ па браниш по секоја цена криминалци ?

Таквите масакри и пљачки прават огромна штета врз државата а никаков ќар, профитираат само неколку ликови од единиците
На таквите во нормална држава им се суди за воено профитерство..
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
91
Поени од реакции
105
Абе остај, во војната пљачкал и убивал за единицата добро оружје и храна да има
Сигурно и со предходните криминали пред војната (пљачкање, рекет, шверц) парите ги има донирано по цркви и сиромашни семејстваА ти се рамниш со тие „интелектуалци“ па браниш по секоја цена криминалци ?

Таквите масакри и пљачки прават огромна штета врз државата а никаков ќар, профитираат само неколку ликови од единиците
На таквите во нормална држава им се суди за воено профитерство..
Па ќе пљачка бе,мора да си го наплати тоа што го ризикува својот живот за ти да можеш да живееш слободно.Ти да можеш нема да пљачкаш? Да ви ебам филозофите,татко ти или ти што не сте биле туку сите се криеа кога поминуваа да собираат доброволци,а сега сите осудуваат.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
617
Поени од реакции
1.080
Па ќе пљачка бе,мора да си го наплати тоа што го ризикува својот живот за ти да можеш да живееш слободно.Ти да можеш нема да пљачкаш? Да ви ебам филозофите,татко ти или ти што не сте биле туку сите се криеа кога поминуваа да собираат доброволци,а сега сите осудуваат.
Е убаво си призна на крајот, дека биле платеници кои го ризикувале својот живот а за возврат очекувале пари (сл како легијата на странци)

Значи не патриоти како што сакаат некој да ги престават, а патриоти се тие дечки што немаа никаков ќар а сепак прифатија да ја бранат државата ама на тие таквите и името нема да им го слушнеш додека се величаат обични бараби
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
83
Поени од реакции
119
alo komentatori !! ova ne e osnoven sud-skopje pa da sudite,ne e ni apelacija za zalbi i poplaki !! chill and coment :D be good and relax <3
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
2.295
alo komentatori !! ova ne e osnoven sud-skopje pa da sudite,ne e ni apelacija za zalbi i poplaki !! chill and coment :D be good and relax <3
Интересно е брат што ти како албанец не плукаш по твоите, а за разлика од тебе овие неколкумина од погоре изиграваат Мајка Тереза и од петни жили ги дескридитираат тие што им ја бранеле татковината (па дури и тоа да се нивни родители, браќа и сестри).
За вас се бранители на човекови права вашите, а за нас се ситни криминалци на бела техника тие што се бореа на наша страна.

Како и да е, убаво што велиш да се релаксира дискусијата пошто со овие "патриотите" ако се фати човек ќе пиши до утре.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.174
Поени од реакции
4.188
Сите кражби во банките и поштите од 2001 до денес се организирани и со помош од вработените во министерските места (СДСМ _ДПМНЕ_ДУИ_ДПА),100 посто се знајт кој ги пљачкат банките и каде завршуваат парите.......мислам и врабчињата знаат за ова.
Ако правиш муабет со некој од дечките што работеле транспорт на пари во некоја агенција за обезбедување ќе ти објаснат, без да им биде дојавено дека ќе има транспорт не можат да знаат пљачкашите дека ќе има, зошто никогаш во ист термин не се случува тоа... Сигурно е сличен принцип и кога влегуваат во банка исто како кога напаѓаат возило.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.581
Поени од реакции
8.230
Јас ја имав среќата тоа време да живеам во селце кое беше граница од каде што почнуваше војната во Липковскиот регион. Онаа пруга што иде од Куманово за Табановце беше граница. Во селото имаше комбинирано Полиција, на пунктови, и артилерија воена на Аџитепе.

Одговорно ти тврдам дека се што се украде, си отиде кај оној што си го зеде. Никакво унапредување на оружје, никакви пички материни. Опае го гледав како го крадат по познат рецепт. Се изнасаше со тракторски приколки украденото, се крадеа крави, коњи, телевизори, теписи. Се што можеше да се земе. И тука крадеа од полицијата најмногу, секоја чест на исклучоци. На комшија мој кој има преку 80 дела за кражба му понудија затвор или лавови, и отиде со единицата.
Ова дека земале што можеле и јас ќе го потврдам.
Патем после во инбокс ќе те прашам нешто поврзано со војската. Можеби и би знаел :coffee:

Останатите, доста ги правдате криминалциве. Ја бранеле државата, ајде сега што сакаат нека прават, нека не важи закон за нив. Овие со самото свое постоење се навреда за вистинските бранители кои останале чисти
 
Член од
21 март 2011
Мислења
2.414
Поени од реакции
1.513
Ова дека земале што можеле и јас ќе го потврдам.
Патем после во инбокс ќе те прашам нешто поврзано со војската. Можеби и би знаел :coffee:

Останатите, доста ги правдате криминалциве. Ја бранеле државата, ајде сега што сакаат нека прават, нека не важи закон за нив. Овие со самото свое постоење се навреда за вистинските бранители кои останале чисти
се читаш ти бе што лупаш ? кој брани криминалци, сигурен си дека си во тек со дискусијава, или пак можда си и во погрешна тема влезен.
Автоматски споено мислење:

инаку еве да се вратиме на темата, еве еден од денешниве криминалци како овие на темава со заштита од државниот апарарат.
1579293461964.png

СЕ скапа човеков од пари, овие што се сликаат овде вода може да му носат.
 
Последно уредено:
На врв Bottom