Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Јас слушнав дека бил во Бугарија,а он има многу другари низ Бугарија.
Знам дека има конекции со Бугарија, пологично и мене ми беше дека е таму некаде, али ме збуни твитот и затоа прашав, сепак да не не стигнала некоја информација до мене.[DOUBLEPOST=1554129717][/DOUBLEPOST]
Не му бил другар во последно време туку конкуренција на неговата агенција за обезбедување.Не го однел во болница и немало полицајци брзо дувнал.Грчка не верувам дека е по вероватно е дека е тука во Мк некаде.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
А кажи ми се знае кои се другите на маса со нив што седеле при пукањето?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Знам дека има конекции со Бугарија, пологично и мене ми беше дека е таму некаде, али ме збуни твитот и затоа прашав, сепак да не не стигнала некоја информација до мене.[DOUBLEPOST=1554129717][/DOUBLEPOST] А кажи ми се знае кои се другите на маса со нив што седеле при пукањето?
Не сум сигурен ама приватна забава било изгледа роденден на неговите дечиња..
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не сум сигурен ама приватна забава било изгледа роденден на неговите дечиња..
Не е така. Пукањето беше околу 17 часот попладне. Немало уште забава, некое семејство требало да слави прв роденден на дете па биле таму и се спремале за забава. Ама тоа е случајност. Дацо и другар му најверојатно седнале таму да се расправаат пошто ресторанот „Аква“ е на периферија, не е во центарот на градот.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Знам каде е Аква и мислам дека Дацо ќе славел роденден на дечињата ама ајде може и не е така.Расправањето настанало за обезбедувањето на Аква кое во моментот го држи настраданиот кој што исто има агенција за обезбедување.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Дечки размислував за објавава и решив сепак да ја пуштам. Искрено овој бизнис не е нешто атрактивно, ама спаѓа во организиран криминал и баш му е местово на темва.

Уапсен 22-годишник кој превезувал 11 мигранти
14. АПРИЛ 2019 - 12:34 | МИА

https://m.kajgana.com/uapsen-22-godishnik-koj-prevezuval-11-migranti

Од тоа малку што знам за криумчарење мигранти низ Македонија, е дека сите кој го работат тоа се многу поврзани, оние кои возат се најчесто таксисти, "картата" за од јужна до северна граница е 100 евра од човек, а за тие што пешки преминуваат со водич немам информација за цена. Многу често тој што изостанува од групата го туркаат по карпите за да не создаде поголеми проблеми, имаше случај близу до Евзони преминот пред околу еден месец каде мигрантот бил масакриран од падот. И нормално многу полицајци се и во овој бизнис.
П.С. Филмот Лазар е тема за овој криминал, и одлично е направен.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Бмв-то на Спасовски беше запленето поради превезување мигранти од браќава , замисли кола 130к вредна за 500-1000евра ќар ризикувал типот:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom