Кратка или долга коса?

Член од
23 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Koj stil spored vas e podobar..kratka ili dolga kosa..
Navalete... (i dodavajte uste sliki;))


















 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Да не имаш случајно некој проблем со овие сликите или кај мене е проблемот?
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2

кратка

долга

долга

долга

долга

долга

долга

долга

кратка

долга

долга

долга

долга

долга

кратка

кратка

кратка
 
Г

Гоццццце

Гостин

Кратка

Кратка :vozbud:

Кратка

Долга

Кратка

Долга

Долга

Долга

Кратка

Долга

Кратка

Кратка

Долга

Кратка

Кратка

Кратка

Кратка
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Кратка коса, дефинитивно
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Кај машките повеќе ми се допаѓа кратка коса.
Од женските, на Halle Berry прекрасно и стои кратка, а кај останатите долга коса повеќе ми се свиѓа.[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]
[/SIZE][/FONT]
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Не може да се донесе или_или одлука. На некој подобро му стои кртка на некој долга коса. Мене не ми стои долга ама не ми стои пак ни многу кртка (ја имам и така носено). Некоја средина ми стои најдобро, значи средна должина на косата што би се рекло.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
скоро на сите повеќе ми се свиѓа кратката коса
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Воопшто не можи да се генерализира, на некој подобро му стои кратка, на некој долга коса.
Јас како мала имав кратка и ја мразев па затоа после цел живот ја носев долга. Ама ете сега нешто ми дојде да се истрижам и искрено сите ми велат дека изгледам најубо до сега.
Не можам да речам дека повеќе сакам или повеќе ми се бендисва кратка или долга коса. Се' е релативно.
Така да, секој со своето, секој треба да проба да види што најубо изгледа на него :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Исто со Гоццццце само, Кеира сепак ми е подобра со долга.
За останатите се сложувам 100%
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дефинитивно долга коса! Се знае дека женско изгледа поубаво со долга убава коса. Ова Рајана се упропастила, каква лепотица е на сликана кај што е со долга, а кај што е со кратка, ау бљак :nesvest:

 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дефинитивно долга коса. Има на девојки кои им стои поубаво кратка али поретко тоа. Долга коса е поженствено.
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Дефинитивно долга коса! Се знае дека женско изгледа поубаво со долга убава коса.
Како се знае? Бидејќи е општоприфатено мислење, така ти викале од дома, некој шаблон е по кој мора да се водиме сите жени или што? Не генерализирајте, лошо е. И бидејќи секој има посебна структура на лице, на некои им стои долга, на некои кратка, на некои и двете.
А на девојките погоре, на повеќето, според мене, поубаво им стои кратка коса.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Како се знае? Бидејќи е општоприфатено мислење, така ти викале од дома, некој шаблон е по кој мора да се водиме сите жени или што? Не генерализирајте, лошо е. И бидејќи секој има посебна структура на лице, на некои им стои долга, на некои кратка, на некои и двете.
А на девојките погоре, на повеќето, според мене, поубаво им стои кратка коса.
За машките има наметнато стандард од жените дека подобри се со кратка коса, а на жените од страна на мажите дека се подобри со долга.
Зборуваме за мнозинтсво а не за искључоци...според мене ретко која само ептен убави девојки можат да се извлечат со кратка коса.

Од девојките погоре...поголем дел од нив се безпомошно грди со долга коса-со кратка само ќе се претворат во зомби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom